11 nejlepších tlumičů vibrací tenisové rakety

11 nejlepších tlumičů vibrací tenisových raket - průvodce pro kupující

11 nejlepších tlumičů vibrací tenisové rakety

Podrobný průvodce tlumiči vibrací

Doufáme, že se vám tento článek bude líbit. Abyste věděli, TennisCompanion může shromažďovat malou část tržeb z odkazů na této stránce, aby pomohl udržet tento web v provozu. Další informace .

Pokud s tenisem teprve začínáte, možná se ptáte: „Mám do své rakety použít tenisový tlumič?“ Pravdou je, že to není jednoduchá odpověď ano nebo ne - místo toho je to subjektivní preference.

Pokud byste se zeptali deseti různých tenistů, zda se jim líbí nebo ne, pravděpodobně byste dostali deset různých odpovědí.

Bez ohledu na to mnoho hráčů bez nich nemůže žít, takže se v tomto článku ponoříme hluboko do tématu. Pokryjeme vše od toho, proč existují, až po instalaci a jejich dopad na výkon rakety.

Také jsme vybrali následující výběr nejlepších tenisových tlumičů vibrací od nejlepších značek a v rámci našeho průvodce se ponoříme do přehledu každého tlumiče a proč jsme jej vybrali jako součást tohoto článku.

HodnostTlumič vibrací
#1 ADV tenis
#2 Tourna Sampras
#3 Wilson Pro Feel
#4 21k sport
#5 Vedoucí Djokovič
# 6 Sorbz tlumiče
# 7 Muzitao Emoji tlumiče
# 8 Vlastní vlhkost Babolat
# 9 Hlava Smartsorb
# 10 Červ Vibra
#jedenáct Gamma Shockbuster II
Bonus: DIY #64 Gumové pásy

Index tlumiče tenisu

Zde jsou oblíbené tipy pro nejlepší tlumiče vibrací na trhu. Kliknutím na následující odkazy přejdete do této sekce a dozvíte se více:

 1. ADV tenis
 2. Tourna Sampras
 3. Wilson Pro Feel
 4. 21k sport
 5. Vedoucí Djokovič
 6. Sorbz tlumiče
 7. Muzitao Emoji tlumiče
 8. Vlastní vlhkost Babolat
 9. Hlava Smartsorb
 10. Červ Vibra
 11. Gamma Shockbuster II
 12. Bonus: DIY #64 gumové pásy

Dále se ponořme do podrobností.

Co je tlumič vibrací tenisové rakety?

Pojďme se na chvíli převinout zpět. V roce 1964 vyvinul Rene Lacoste úplně první tlumič vibrací s názvem Tanti-Vibration Dampener, který pomáhá s vibracemi, ke kterým dochází, když hráč zasáhne míč.

V té době bylo záměrem, aby tlumič snížil riziko zranění - více o tom bude následovat. Dnes již Lacoste tento konkrétní tlumič nevyrábí, ale mnoho dalších značek jej následovalo a vytvořilo tlumiče, které se staly základním doplňkem tenisu.

Pro účely tohoto článku předpokládejme, že se jedná o malá zařízení, obvykle vyrobená z gumy nebo podobného syntetického materiálu. Tlumiče vibrací se vkládají do výpletu rakety mimo vzor zkřížených strun a pod nejnižší křížovou strunu rakety, přímo nad hrdlo tenisové rakety .

Jaký je účel tlumiče vibrací?

Původně měly tlumiče vibrací snižovat vibrace a předcházet zranění. Výzkumy však ukázaly, že dělají něco víc, než ztlumit slyšitelný „ping“, který slyšíte při úderu míče, zejména s čerstvě navlečenou raketou.

kytarový tenisový loket

V roce 2004 Dr. François-Xavier Li vydal studii v časopise Journal of Sport Sciences s následujícími poznámkami.

'Tlumiče vibrací strun nesnižují přenos vibrací rámu rakety na předloktí.'

Konečný závěr studie o tom, proč zůstávají populární:

'Navrhujeme, aby tlumiče strun zůstaly mezi tenisty oblíbeným doplňkem, a to kvůli jejich akustickým účinkům a psychologické podpoře, a nikoli kvůli mechanické výhodě.'

Navzdory tomuto výzkumu přetrvává mýtus o tlumičích vibrací snižujících vibrace a rázy vznikající při úderu na tenisový míček především díky tomu, jak je výrobci uvádějí na trh.

Když mluvím z osobní zkušenosti, souhlasím s jejich primárním zjištěním, že navzdory skutečnosti, že nezvyšují pohodlí, odvádějí skvělou práci při ztlumení zvuku „ping“, který slyšíte při úderu do míče.

Shock & Tennis Elbow

Někteří hráči trpí tenisový loket , kvůli opakujícímu se pohybu spojenému s houpáním rakety v kombinaci s otřesem, které vaše předloktí udrží při každém úderu míče a následnými vibracemi, které se šíří i do vaší paže.

Bolest může být kdekoli od mírně nepříjemné až po nesnesitelně bolestivou. Jak byste očekávali, hráči vždy hledají produkty, které mohou pomoci snížit bolest a udržet je na hřišti, a tlumiče vibrací jsou jedním z těchto doplňků.

Jak je uvedeno v předchozí části, tlumiče vibrací bohužel nemají na vibrace materiální dopad. Rozhodně nesnižují dopad švihu rakety a úderu na tenisový míček .

Uvědomujeme si to, umístění tlumiče vibrací na vaši raketu by sloužilo spíše jako mentální náplast na hlubší problém, který může zahrnovat vaše tenisové vybavení.

Pokud trpíte tenisovým loktem, doporučil bych vám nejprve strávit nějaký čas se svým lékařem. Doporučil bych však také zvážit typ tenisové rakety a typ tenisového výpletu používáte.

Příliš těžká raketa, příliš tuhý rám nebo příliš tuhá a tvrdá struna jako polyester nebo kevlar mohou mít významný dopad na otřesy a vibrace, které hráč snáší.

Dopad rakety na výkon

Nyní, když víte, proč byste mohli zvážit použití tlumiče vibrací, promluvme si o jejich účinku na výkon rakety.

Při hodnocení výkonu tenisové rakety hráči často zvažují následující atributy, protože k nim přispívají specifikace (délka, hmotnost, vyvážení, velikost hlavy, tuhost atd.).

 • Napájení
 • Řízení
 • Ovladatelnost
 • Stabilita
 • Pohodlí
 • Cítit
 • Roztočit


Tlumiče vibrací nakonec nejsou natolik významné, aby měly materiální dopad na většinu těchto atributů.

Hádám však jednu výjimku, a to je pocit. Přestože výzkum ukázal, že tlumiče nesnižují vibrace rámu na předloktí, věřím, že mají znatelný dopad na pocit rakety. Pocit je samozřejmě velmi subjektivní, ale psychologický, nebo ne, v tenise záleží, takže si myslím, že stojí za zmínku.

Myslím si, že je bezpečné říci, že tlumiče vibrací mají vliv na výkon rakety, ale jsou jemné a budou vnímány odlišně od hráče k hráči.

Typy tlumičů vibrací

Existují dva základní typy tlumičů vibrací tenisových raket.

 • Knoflík
 • Červ

Knoflíkové tlumiče jsou nejběžnějším typem tlumiče vibrací a označují se jako takové, protože jsou kruhové a zhruba velké jako velké tlačítko. Mezi oblíbené knoflíkové tlumiče patří vlastní tlumič vibrací Novak Djokovic od společnosti Head a klasický tlumič Pete Sampras od Tourna.

chodící mrtvé tenisky

Druhým běžným typem tlumiče vibrací je tlumič „šneku“. Příhodně pojmenované jsou tyto tlumiče dlouhé a tenké, zhruba ve tvaru červa. Mezi oblíbené šnekové tlumiče patří Gamma Shockbuster a Head Smartsorb.

Hlavní rozdíl mezi nimi je v tom, že šnekové tlumiče přicházejí do styku s více strunami, a proto mají podstatnější dopad na snížení zvuku vašich strun při nárazu.

Umístění tlumiče

Tlumiče vibrací jsou umístěny nebo vetkány mezi hlavní struny výpletu rakety mimo příčné struny tenisové rakety.

Toto umístění má dva klíčové důvody. Za prvé, když trefujete, nechcete, aby se tenisový míček omylem dostal do kontaktu s tlumičem vibrací a vedl k neúspěchu.

Druhým a méně známým důvodem pro toto konkrétní umístění je však to, že je v pravidlech .

V oddíle 4 tenisových pravidel ITF je použití tlumičů vibrací přímo řešeno jako součást pěti běžných případů, se kterými se setkávají:

Případ 3: Lze zařízení pro tlumení vibrací umístit na struny rakety? Pokud ano, kde je lze umístit?

Rozhodnutí: Ano, ale tato zařízení mohou být umístěna pouze mimo vzor zkřížených řetězců.

To znamená, že tlumiče můžete umístit na spodní, horní, levý nebo pravý okraj řetězu. Samozřejmě, zpět k rozumu, hráči je obvykle umísťují na spodní část šňůrky nad hrdlo rakety, aby jim zabránili v zasahování při úderu.

Stojí za zmínku, že pravidla výslovně nebrání hráčům používat více tlumičů vibrací, pokud neporušují výše uvedené pravidlo. Přesto je to zcela zbytečné.

Jak nainstalovat tlumič

Celkově je instalace tlumičů vibrací docela bezbolestná.

Knoflíkové tlumiče vibrací se instalují nejsnadněji, protože je stačí vložit mezi dva středové hlavní nebo svislé struny.

Nejprve zatlačte štěrbinovou hranu tlumiče proti jedné z hlavních strun, dokud nezazní. Poté přidržte opačnou stranu tlumiče, vytáhněte tlumič a druhou hlavní šňůru od sebe, dokud jej nebudete moci zarovnat s touto strunou. Jakmile je mezi hlavními strunami, zatlačte ji proti nejnižšímu křížovému nebo vodorovnému řetězci a máte hotovo.

Šnekové tlumiče mají několik různých tvarů a velikostí, ale obecně se proplétají mezi hlavními strunami, což pomáhá snížit vibrace u více strun, které často přicházejí do styku s míčem. Některé bývají instalací náročné, ale jakmile jsou vloženy, nikam neodejdou, dokud nebudete muset odpočívat.

Dvě věci, které mohou ztížit instalaci tlumičů, jsou velikost tlumiče a hustota vzoru vaší rakety. Cokoli nad vzorem řetězce 16 × 18 může začít být záludné, nebo může tlumič nakonec vypadat skrčený. Před nákupem zvažte tento faktor.

V případě pochybností se řiďte pokyny.

Měli byste použít tlumič vibrací?

Na tuto otázku bohužel můžete odpovědět pouze vy.

Naštěstí jsou levné. Našim doporučením je koupit jeden nebo dva a zjistit, jak se vám ten pocit líbí, nebo pokud ho některý přítel použije, požádejte ho, aby si jej na příští hřiště na několik minut půjčil.

Mnoho hráčů na ně reaguje poměrně silně a buď je miluje, nebo nenávidí, a trvá jen několik minut, než k tomuto závěru dospějí.

Když jsem byl mladší, nelíbil se mi zvuk „ping“ a neměl jsem pocit, že biju pevně bez tlumiče v raketě. Když jsem pak na střední škole přešel na nový typ strun, zkusil jsem znovu zasáhnout bez tlumiče vibrací a nikdy jsem se neohlédl.

prodej tenisové rakety

Nezapomeňte, že jedinými výhodami, které jedním z nich získáte, je snížení hluku „ping“ při úderu a jemná změna v pocitu, kterou můžete nebo nemusíte detekovat.

Průvodce nejlepšími tlumiči vibrací

V dnešní době jsou k dispozici tisíce různých stylů a barev tlumičů vibrací, ale některé jsou lepší než jiné.

Pokračujte ve čtení a podívejte se na recenze nejlepších dostupných.

správný střih tenisových bot

ADV tenis

Přestože chybí známá značka, tlumiče vibrací od ADV Tennis získávají náš výběr nejlepšího tlumiče vibrací.

Kromě toho, že dělají svou práci dobře a zůstávají bezpečně na svém místě, jsou na vrcholu našeho seznamu, protože nabízejí tři různé tlumiče různých velikostí, takže si můžete vybrat jakoukoli úroveň tlumení, kterou byste chtěli.

 • Max Sorb: pokrývá šest strun
 • Sorb: pokrývá čtyři struny
 • Dotek: pokrývá dva řetězce

Tato možnost je ideální pro hráče, kteří chtějí poprvé experimentovat s tlumiči a dosud nemají preference.

Tourna Sampras

Tourna Sampras je klasický tlumič vibrací, který je jednoduchý, ale účinný. I když milujeme, co ADV Tennis udělal s jejich tlumiči, občas se cítí příliš komplikovaně.

Každý tlumič má tvar kruhu, který je posvátný jako kobliha a na bocích je vytištěn nápis „Pete Sampras“. Součástí balení jsou dva z nich, což se hodí, protože je čas od času vždy ztratíte.

Wilson Pro Feel

Další klasický tlumič vibrací v našem seznamu nepochází od nikoho jiného než od Wilsona, jedné z nejznámějších a nejrespektovanějších sportovních značek na světě. Pro Feel má tvar ikonického „W“ ve Wilsonu a zůstává uzamčen na místě, dokud jej přitlačíte pohodlně křížovým řetězcem úplně dole.

Stejně jako Tourna Sampras je instalace jednoduchá, nekomplikovaná a snadno ovladatelná. Dodává se také v několika různých barvách, včetně modré, žluté, červené a stříbrné. Každé balení je dodáváno se dvěma.

21k sportPokud hledáte maximální tlumení, měli byste se podívat na toto tři balení od 21k Sports. Každý tlumič pokryje šest strun, což vám dodá ultra tlumený pocit.

Tým společnosti 21k Sports také nabízí své tlumiče vibrací v devíti různých barvách, včetně vícebarevné varianty. Ať už máte k dispozici více raket, nebo chcete mít vždy po ruce několik záloh, máte je k dispozici.

Užitečný tip
Pokud má vaše tenisová raketa strunový vzor hustší než 16 × 18, můžete zvážit alternativu nebo jít do nákupu s vědomím, že se nemusí hodit. Je to bohužel jedna z hlavních nevýhod, které jsme u tohoto konkrétního modelu zažili.

Vedoucí Djokovič

Charakteristický model tlumiče vibrací Novaka Djokoviče je oblíbenou volbou, která je jednoduchá, ale účinná.

Je to kruhový tvar a je dodáván v bílé barvě s logem Head na jedné straně a stylovým Djokovic „D“ na druhé straně. Každý balíček je dodáván se dvěma tlumiči a je skvělou všestrannou volbou.

Sorbz tlumiče

Pokud jsou ostatní tlumiče vibrací v našem seznamu pro váš vkus trochu nevýrazné, pak mohou být tyto výrazné tlumiče přímo ve vaší uličce.

Od týmu ADV Tennis je každý balíček dodáván s bohatou nabídkou 12 zábavných vibrací a jedinečných tlumičů. Našim osobním favoritem je balíček „Vítězové“, který mimo jiné obsahuje roztomilou žábu, pandu a krávu. Bez ohledu na to, jaký balíček si vyberete, určitě nezklamou a budou skvělým nápadem na tenisový dárek.

Muzitao Emoji tlumiče

Někdy stačí, když se vyjádříte, emodži a tvůrci z Muzitao to úplně pochopí. Prodávají dvě samostatná balení s mírně odlišnými styly a emocemi a bez problémů se vejdou do většiny tenisových raket.

Ty jsou obzvláště oblíbené u rodičů a malých dětí a jsou také skvělými dárky a vycpávkami.

Vlastní vlhkost BabolatPokud jste velkým fanouškem Rafa, nehledejte nic jiného než tlumič vibrací Babolat Custom, který používá ve své raketě. Každé balení je dodáváno se dvěma tlumiči a jsou k dispozici v černé, bílé a žluté barvě.

Co je dělá zvykem? Můžete je použít duté, aniž byste ve středu měli něco podobného jako Tourna Sampras, nebo můžete vložit malou kapsli, která obsahuje tři ocelové korálky a bezpečně zapadne do středu, aby se nastavila úroveň tlumení.

Hlava Smartsorb

Červový tlumič od společnosti Head, Smartsorb, protáhne 6 strun na vaší raketě pro maximální pokrytí, s malými sponami na obou koncích, které pomohou udržet ji v bezpečí.

Dodává se v různých barvách, včetně šedé, stříbrné, černé, žluté, červené a modré. Tento stylový tlumič je ten, který si mnoho hráčů užije, když zjistí, že čas od času z jejich strun vyletí nějaké menší tlumiče.

Červ Vibra

Vibra Worm je další populární tlumič vibrací, který zakryje až šest strun na vaší raketě sponami na obou koncích, aby se zabránilo uvolnění během hry.

Každé balení obsahuje šest, včetně tří černých a poté jednoho v modré, červené a žluté barvě. Jako mnoho tlumičů ve stylu červů dávejte pozor, abyste na ně příliš netahali, protože je známo, že se jejich spony pod tlakem zlomí.

Pokud se díváte na Gamma Shockbuster, který má téměř identický design, pak stojí za to zjistit cenu.

Gamma Shockbuster II

Pro ty z vás, kteří nemohou dostat dostatek tlumící dobroty ve své raketě, je tu Gamma Shockbuster II, který je velkým bratrem původního Shockbusteru. První generace obsahovala jediný gelový proužek ke snížení šoku, ale některým hráčům to zřejmě nestačilo.

Vstupte do Shockbster II se dvěma proužky místo jednoho. Stejně jako originál má na obou stranách spony, které zajišťují jeho bezpečnost. Dávejte pozor, abyste ji nepřetáhli, aby nedošlo k prasknutí jedné ze spon.

Bonus: DIY #64 gumový pás tlumič

Pokud jste byli fanouškem Andre Agassi, pravděpodobně jste obeznámeni s gumovým tlumičem, který proslavil. Nejlepší na tom je, udělat si sami tlumič vibrací? Fungují super dobře.

Pokud jste frustrovaní ze svého současného tlumiče vibrací nebo se nemůžete dostat přes zaplacení ceny speciálního modelu, měli byste vyzkoušet gumičky.

live vs armáda vs michigan

Postačí jakákoli gumička, ale různé velikosti budou mít různé stupně dopadu na hluk a pocit z vaší rakety. Pokud chcete napodobit Agassiho, budete hledat gumičky velikosti 64.

Za cenu většiny tlumičů v našem seznamu můžete získat několik stovek těchto tlumičů, které můžete uložit do tašky a mít je po celá léta. Co na tom nemilovat?

Balení

Ať je milujete nebo nenávidíte, tlumiče vibrací zde zůstanou a pravděpodobně zůstanou jedním z nejpopulárnějších tenisových doplňků po celá desetiletí.

Pokud jste dosud neměli možnost použít tlumič vibrací, zkuste to. Ať už v této náhodné kuchyňské zásuvce vykopete náhradní gumičku nebo si vyberete z našeho seznamu, možná zjistíte, že vás baví snižování hluku a změna pocitu.

Máte nějaké přetrvávající otázky? Dejte nám vědět v níže uvedených komentářích nebo se podělte o to, který tlumič vibrací je váš oblíbený.

Populární Problémy

Jak hrát na housle. Housle jsou jedním z nejcennějších a nejkrásnějších nástrojů, na které lze hrát. Cesta k učení se houslím je dlouhá, ale s trpělivostí, disciplínou a nadšením vám tyto kroky pomohou začít na cestě ...

Krajinovic a Jack Sock se zítra utkají ve finále Paris Masters.

V Silicon Valley se hodně zasmálo, když se Roger Federer spojil s Billem Gatesem, aby získali 2,5 milionu dolarů.

Cvičení je klíčovou součástí emocionálního a fyzického vývoje dítěte. Děti však stále více tráví více času na elektronických zařízeních, jako je počítač, televize a mobilní telefon. I když dítě tvrdí, že nesnáší ...

Jak zabránit lymfedému. Lymfedém se týká nahromadění tekutin v měkkých tkáních těla v důsledku zablokování nebo odstranění lymfatických uzlin. Lymfedém je nejčastěji způsoben odstraněním lymfatických uzlin po rakovině ...