„Nezbývá nám 10 let Rogera Federera“ - Rafael Nadal o tom, proč doufá, že se Švýcar brzy vrátí

Roger Federer a Rafael Nadal na Wimbledonu 2019

Roger Federer a Rafael Nadal na Wimbledonu 2019

Rivalita mezi Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem byla často popisována jako největší rivalita všech dob v tenise. Ale už je to nějaký čas, co obě legendy hrály v oficiálním zápase na turné; jejich poslední setkání bylo na Wimbledonu 2019, který Federer vyhrál ve čtyřech setech.

Oba přátelé a soupeři hráli za stejný tým Laver Cup , a také se zúčastnil charitativní exhibiční akce Match for Africa začátkem roku 2020. Od té doby Federer dvakrát podstoupil operaci kolene , a nyní se plánuje vrátit příští sezónu.

To znamená, že fanoušci budou muset počkat alespoň do australského léta 2021 na možné 41. zúčtování mezi nimi.

Nejen Federerovi vlastní fanoušci doufají, že ho brzy uvidí vrátit se na turné. Sám Rafael Nadal chce svého švýcarského rivala vidět nejdříve zpět na kurtu.

V rozhovoru pro média v Paříži po jeho nedělním vítězství nad Sebastianem Kordou, Řekl Nadal :

„Vím, že se zlepšuje a doufám, že se vrátí co nejdříve. Nezbývá nám 10 let, co Rogerovi zbývá, a to, že je na hřišti, je dobré pro všechny, protože je jednou z největších ikon našeho sportu. '
Rafael Nadal a Roger Federer poté, co vyhráli Laver Cup 2019

Rafael Nadal a Roger Federer poté, co vyhráli Laver Cup 2019

Rafael Nadal předpovídá mladým zbraním Sebastian Korda a Jannik Sinner světlou budoucnost

Zatímco čeká na návrat svého dlouholetého rivala, Rafael Nadal měl tento týden plné ruce práce s odražením mladší generace hráčů na Roland Garros. V neděli si připsal vítězství ve dvou setech nad 20letým Sebastianem Kordou, sebevědomý Nadalův fanoušek , ale byl dojat americkou kvalifikací.

Španělský Rafael Nadal během své nedělní výhry nad Sebastianem Kordou na French Open

Španělský Rafael Nadal během své nedělní výhry nad Sebastianem Kordou na French Open

`` Je schopen vzít míč brzy, zvláště s úžasným bekhendem. Ale myslím si, že i forhend je dobrý, ne? Akorát, že občas potřebuje trochu upravit chyby forhendem. Ale je schopen vzít míč brzy, zaujmout správnou pozici na kurtu. Zevnitř hřiště dokáže ovládnout pointu, ne? Opravdu věřím, že je docela vysoký, takže se může stále zlepšovat v podání, což jsem si jistý, že bude, “řekl Nadal o Kordovi.

Na řadě bude Španěl další mladík - stoupající Ital Jannik Sinner, který vyhrál finále ATP Next Gen v roce 2019. Toto bude první setkání na turné mezi nimi, ale Nadal už měl s mladým pár tréninků .

Jannik Sinner se v úterý utká ve čtvrtfinále s Rafaelem Nadalem

Jannik Sinner se v úterý utká ve čtvrtfinále s Rafaelem Nadalem

'Já zacvičte si s ním několikrát „Má úžasný potenciál, velmi rychle pohybuje rukou a je schopen produkovat úžasné záběry. Takže jo, musím hrát co nejlépe, řekl Nadal.

'Je mladý, zlepšuje se každý týden.' Hraje stále lépe a lépe. Bude to velká výzva. Bude to vůbec poprvé, co proti němu budu hrát na turné, “dodal.

jak hrát badminton na youtube

Mnozí předpověděli Sinnerovi do budoucna velké věci. V úterý ho čeká první velká zkouška na hlavní scéně tenisového světa, když ve čtvrtfinále nastoupí proti dvanáctinásobnému šampionovi Roland Garros Rafaelovi Nadalovi.

Populární Problémy

Je to 2019 Latin American Music Awards. Získejte přehled o tom, kdy se vysílají Latin AMA, kanál a jak jej sledovat online prostřednictvím živého přenosu.

Skutečný gentleman je uctivý ke každému na své oběžné dráze, od žen, se kterými by rád chodil, až po starší lidi, kteří potřebují pomoc s potravinami. Pečuje o svůj zevnějšek, je zdvořilý ke každému, kdo si to zaslouží, a je laskavý k ...

Ať už se chcete spojit s lidmi sociálně, udělat skvělý první dojem nebo vybudovat spojení pro práci, může být zpočátku trochu zastrašující najít způsob, jak se s lidmi spojit. Pokud se však soustředíte na to, abyste ukázali, že opravdu ...

Jak uchovat růži. Stalo se vám někdy, že jste od někoho výjimečného dostali růži a chtěli jste si ji uchovat? Ať už si ze sentimentálních důvodů chcete nechat obrovskou kytici na ukázku nebo jedinou růži, buďte opatrní při manipulaci se suchým ...

Jak převést eura na americký bankovní účet. Odeslání eur na americký bankovní účet se zdá být obtížným procesem, ale je to opravdu snadné, jakmile začnete. Prostředky můžete převádět přímo prostřednictvím své banky, ale často to vede k ...

Justine Henin hovořila o tom, jak těžké a zvláštní vítězství Wimbledonu 2008 Rafaela Nadala bylo. Mats Wilander souhlasil s Belgičanem a dodal, že výhra ve Wimbledonu 2008 udělala z Nadala superstar.