Dolgopolov produkuje mistrovskou třídu, což rozčiluje obhájce titulu Nadala v Indian Wells

Alexandr Dolgopolov a Rafael Nadal si po zápase v Indian Wells podávají ruce

Alexandr Dolgopolov a Rafael Nadal si po zápase v Indian Wells podávají ruce

V napínavém zápase na středním kurtu v Indian Wells podal Ukrajinec Alexandr Dolgopolov celoživotní výkon, když ve třetím kole ve třech setech porazil světovou jedničku Rafaela Nadala a vyhrál 6-3, 3-6, 7-6 ( 5).

Nadal byl obhájcem titulu v Indian Wells a v pěti předchozích setkáních neztratil s Dolgopolovem ani set, když proti němu vyhrál vítězství před dvěma týdny ve finále Rio Open.

Dolgopolov začal nestále a zanedlouho byl Nadal rozchod, aby mohl začít zápas. Na začátku své první servisní hry si Nadal pohrával s Dolgopolovem a trefoval střely do nemožných úhlů. Ale dvojchyba a některé chyby z obou boků přivedly Dolgopolova k deuce. Další dva body zahrál brilantně a byl hned zpět do zápasu, když zlomil Nadala, aby vyrovnal skóre.

Další hra přinesla od obou hráčů nádherný tenis. Nadal kontroloval první dva body a ujal se vedení 0-30, ale Dolgopolov zaútočil zpět s vlastním brilantním vítězem. Nevynucená chyba dala Nadalovi další brejkbol a on to vzal; při zvláštním začátku zápasu došlo v prvních třech hrách ke třem přestávkám podání.

Ve srovnání s jeho druhým kolem došlo v Nadalově hře k určitému vylepšení. Sloužil lépe a agresivně trefoval bekhendový crosscourt, což v předchozím zápase dělal jen zřídka.

espn na Amazon Fire Stick

Bod zlomu na 1-2, Dolgopolov byl bez výzev, a proto nemohl nic dělat s Nadalským esem, které vypadalo dlouho. Stále mu však zbýval jeden bod zlomu a on proměnil, když Nadal šel dlouho.

Zábava pokračovala. Oba hráči hráli neuvěřitelně šikmé a přesné údery, ale také dělali chyby. Žádný z obou hráčů neměl jasnou dynamiku, protože se snažili udržet podání. Dolgopolov nakonec překonal proud brejků podání, když držel podání poprvé v zápase a vedl 3: 2.

Nadal poté také poprvé držel své vlastní podání s proudem tělesných podání.

Dolgopolov hrál statečně, což je standardní přístup, který hráči proti Nadalovi používali. Nebojácně vypustil bekhend bekhendu na rallye, ale ne vždy s nimi našel čáry. Dokázal ale zatlačit Nadala na dvojku za stavu 4-3. Následovala dlouhá rally a Nadal trefil bekhend dlouho, čímž získal Dolgopolov bod zlomu. Další forhendová chyba dala Dolgopolovovi brejk, aby viděl, jak stoupá 5-3.

Od Ukrajince následovala hra o nervózní službu, která ho bolela kvůli nedostatku výzev. Dobrý bod a volej zachránil bod zlomu. Nastaveného bodu dosáhl poté, co přinutil Nadala k rychlému returnu, ale promarnil svou šanci, když promarnil Nadalův nejlepší rotující forhend. Poté, co bylo vyměněno několik dalších bodů, Dolgopolov produkoval brilantní rally, přesunul Nadala a poté krájel kapku, aby dosáhl nastavené hodnoty. V dalším bodě vyhrál svůj první set proti Nadalovi, když Nadal dlouho trefoval rozehrávku.

Toto bylo podruhé ve dvou zápasech, kdy Nadal zahodil úvodní sadu. Odrazil se typickým způsobem tak, že nejprve sebevědomě držel podání a poté zaútočil na Dolgopolovovo podání. Ten se ale dostal z malé díry na úroveň 1-1.

Oba hráči pokračovali v podávání, dokud se Nadal nepodíval na 2-3, 30-40. Tuto příležitost plně využil, když zapojil Dolgopolova do dlouhé rally, nakonec jej donutil zasáhnout dlouho.

Nadal od prvního setu dobře a skutečně pozvedl úroveň své hry a Dolgopolov se špatně dostal do vedení 5-2.

Dolgopolov přinutil Nadala, aby sloužil na setu, držením lásky. A Nadal byl nucen pracovat ve své další servisní hře, protože Dolgopolovovy neortodoxní forhendy trápily Španělku. Set ale uzavřel na svůj druhý setbol, ​​když Ukrajinec pálil do sítě.

Třetí set začal těsným způsobem, přičemž oba hráči ve svých úvodních hrách drželi podání.

Za stavu 1-2, kdy Nadal sloužil, hrál Dolgopolov agresivní tenis. Nadal kontroval sladce načasovaným vlastním lobem a udržel 2: 2.

Dolgopolov produkoval mistrovskou třídu ve své další servisní hře, na jejímž konci sklidil bouřlivé ovace od davu. Byl nepotlačitelný a měl odpověď na každý výstřel Nadala, na síť i na základní čáru.

pravidla raketové koule zasáhne hráče

Na to navázal vznešenou zpáteční hrou. Jeho údery byly neuvěřitelně silné a projely kolem Nadala jako kulky, když forhendovým vítězem proměnil svůj první ze dvou brejkbolů.

Po této hře intenzita stoupala. Nadal hrál nejlépe, ale Dolgopolov také a přelstil Nadala ve své vlastní hře. To byl od Ukrajiny lehký tenis a Nadal nereagoval na jeho klapky. Vedl 5: 2 a Nadal sloužil, aby zůstal v zápase.

Nadal se statečně držel a vrátil zodpovědnost Dolgopolovovi, aby sloužil na zápas.

Zdálo se, že se tlak dostal do Dolgopolova a on se napjal. Snadno předal hru Nadalovi zasažením tří nevyrovnaných střel a následováním širokého forhendu.

Nadal měl i nadále navrch, když si odnesl další čtyři body a 13 za sebou, aby vyrovnal set na 5–5.

V další hře došlo k dalšímu dramatu, jen tentokrát Dolgopolov zastavil tok chyb, aby trochu zrychlil. Získal dva čisté body, jeden sklouzl celou cestu od základní čáry, aby se ujal vedení 40-15. Uzavřel to s ohromujícím vítězem v řadě, Nadal se špatně postavil a vedl 6: 5.

Nadal zajistil, že o vítězi bude rozhodovat tie tie break, a to pohodlným držením.

Nadal se ujal brzkého vedení v rozehrávači, když Dolgopolov při jeho podání zcela vypálil salvu. Nadal poté jeden trefil do sítě, ale Dolgopolov nedokázal využít svého druhého podání v dalším bodě, když trefil dlouho.

Nadal dostal další mini brejk a vedl 3: 2, když Dolgopolov nemohl po dlouhé rally udržet míč ve hře. Poté při prvním podání vytvořil brilantní jeden-dva a ujal se vedení 4-2.

Španěl už ale nemohl svůj náskok dále rozšířit, když zasáhl nakrátko a Dolgopolov míč odložil další vynikající forhendovou chybou.

Dolgopolov poté vyrobil dvě vynikající podání, na která Nadal sotva dostal raketu; Ukrajinec přinesl obrat na 5: 4.

Nadal trefil podání do těla Dolgopolova, aby se vyrovnal na 5-5, ale poté minul forhend sedícího na síti, aby získal Dolgopolovův mečbol.

Na mečbol Dolgopolov udeřil podání, které se nazývalo eso, ale Nadal zpochybnil a ukázalo se, že je dlouhý. Stále však držel nervy pohromadě, když v následující rally zahnal Nadala a Španěl neměl šanci vrátit poslední výstřel.

Od Dolgopolova to bylo naprosto odhodlané a odvážné úsilí a vítězství si plně zasloužil. Tlak na Nadala udržoval hned od začátku a v klíčových okamžicích ani po ztrátě hybnosti ve třetím setu nezahálel. Nadal dobře bojoval, ale ta jedna chyba v tie breaku ho nakonec vyšla draho.

Populární Problémy

7. nasazený Borna Coric nastoupí v prvním kole St. Petersburg Open na španělského veterána Feliciana Lopeze. Oba hráči se potkají potřetí na turné, přičemž Lopez vede proti sobě 2: 0.

Nishikori by doufal, že Mirnyi může pomoci zlepšit jeho síťovou hru.

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Lakers vs Warriors online bez kabelu.

King of Clay Rafael Nadal se ve čtvrtfinále French Open 2020 utká s teenagerským zázrakem Jannikem Sinnerem. Nadal a Sinner se na turné ATP nikdy předtím nepotkali.

U nezávažných poranění ramene se doporučují kompresní zábaly. Zabalení ramene do kompresního obvazu mu může pomoci uzdravit se podporou průtoku krve, který umožňuje živinám nezbytným pro obnovu efektivní přístup k poškozeným tkáním, ...

Ať už organizujete neformální baseballovou hru na zahradě s přáteli nebo serióznější baseballový turnaj, vykreslení křídových čar na vašem hřišti je důležitým způsobem, jak zajistit, aby byla hra zábavná a spravedlivá. Řádky vysledující z ...