Jak se stát sportovní dívkou

Sportovní dívky jsou zdravé, aktivní a nenáročné na údržbu. Jedí zdravě, pijí hodně vody a hodně spí. Vyberte si sport, který máte rádi, a vyzkoušejte si tým. Chcete-li získat sportovní vzhled, noste dresy, trička, výstřihy, legíny a sportovní šortky. Vydejte se do neutrálního líčení, vhoďte si vlasy do culíku a budete připraveni na hru!Metoda 1 ze 3: Sportovat

 1. 1 Vyberte si sport, který vás baví, a naučte se základy. Vyzkoušejte sport, který jste nikdy předtím nehráli, nebo se věnujte tomu, který už znáte. Proveďte malý průzkum pravidel, vybavení a počtu hráčů. Zvažte celkovou obtížnost sportu, požadované zásoby a místo tréninku, abyste zúžili své možnosti. Vybírejte podle toho, co se vám zdá nejzábavnější a nejsnadnější!
  • Mezi oblíbené sporty patří fotbal ,Basketball, softball , atletika ,přespolní běh, pozemní hokej, volejbal , agymnastika.
  • Pokud jste například nikdy nehráli hokej, pokusit se vyzvednout hokej může být náročnější než pozemní hokej, protože budete potřebovat brusle a ochranné vybavení.
  • Zkuste hrát více sportů! Můžete dokonce hrát v neprofesionálních komunitních týmech.
 2. 2 Kupte si své vybavení, abyste mohli začít hrát! Vyhledejte online věci jako „basketbalové vybavení“ nebo „potřeby pro pozemní hokej“ a zjistěte, jaké vybavení potřebujete ke hraní. Poté si své vybavení kupte ve sportovním obchodě, online nebo osobně. Pro většinu sportů budete potřebovat správnou obuv, ochranné pomůcky a míč.
  • Kupte si například kopačky, chrániče holení, ponožky a fotbalový míč. Pokud chcete hrát softball, kupte si rukavici, pálku a softball.
  • Můžete také požádat zaměstnance ve sportovních obchodech, aby vám pomohli se sbíráním vybavení.
 3. 3 Procvičte si sport ve svém volném čase, abyste posílili své dovednosti. Naučte se základy sledováním online návodů a her. Procvičujte si pohyby na dvorku nebo navštivte místní park, tělocvičnu nebo YMCA a najměte si přátele nebo rodinu, aby si s vámi hráli! Možná budete muset trochu trénovat, abyste rozvinuli své dovednosti, takže si nedělejte starosti, pokud to hned nepochopíte.
  • Chcete -li se například naučit volejbal, vyzkoušejte si, jak bodat, narážet a podávat. Vyzkoušejte si hraní soupeřů přes síť.
  • Pokud vás hra po nějaké době sportu nebaví, zkuste jiný sport!
 4. 4 Vyzkoušejte místní školní nebo komunitní tým, když se cítíte sebevědomě. Hledejte online věci jako „Místní fotbalový tým“ nebo „Komunitní dívčí softball“ a najděte týmy, které můžete vyzkoušet. Hledejte školní i komunitní týmy. Zjistěte, jak konkurenceschopné může být každé vyzkoušení, abyste zúžili své možnosti. Když ve své oblasti najdete tým, který vypadá, že odpovídá vaší úrovni dovedností, vyzkoušejte si tým!
  • Pokud jste například začali hrát basketbal, komunitní tým založený na vaší věkové skupině může být lepším výchozím místem než univerzitní tým na vaší střední škole.
  • Pokyny a informace o tom, jak a kdy si tým vyzkoušet, by měly být k dispozici na webových stránkách každého týmu. Pokud ne, vyhledejte kontaktní číslo a zavolejte pro více informací.
  • Pokud si nejste dost jistí, abyste to vyzkoušeli, pokračujte v tréninku! Hrajte se svými přáteli, sledujte sportovní hry a podívejte se na online návody.
 5. 5 Navštěvujte každý trénink včas. Poté, co vytvoříte tým, rozšiřte své dovednosti během týdenních cvičení. Ujistěte se, že jste vždy na čas na každé cvičení a navštěvujete tolik cvičení, kolik můžete. To bude i nadále rozvíjet vaše schopnosti a ukázat vaši spolehlivost a odpovědnost vůči vašemu trenérovi a spoluhráčům.
  • Občas dochází k nepřítomnosti, například pokud jste nemocní nebo pokud je v rodině nouzová situace. Dejte svému trenérovi vědět co nejdříve, pokud víte, že se tréninku nedostanete.
  • Pokud to váš rozvrh umožňuje, můžete se dostavit o 10–15 minut dříve. To ukazuje vašim trenérům, že vám záleží na tom, aby byli včas, a dá vám to pár minut na rozhovor s jinými dívkami z vašeho týmu.
 6. 6 Přestaňte hrát a v případě zranění informujte trenéra, rodiče nebo lékaře. Hraní přes zranění může způsobit zhoršení poškození. Pokud jste během tréninku nebo hry zraněni, přestaňte hrát, posaďte se na postranní čáru a zhodnoťte poškození. Pokud je vaše zranění vážné, navštivte svého lékaře nebo nemocnici, například když si uhodíte hlavu, natáhnete sval nebo zlomíte kost. Ujistěte se, že si dáte dostatek času na uzdravení!
  • Doba hojení se bude lišit v závislosti na zranění. Váš lékař vám sdělí přibližnou dobu hojení. Stabilizují také vaše zranění, jako omotání kolena za poškození vazů.
  • Můžešzabránit zraněníprotahováním, používáním správné formy a přestávkami v případě potřeby.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Získejte sportovní vzhled

 1. 1 Naneste minimální nebo žádný make -up na a přirozený vzhled . Mezi tréninky, cvičením a hrami nemají sportující dívky čas na líčení! Jděte přirozeně a nenoste žádný make -up. Pokud se chcete trochu nosit, můžete si dát malou řasenku nebo matný lesk na rty.
  • Můžete také oprášit trochu kompaktního základu, abyste vyrovnali tón pleti.
  • Sportovní dívky nenosí moc make -upu, protože ho mohou vypotit v hodině tělocviku nebo na cvičení. Make -up a pot mohou vést k ucpání pórů a akné.
 2. 2 Svažte si vlasy do a koňský ohon pro sportovní styl. Při cvičení a cvičeních si pravděpodobně svázáte vlasy, takže si to upravte jako svůj každodenní styl. Budete mít více času vymáčknout si další zahřívací úsek! Stáhněte si vlasy dozadu v horní části hlavy a zajistěte si vlasy sponou.
  • Ponytails dělají roztomilé, sportovní styly pro různé délky vlasů.
  • Pokud chcete rozmanitost, můžete také do copu přidat copánky nebo jiné roztomilé akcenty, které mu dodají vizuální zajímavost a zároveň zůstanou praktické.
 3. 3 Pokud si chcete vlasy udržet, nasaďte si elastickou nebo bavlněnou čelenku. Čelenky udržují vlasy mimo obličej a skrývají krepaté a zatoulané vlasy. Popadněte barevnou, vzorovanou nebo neutrální čelenku z pružných nebo měkkých bavlněných materiálů. Nasaďte si čelenku na hlavu a zatlačte ji asi 0,64–1,27 cm za vlasovou linii.
  • Během cvičení a her můžete nosit elastické čelenky. Vyzkoušejte bavlněné čelenky pro každodenní vzhled.
  • Čelenky skvěle udrží vlasy vzadu, pokud jsou vlasy krátké a nevejdou se do culíku.
 4. 4 Pro sportovní styl noste dresy, trička a mikiny s výstřihem. Noste sportovní dresy svých oblíbených hráčů nebo vlastní dresy z předchozích týmů nebo sezón. Vyberte si další volná trička pro adivošský pohled. Kupte si košile a mikiny s dlouhým rukávem pro větší vrstvy.
  • Mezi sportovní značky patří například Under Armour, Nike, Adidas a Champion. Většina velkých obchodních domů má atletickou sekci, ze které můžete také nakupovat.
 5. 5 Noste sportovní legíny a šortky, aby odpovídaly vašemu aktivnímu životu. Legíny jsou velmi pohodlné a skvělé pro dívky na cestách. Stylizujte je pomocí dresů, triček nebo mikin. V teplých dnech noste atletické nebo posilovací šortky. Legíny i šortky se dodávají v jednobarevných barvách a veselých vzorech. Můžete je snadno nosit do školy, při vyřizování úkolů nebo na cvičení!
  • Sportovní legíny můžete získat v kombinaci bavlna nebo bavlna-polyester-lycra. Bavlněné legíny jsou o něco měkčí a směsi rychle schnou pro zpocené tréninky.
 6. 6 Noste sportovní obuv jako Converse nebo tenisky. Sportovní dívky žijí aktivním životním stylem na cestách a jejich nohy musí být pohodlné! Kupte si sportovní obuv, jako jsou kopačky nebo běžecké boty. Pak si pořiďte pár denních bot jako Nikes, Adidas nebo Reebok. Můžete také jít na sportovní sandály jako Chacos.
  • Můžete si vybrat boty v jasných barvách! Tenisky se dodávají ve všech možných barvách, jako je růžová a neonová, a vzory, jako jsou puntíky a cik-caky.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vedení zdravého, sportovního životního stylu

 1. 1 Jezte 3 zdravá jídla denně. Zdravé jídlozajistí vašemu tělu živiny a minerály, které potřebuje. Jezte jídla se spoustou ovoce, zeleniny, bílkovin a celozrnných produktů a jezte 3 jídla denně. Zaměřte se na alespoň 5 porcí zeleniny a 4 porce ovoce.
  • Vyvarujte se potravin s vysokým obsahem cholesterolu, soli, tuků a cukru, jako jsou nezdravé potraviny, rychlé občerstvení, cukrovinky a soda.
 2. 2 Pijte asi 8 až 10 sklenic (2 l) vody každý den. Noste s sebou láhev vody po celý den a po dokončení ji doplňte do vodních fontán. U aktivních dívek je nutné udržovat hydrataci!
  • Ujistěte se, že pijete další vodu ve dnech, kdy máte cvičení nebo hry. Pijte vodu, dokud necítíte žízeň. Množství se bude lišit v závislosti na tom, jak moc se zpotíte, i když můžete vypít přibližně 4 šálky (1 litr). Vaše tělo vám poděkuje!
 3. 3 Cvičení asi 4-5 dní v týdnu, aby se udrželi ve formě. Sportovní dívky cvičí téměř každý den, mezi cvičením a cvičením. Protahujte se před a po tréninku, abyste měli svaly pružné a předešli zranění. Dělataerobní cvičeníaby vám krev pumpovala každý den po dobu 30-90 minut. Můžete také zapracovat na rovnováze, rychlosti a vytrvalosti.
  • Zkuste věci jako plavání, basketbal a běh.
  • Můžete si zajít na cvičební hodinu nebo najmout kamaráda, aby byl vaším kamarádem z posilovny.
 4. 4 Spěte asi 8-10 hodin denně. Potřebujete správný spánek, abyste byli ve střehu a vydali ze sebe maximum, ať už ve škole nebo během hry. Nedostatek spánku má za následek pomalejší dobu odezvy a nízkou energii. Jděte brzy spát a nastavte si budík alespoň na 8 hodin poté, co jdete spát.
  • Vyhněte se cvičení 2-3 hodiny (nebo více) před spaním. Může být obtížné spát, pokud jste právě cvičili nebo se vrátili z pozdní hry.
 5. 5 Získejte každoroční fyzickou prohlídku od svého lékaře, aby sledoval vaše zdraví. Váš lékař může zkontrolovat váš růst a hladiny živin, aby se ujistil, že jste zdraví. Zeptejte se svého lékaře na tipy na strečink, cvičení a zdravá jídla.
 6. 6 Spřátelit se s ostatními sportovními dívkami. Kromě svých dalších přátel se můžete spřátelit s ostatními dívkami ve vašem týmu, protože máte společný zájem. Představte se a promluvte si s nimi před a po tréninku. Můžete společně sledovat sportovní hry a povídat si o svých oblíbených hráčích.
  • Můžete se také spřátelit s jinými dívkami, které chodí do vaší posilovny.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co byste měli dělat, pokud vaši přátelé nesportují, ale vy chcete být? Karley Snyder Udělat si nové přátelé! Zůstaňte přáteli se svými přáteli, zkuste se však připojit ke sportovnímu týmu a rozšířit svůj sociální kruh. Můžete dokonce inspirovat některé své další přátele, aby to také vyzkoušeli!
 • Otázka Co když nemáte přátele? Karley Snyder Připojit se ke sportovnímu týmu je skvělý způsob, jak získat přátele! Budete cvičit a hrát se svými spoluhráči. Představte se a mluvte o sportu!
 • Otázka Co když mě lidé znají jako dívčí dívku, ale já opravdu chci sportovat? Můžete být jak holčička, tak sportovat. Pokud chcete sportovat, směle do toho!
 • Otázka Jak na lidi zapůsobím tím, že jsem sportovní dívka? Praxe! Cvičte každý den svůj sport, cvičte atd. A vaše schopnosti se začnou zlepšovat. Připojte se k týmu a ukažte svým přátelům a rodině, co můžete dělat při svých zápasech/hrách.
 • Otázka Proč mě po sportu bolí svaly rukou a nohou? Karley Snyder Ruce a nohy vás budou bolet, protože používáte a rozvíjíte svaly. Čím silnější jsou vaše svaly paží a nohou, tím méně vás budou bolet! Nezapomeňte se protáhnout před a po tréninku, abyste pomohli snížit bolest svalů!
 • Otázka Jsem sportovní dívka a hraji fotbal. Kdykoli se zraním, vrátím se zpět k hraní. Opravdu musím přestat s tím, co musím udělat, a nechat to jeden den uzdravit? Karley Snyder Záleží na závažnosti vašeho zranění. Pokud máte menší pád a uděláte malou modřinu, můžete si dát pauzu, protáhnout se, rehydratovat a pak se vrátit ke hraní. V případě vážnějších zranění, jako je natažení svalu nebo vazu, byste však měli nechat své tělo uzdravit, než budete znovu hrát. Navštivte svého lékaře, abyste věděli, jak vážné je zranění. Pokud své tělo nenecháte zahojit, můžete si zranění ještě zhoršit!
 • Otázka Co mám dělat, když tancuji, ale nejsem sportovní? Mám rád sport. Kromě tance se můžete zapojit do sportu, jako je fotbal, což je dobré pro začátečníky. Cvičení také dělá mistra! Zkuste si pořídit osobního trenéra nebo trenéra.
 • Otázka V kolik hodin se mám probudit? V ideálním případě, pokud jste student, se probuďte dvě hodiny nebo déle, než začne škola. Pokud však máte na mysli víkend, počítejte zhruba s osmi hodinami, abyste zjistili, v kolik byste se měli probudit.
 • Otázka Je tanec sport? Ano, tanec lze rozhodně považovat za sport.
 • Otázka Jak poznám, zda jsem dostatečně sportovní, když jsem sportovní dívka? Na něco takového neexistuje „dost“ nebo „příliš“. Pokud hrajete/baví vás sport, pak jste sportovní. Je to tak jednoduché!

Populární Problémy

Jelikož tenis na olympijských hrách v Tokiu brzy skončí, je načase obrátit naši pozornost na americký hardcourtový švih, který začíná závodem Mubadala Silicon Valley Classic v San Jose, Kalifornie

Eugenie Bouchard a Belinda Bencic si prošli cestu do hlavního slosování BGL BNP Paribas Luxembourg Open Monday.Jakmile si koupíte novou kriketovou pálku, pravděpodobně ji budete chtít začít okamžitě používat. Než však vyjdete ven a začnete bít do těchto šestek a čtyřek, musíte udělat pár kroků, jak zlepšit ...

Jak změkčit džíny. Džíny jsou vyrobeny z odolné riflové látky, což často znamená, že jsou zpočátku tuhé a nepohodlné. Pokud jsou vaše džíny obzvláště tuhé, zjemněte je praním aviváží a sušením v sušičce ...Jak zapracovat na lat. Latissimus dorsi nebo lat, jsou největší ze tří svalů v zádech. Prováděním konkrétních cvičení, která se zaměřují na váš lat, můžete spálit kalorie a zvýšit celkovou sílu. Mocné latky také ...