Elena Rybakina mluví tiše, ale její raketa mluví každým týdnem hlasitěji

V Indian Wells připomněla wimbledonská šampionka tenisovému světu – pokud by potřeboval osvěžení –, že je tady, aby zůstala na vrcholu hry.

Rozhovor s šampionkou Indian Wells: Elenou Rybakinou

INDIAN WELLS, Kalifornie – V tenise, jak jednou řekla Martina Navrátilová, existují pouze dvě věci, které můžete ovládat: svůj vrh a svůj postoj. Když se obojí zvrtne současně, je nemožné, aby se stalo mnoho dobrého. To byl dnešní případ Aryny Sabalenkové. V odvetném zápase letošního finále Australian Open Sabalenkovou ve finále BNP Paribas Open porazila Elena Rybakina 7:6 (11), 6:4.

Problémy s podáním, které Sabalenková z velké části vyřešila, se vrátily pomstou v průběhu prvního setu, nejvýrazněji v podobě deseti dvojchyb, včetně jedné, kdy v tiebreaku udržela set set za stavu 7:6. Následoval výrazný propad, Sabalenková okamžitě odjela do brejku ve druhém setu.

tenisové turnajové hry

Přestože zápas oficiálně trval čtyři minuty po dvouhodinové hranici, do značné míry bylo rozhodnuto o hodinu dříve, když Rybakina zachránila dva setboly, než uzavřela tiebreaker na svůj šestý setbol. Dříve v tomto setu Rybakina zabojovala ze stavu 2-4.

'No, myslím, že důležitý byl první set,' řekla Rybakina. 'Oba jsme měli šance, ale nakonec to vyšlo podle mě.'

„Na konci druhého setu začalo hodně foukat,“ řekla Rybakina, „takže z jedné strany bylo těžké hrát. Ale protože jsem měl výhodu skóre, myslím, že to byl dnes rozdíl.'

Rybakina, která prohrála všechny čtyři předchozí zápasy proti Sabalenkové, byla ráda, že získala pátý, což je vítězství, které částečně připsala neutralizaci tísnivého návratu Sabalenkové.

'Ale při druhém podání,' řekla Rybakina, 'jen jsem se snažila více tlačit, protože si pamatuji, že od Austrálie vyvíjela velký tlak na druhé podání. Takže i toto je pro mě něco ke zlepšení. Myslím, že vzhledem k tomu, že podmínky byly trochu pomalejší, bylo o něco snazší zahrát další ránu.'

I když byl první set napínavý, shromáždění byla obvykle nemilosrdně staccatová. Kombinace silných podání každého hráče, plochých drajvů a řídkého pouštního vzduchu způsobila, že mnoho míčů létalo do šířky nebo do šířky. Také to začalo být bouřlivé.

Ačkoli bylo přirozené, že byla Sabalenka na konci prvního setu demoralizována, nešťastným aspektem bylo, jak Sabalenka dovolila, aby se ztráta vysoce soutěživého otvíráku stala méně momentálním neúspěchem a epičtější tragédií. Sabalenka od začátku druhého setu mopedovala. A přesto byla postavena pouze proti soupeři, se kterým nikdy neprohrála; není čas na paniku. Místo toho to vypadalo, jako by Sabalenka chtěla přednést nějakou formu sebenaplňujícího se proroctví: špatný začátek v kanceláři, o jehož výsledku rozhoduje poledne. Stávají se nám všem, ne?

Sabalenka's service woes reared their ugly head at the worst possible time.

Servisní strasti Sabalenky vztyčily jejich ošklivou hlavu v nejhorší možnou chvíli.

průměrná velikost gripu pro tenisovou raketu

Ke cti, že Sabalenka zhodnotila, co se stalo, s upřímností. Jak řekla, „přijdou dny, kdy se staré zvyky vrátí a vy se s tím budete muset propracovat a ne každý zápas bude takový, jak chcete, a budete sloužit perfektně. Takže jen jako připomenutí, že je v pořádku stále s něčím bojovat. To je v pořádku, když nehrajete nejlépe, jak umíte, rádi bojujete a používáte zbytek zbraní.“

Došlo také k mírnému otevření pro oživení. Při podání Rybakinové za stavu 2-1 ve druhém setu dosáhla Sabalenka 15-40. Ale ostrý bekhendový vítěz po lajně a vynikající podání uprostřed tyto otvory vymazaly.

Rybakina, která se probojovala přes zpomalovačku, se objevila na dráze, aby utekla se zápasem, když na 2-4 zlomila Sabalenku. Sabalenka se zády ke zdi shromáždila, aby získala osm z následujících devíti bodů. Ale pak, když servírovala za stavu 5-4, Rybakina byla vzduchotěsná a skvěle sloužila na 30-lásku. Za stavu 30:15 vynesl Rybakina rychlým forhendem z crosscourtu k mistrovskému bodu. Stačilo jí šest šancí na uzavření prvního setu. Tento set, pouze jeden, forhendový return Sabalenkové nasměroval do sítě.

Ve svých posledních dvou zápasech zde Rybakina porazila dva nejlepší hráče světa, Iga Swiateka v pátečním semifinále, dnes Sabalenkovou. Dnes večer si Rybakina představovala vítězný večírek, na kterém možná byly takové zakázané potraviny, jako je pizza a sladkosti. Ale větší prioritou byl zítřejší let do Miami.

Zatímco často vznětlivá a upřímná Sabalenka přivolala vhled od legendární Navrátilové, Rybakina evokuje něco, co kdysi Jimmy Connors řekl o jednom ze svých velkých rivalů, Bjornu Borgovi: Nebylo možné najít způsob, jak vyvolat hněv vůči tak pokořenému rivalovi. Neprůhledná a klidná, zatímco osobnost Rybakiny zůstává, její raketa mluví každým týdnem hlasitěji.

Populární Problémy

Matteo Berrettini nedávno přemýšlel o možnosti, že by mladší hráči v blízké budoucnosti převzali mužský tenis.

Tenis: Crowley vystupuje

Komplexní analýza losování Brisbane International 2020.

Státní nepřátelé Ohio State a Cincinnati se ve středu setkávají s otvíráky basketbalové sezóny. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Buddy tejpování je užitečná a „low-tech“ metoda k léčbě vyvrtnutí, vykloubení a zlomenin prstů na rukou a nohou. například sportovní lékaři, ...

Nejlépe nasazený John Isner bude doufat, že v tomto turnaji ATP 250 získá tolik potřebná vítězství.