US Open: Obnovení 5 po sobě jdoucích titulů Rogera Federera ve Flushing Meadows

Federer

Federer '5 US Open titulů (zleva: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

Roger Federer je rekordním pětinásobným šampionem na US Open společně s Pete Samprasem a Jimmym Connorsem. Švýcar získal své tituly na Flushing Meadows klusem (2004-2008), což je rekord Open Era pro většinu po sobě jdoucích titulů na posledním grandslamu roku.

US Open je jedním z Federerových nejúspěšnějších grandslamových turnajů, kde pětkrát triumfoval, čímž se Švýcar stal jediným hráčem, který získal 5 a více titulů na třech různých grandslamech (Wimbledon - 8, Australian Open - 6).

Federer se na US Open setkal se 77 různými soupeři, přičemž více vítězství nad Švýcary zvládli pouze Novak Djokovič (3) a Juan Martin del Potro (2). Federer má na US Open více titulů (5) než porážky v přímém setu (4).

Dvacetinásobný vítěz 85 grandslamových šampiónů ve Flushing Meadows je druhý za kolegou pětinásobného vítěze US Open Connorsa, který zaznamenal 98.

Po skromném rekordu 11-4 v prvních čtyřech vystoupeních na turnaji se Federer pustil do ohromující série 40 zápasů, v letech 2004 až 2008 získal pět po sobě jdoucích titulů, než ho Argentinec Juan Martin del Potro v pěti setech zastavil. 2009 zápas o titul.

Federer

Série Federerových 40 vítězství na US Open skončila ve finále 2009 proti Del Potrovi

Dalšími nejlepšími po sobě jdoucími vítězstvími na US Open je 27 výher Ivana Lendla v letech 1985 až 1988 a 26 vítězství Johna McEnroea v letech 1979 až 1982.

koupit badminton

Od Federerova triumfu v roce 2008 se žádnému dalšímu hráči nepodařilo úspěšně obhájit titul na US Open. V tomto mezidobí zvedlo titul ve Flushing Meadows šest různých hráčů (Del Potro, Rafael Nadal, Novak Djokovic, Andy Murray, Marin Cilic a Stan Wawrinka).

Jak příští týden US Open 2019 začne, pojďme si znovu zopakovat Federerových pět po sobě jdoucích triumfů v titulu na posledním grandslamu roku.

naučit se sloužit v tenise

#1 První název (2004): Beats Hewitt 6-0 7-6 (3) 6-0

Federer poráží Hewitta, aby v roce 2004 zvedl svůj první titul na US Open

Federer poráží Hewitta, aby v roce 2004 zvedl svůj první titul na US Open

Ve svém pátém vystoupení na US Open v roce 2004 světová jednička Roger Federer dorazil do svého prvního finále na turnaji proti šampionovi z roku 2001 Lleytonu Hewittovi. Stalo se tak po čtvrtfinále a semifinále nad Andre Agassim a Timem Henmanem.

Nejlépe nasazený Švýcar vyrazil z bloků tím, že za pouhých 18 minut vzal set na otevírání bagel proti ohromenému Hewittovi. Bylo to vůbec poprvé v otevřené éře, kdy bylo finále dvouhry mužů na US Open svědkem prvního setu rohlíku.

Federer ve druhém chytil časnou přestávku, aby dospěl ke třem setbalům. Na kartách byla rutina, ale Hewitt zlomil Švýcary v deváté hře setu, aby si vynutil tiebreak.

Federer se přeskupil a prosadil svoji nadvládu v tiebreaku, který se mu po ztrátě pouhých tří bodů podařilo získat velitelský dvousetový náskok.

Historie byla nyní proti Hewittovi, protože žádný hráč se ve finále nevzpamatoval ze dvousetového deficitu, aby vyhrál titul na US Open, protože Pancho Gonzalez porazil v zápase o titul v roce 1949 Teda Schroedera.

Australan zvadl tváří v tvář neúprosnému náporu Federera, když Švýcar šlapal do cíle s dalším setem bagelů, aby získal svůj první titul na US Open a třetí letošní Grand Slam.

To zůstává jediným dvojitým bagelem finále US Open od zápasu o titul 1884 mezi Richardem Searsem a Howardem Taylorem.

V tomto procesu se Federer stal prvním hráčem v otevřené éře, který vyhrál své první čtyři finále Slam, a napodobil Matse Wilandera tím, že se stal prvním hráčem po 16 letech, který vyhrál tři grandslamové tituly za rok.

Populární Problémy

Vše, co potřebujete vědět o závěrečném turnaji Masters 1000 roku před US Open.

Jak zmrazit ploché chleby. Ploché pečivo, které jste si vyrobili doma nebo zakoupili, můžete zmrazit. Jedinou hlavní starostí je mít pokoj v mrazáku, aby mohl plochý chléb sedět nebo stát rovně. Ujistěte se, že je chléb vychladlý před ...

Čelo je součástí T-zóny, zóny obličeje, která pokrývá čelo, nos a bradu. Čelo je pro mnoho lidí problémovou oblastí, protože je tak blízko vašich vlasů, které produkují olej. Existují způsoby, jak vám pomoci ...

Roger Federer prohrál návrat na antuku, když jej v úterý ve druhém kole Ženevského Open porazil Španěl Pablo Andujar.

Platýs je platýz, obvykle se loví v pobřežních lagunách a ústí Tichého oceánu a severního Atlantského oceánu. Díky nízkému obsahu tuku a kalorií a vysokému obsahu bílkovin tvoří mnoho oblíbených pokrmů. V pořádku...

Jak poznat čistý semiš. Semiš je druh kůže nebo kůže s měkkým kartáčovaným povrchem. Http://www.dictionary.com/browse/suede Stejně jako kůže, semiš vyžaduje zvláštní péči a ruční čištění. Když uvidíte čistý semiš, chcete být jako ...