Blinkers On: Germane Angelique Kerberové se dostala na světovou jedničku



Angelique Kerberová nahradí Serenu Williamsovou jako novou jedničku, když bude příští týden revidováno hodnocení WTA

US Open 2016 byla v losování mužů i žen plná překvapení. I když došlo k sérii vytažení kvůli zraněním na mužské straně, remíza žen byla plná nepravděpodobných výsledků a temných koní, kteří provázeli pozornost. Pochod Angelique Kerberové do finále byl jediným předvídatelným prvkem a její postup na světovou jedničku propůjčil ženskému tenisu nový odstín a rozměr.

To, co ji přimělo k tomu, aby se stala špičkou a nasadila si klobouk jako nový relevantní hráč, je její schopnost dosáhnout úspěchu, zatímco sestry Williamsové jsou stále v lovu. Serena i Venuše možná nejsou tak důslední a smrtící, jako v dobách největší slávy, ale zůstávají silou, se kterou je třeba počítat.

Stále figurují v první desítce žebříčku žen a dokážou se na grandslamech pořádně probojovat, přestože jsou na špatné straně třiceti.

tenis bez bodování reklam

Hra Angelique Kerberové se nechlubí žádnou velkou zbraní ani závisí na naprosté síle. Konzistence je základním kamenem její hry. Nechá soupeřku hrát extra míč a čerpá z nich chyby.

Kerberova nejvyšší atletičnost jí umožňuje vytáhnout to ze základní linie. Její šílená schopnost najít ostré úhly zneklidňuje její protivníky a pomáhá jí maximálně využít otevřené hřiště. Je to však něco, co přesahuje její technické schopnosti a solidní tenis, které ji katapultovalo na vrchol.

Většina nejlepších hráčů, alespoň těch z top 10, má hru, která je nutná k tomu, aby se posadila na první místo v žebříčku. Je to však mentální houževnatost a soustředění, které jim pomáhá udělat ten poslední skok na vrchol pořadí.

Vzestup Angelique Kerberové na č. 1 byl v posledním roce podporován pozitivitou a vírou v sebe sama. Zatímco se s každým turnajem psychicky otužovala a dospívala, Serena Williamsová předvedla ve své zbroji ještě pár škrábanců.

Bylo by rouhačské říkat, že Williamsův běh skončil. Dostala se do finále prvních tří Slamů roku a v červenci vyhrála Wimbledon, aby vyrovnala rekord Steffi Grafové na 22 grandslamů. Téměř 35 let starý Američan byl od posledního US Open zranitelný kvůli některým nepříjemným zraněním kolena a ramene.

Když zranění převezmou moc a brání pohybu na hřišti, nastává nedůvěra.

Ve 28 letech je Kerber nejstarším hráčem a po Steffi Grafové druhým druhým Němcem, který se stal světovou jedničkou. Ve věku, kdy většina profesionálních tenistů začíná klesat z bodu špičkového výkonu, se zdá, že Kerberová našla skvělou kombinaci impozantní kondice a hrůzostrašné drti, aby si našla cestu na vrchol.

jak se stát profesionálním tenistou

Před rokem 2016 se Kerber snažila udržet se v Top 10. 2012 byl zlomový rok, ve kterém ukončila sezónu jako světová pětka. Po sérii špatných výsledků na začátku roku 2015 Kerber najala svého bývalého trenéra Torbena Beltze. Beltz nejen pomohla Kerber obnovit její hru, ale je také architektem jejího myšlení Champion.

Svůj podíl na Kerberově úspěchu měla i legendární Steffi Graf, kterou Kerberová ve svém pozápasovém rozhovoru v semifinále na probíhajícím US Open nazývala velkou šampionkou a skvělým člověkem. V polovině roku 2015 strávila Kerber několik dní v Las Vegas, aby si zacvičila s Grafem.

Zdálo se, že Graf podpořil Kerberovu sebevědomí a pozitivitu do takové míry, že se výsledky začaly projevovat téměř okamžitě.

Od vyřazení z prvního kola Australian Open v roce 2015 až po vítězství v první soutěži Slam Down Under v roce 2016 začala Kerber psát svoji pohádku. S 21násobnou grandslamovou šampionkou Serenou Williamsovou na druhé straně sítě si Kerber ve svém debutovém finále zkroutila nervy.

Na druhou stranu byla Williamsová zatížena očekáváním, že vyhraje 22. Grand Slam a dosáhne Grafova rekordu v největším počtu Slamů v otevřené éře. Mistrovské myšlení jednoho opustilo a druhé přijalo. Legenda zakopla a nový šampion byl korunován.

mandalorianská epizoda 1 zdarma


Po prvním slamovém zátahu měla Kerber v předehře Roland Garros nějaké nesnesitelné ztráty v prvním kole. Bolavé rameno omezilo její kampaň na French Open, protože prohrála v prvním kole s Kiki Bertensovou.

Navzdory tomuto menšímu škytání v jinak skvělé sezóně Kerber ustálila loď ve Wimbledonu, kde dosáhla svého druhého grandslamového finále se známou protivnicí Serenou Williamsovou jako poslední překážkou.

Ale tentokrát se Serena Williamsová poučila. Na místě zápasu klidně odložila lehkou salvu na otevřené hřiště a ležela rozvalená na posvěceném trávníku a uvědomila si obrovskou chvíli. Byla to stejná salva proti stejnému soupeři v Melbourne, která se plavila na Match Point a zhatila její příležitost zapsat se do historie.

Vyrovnanost a sebedůvěra nejenže vyhrála Williamsovou její tolik očekávaný 22. Slam, ale také ukázala, že byla nad ostatními.



Kerberova post-wimbledonská kampaň byla mimořádná. Zatímco její výlet do Ria ji viděl získat olympijskou stříbrnou medaili, titul v Cincinnati by ji viděl převzít jako novou světovou jedničku. Ve finále Cincy padla na obří zabijačku Karolinu Plíškovou a po US Open 2016 udělala dynamiku zajímavou.

proč dáváš tenisové míčky do sušičky?

Předčasný odchod Sereny Williamsové z Flushing Meadows by Kerbera automaticky postavil do čela. Ale Serena jako Serena vypadala až do čtvrtfinále neporazitelně. V semifinále nakonec propadla Karolině Plíškové a po 186 týdnech ztratila kýžený světový žebříček číslo 1 s Kerberovou.

Několik minut po Williamsově porážce Kerber vykročila na kurt, plně si vědoma toho, že si zajistila pořadí č. 1, a hrála svůj semifinálový zápas proti Caroline Wozniacki. Zahltila by ji její nový status, nebo by ji vyhodila z hlavy, aby získala místo ve svém vůbec prvním finále US Open? Byla to velká zkouška její odvahy, kterou zvládla na výbornou.

Kerberová odehrála agresivní zápas proti oživujícímu se Danovi, ale při jeho uzavření na 5: 2 ve druhé sadě měla několik nervózních okamžiků.

Prohrála hru v lásce, aby Wozniacki mohla vstoupit do zápasu. Ale trvalo to krátce. Kerber se rychle vrátila, nasadila blinkry a hned v další hře rozbila Wozniacki, aby si rezervovala své místo ve finále US Open a znovu potvrdila svou autoritu nad nově dosaženým místem World No.1.



Destiny má svůj vlastní způsob hraní. Před pár týdny musela Kerber porazit Plíškovou ve finále Cincy, aby se stala novou světovou jedničkou. Ale zítra hraje Plíškovou jako novou č. 1, i když zatím ne oficiálně, aby měla šanci vyhrát svůj druhý grandslam a aby byla její zásluha pomazání za novou světovou jedničku o něco sladší.

Je to jiná dynamika, ale Kerber, se zapnutými blinkry, by mohla zvítězit.

Populární Problémy

Jak zabít černé vdovy pavouky. Většina pavouků je neškodná a je výhodné mít kolem svého majetku. V Severní Americe však existují 2 druhy pavouků, které by měly vyvolat poplach: černá vdova a hnědý samotář ...

Oba startují 1: 0 v Conference Conference, FAU a Middle Tennessee v sobotu v Boca Raton. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Grey's Anatomy je zpět v boji proti COVID-19 a dalším v sezóně 17. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Jednadvacetiletý Alejandro Davidovich Fokina vzhlíží ke své krajance Rafaelovi Nadalovi pro jeho mentální sílu. Nadal nedávno získal 13. titul Roland Garros, čímž Rogera Federera svazoval za nejvíce Slamů v historii mužského tenisu.

Jak spát po operaci krčku krku. Spánek po operaci krčku děložního hrdla může být výzvou, protože se budete muset vyvarovat namáhání krku, ramen nebo zad. Spánek je po operaci nejvyšší prioritou, protože umožňuje ...