Jak tábořit v lese

Vyrazit na víkend do lesa může být zábavné zpestření rutinního víkendu. Úspěšná cesta zahrnuje naplánování zboží a oblečení, které potřebujete mít u sebe. Pokud nemáte přístup k vozidlu nebo plánujete hodně chodit, vezměte si méně zásob. Když se dostanete do lesa, pečlivě si vyberte místo kempování. Zajistěte si stan a další zásoby, abyste si mohli odpočinout v přírodě.

Část 1 ze 4: Výběr balíčku a úkrytu

 1. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 1

  1 Sbalte stan, který odolá počasí. Robustní kempingový stan je základním prvkem většiny kempovacích výletů. Pro lesní kempování potřebujete něco vodotěsného. Podívejte se na stan s připojenou dešťovou kapkou a větracími otvory, které lze otevřít, aby se usnadnila cirkulace vzduchu.
  • Většina stanů určených pro kempování v lese jsou stany na 3 sezóny, což znamená, že je lze použít ve všech ročních obdobích kromě zimy.
  • Pokud plánujete kempování v zimě, pořiďte si 4-sezónní nebo zimní přístřešek. Tyto stany jsou těžší a odolnější, aby kompenzovaly náročnější podmínky.


 2. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 2

  2 Pořiďte si lehčí stan, pokud plánujete hodně chodit. Udržování lehkého stanu je důležité, pokud ho potřebujete přenášet na dlouhé vzdálenosti. Menší stany jsou lehčí, ale obvykle ubytují pouze 1 nebo 2 táborníky. Hledejte stany s lehkými hliníkovými tyčemi. Stany s několika zipy nebo úložnými prostory také šetří na hmotnosti.
  • Svou zátěž můžete také trochu odlehčit tím, že necháte své stanové kůly za sebou a stan zajistíte přírodními prvky, jako jsou kameny, kořeny nebo stromy.
  • Pokud máte v plánu kempování v autě, což znamená jízdu do kempu, není těžký luxusní stan problémem.
  • Možná můžete jít bez stanu , například pokud kempujete v karavanu nebo plánujete spát venku pod širým nebem.
 3. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 3

  3 Pořiďte si nepromokavou plachtu, která udrží váš stan v suchu. Déšť je možnost, když jste v lese, a dobrá plachta mu může poskytnout určitou ochranu. Často můžete mezi stromy navinout plachtu, abyste zahnali vodu z kempu. Další možností je umístit plachtu pod stan, aby se zabránilo úniku vlhkosti dovnitř. Ať už děláte cokoli, přineste si alespoň 1 plachtu, pokud plánujete tábořit venku.
  • Plachty si můžete objednat online nebo je najít ve většině obchodů s domácími potřebami. Pokud plánujete zavěsit plachtu, zajistěte si lano nebo kůly.
 4. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 4

  4 Vyberte si izolovaný spací pytel, abyste se zahřáli. Podobně jako ve stanech existuje řada spacáků, které uspokojí různé zážitky z kempování. Na většinu výletů je vhodný třísezónní spacák. Mnoho spacáků je vyrobeno ze syntetických materiálů, což je činí teplými a odolnými. Syntetické sáčky však zabírají více místa, což může být při balení problém.
  • Tašky plněné peřím jsou teplejší a mohou být lepší volbou během chladných nocí. Můžete si pořídit tašku s voděodolným peřím, které je levnější a není tak izolační jako tradiční husí peří.
  • Pokud hodně táboříte v létě nebo v zimě, hledejte tašky speciálně pro tato období. Letní tašky jsou lehčí a lépe větrané, zatímco zimní tašky jsou těžší a izolovanější.
 5. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 5

  5 Vyberte si lehký batoh na nošení kempingového vybavení. Váš výběr batohu určuje, kolik vybavení můžete nést. Samotné batohy se mohou cítit docela těžké, proto si pečlivě vyberte ten svůj. Zvažte, jak dlouho plánujete kempování, co si musíte přinést a kolik toho unesete.
  • Stejně jako stany mají tašky různé hmotnosti. Nejlehčí budou balíčky s několika kapsami, zipy a látkami. Balíčky byste měli vyzkoušet tak, že je budete nosit, abyste se ujistili, že se vám budou cítit příjemně.
  • Balíček na noc je vhodný na 1 nebo 2denní výlet. Víkendové balíčky jsou užitečné na výlety dlouhé 2 až 3 dny. Balíčky vícedenní a prodloužené cesty pojmou zásoby na delší cesty.
  • Pokud jste schopni používat vozidlo, získání skvělého batohu je méně důležité. Zvažte, jak daleko plánujete pěšky a co si musíte vzít s sebou po zaparkování.
  • Pokud kempujete s jinými lidmi, můžete zařízení rozdělit mezi více tašek.
  ODBORNÁ TIP

  Britt Noble

  Venkovní pedagog Britt Edelen byl aktivním členem jeho místní skautské jednotky poblíž Athén v Georgii ve věku od 8 do 16 let. Jako skaut podnikal desítky táborových výletů, naučil se a procvičil mnoho dovedností v oblasti přežití v divočině a bezpočet hodin ocenil skvělé venku. Kromě toho pracoval Britt několik let jako poradce v dobrodružném táboře ve svém rodném městě, což mu umožnilo sdílet svou vášeň a znalosti o přírodě s ostatními. Britt Noble
  Venkovní pedagog

  Zamyslete se nad tím, co si balíte. Dvě největší chyby, kterých se lidé dopouštějí, jsou buď přílišné balení, nebo nedostatečné balení. Chcete mít po ruce spoustu věcí pro případ, že by se stalo něco neočekávaného, ​​a proto si sbalte věci jako občerstvení, vodu navíc a baterku, a to i na krátké výlety. Pravděpodobně však nemusíte brát věci jako extra boty a ponožky, protože nošení všech těchto věcí může rychle unavit.

  reklama

Část 2 ze 4: Výběr oblečení

 1. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 6

  1 Přineste alespoň 1 převlečení. Náhradní oblečení je velmi užitečné, když vás chytí déšť. Pomůže také, když se potíte v teplém počasí. Když zvlhne 1 sada oblečení, můžete přepnout na záložní sadu, zatímco vaše původní oblečení začne schnout. Uspořádejte si oblečení před odjezdem a uvolněte jim místo ve svém balíčku.
  • Mnoho lidí dělá tu chybu, že si balí příliš mnoho oblečení. Minimálně potřebujete 2 oblečení. Přineste více, pokud chcete, ale ujistěte se, že to unesete.
 2. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 7

  2 Noste oděv vyrobený z rychleschnoucí látky. Není nic horšího, než mít na sobě bavlněné tričko a riflové džíny zalité deštěm a potem. Nejlepší tkaniny pro kempování jsou syntetika, jako je nylon a polyester, a některé přírodní materiály, jako je rouno a merino vlna. Všechny tyto látky odvádějí vodu a schnou rychleji než bavlněné oděvy. Zkuste si vybrat oblečení, které vám dobře padne, ale ponechá trochu prostoru pro cirkulaci vzduchu.
  • Běžné oblečení, včetně džín, šortek a bavlněných košil, si můžete vzít s sebou, pokud máte místo, můžete zůstat v suchu a neplánujete příliš chodit.
  • Nylon a polyester jsou syntetické tkaniny a jsou o něco levnější než merino vlna.
 3. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 8

  3 Na chladné počasí si vezměte teplý fusak nebo vlněnou bundu. Faktor v chladném počasí a klesajících teplotách v noci. Bundy s fleecovou nebo vlněnou podšívkou jsou lehké, takže se snadno nosí. Vyberte si bundu, která vám přiléhá na tělo, ale neomezuje vaši schopnost pohybu a dýchání.
  • Běžné bundy jsou objemné a často namočené špatně schnou. Speciální bundy jsou pro kempování důležité, zvláště pokud plánujete hodně chodit.
  • Před odjezdem si určitě zkontrolujte počasí. Možná riskujete, že bundu necháte doma.
 4. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 9

  4 Zahrňte dešťovou bundu, abyste zůstali v suchu i za špatného počasí. Podívejte se na bundy, které jsou nepromokavé a prodyšné. Tyto bundy jsou lehčí a méně utlačující než běžné bundy do deště. K dispozici je voděodolné vybavení, ale slouží pouze k tomu, aby vás na krátkou dobu ochránilo před lehkým deštěm.
  • Některé položky, včetně ponča, lze použít ve stacionárním táboře. Tyto možnosti jsou levnější, ale mohou se snadno zlomit.
  • Zvažte investici do nepromokavého oblečení, pokud plánujete hodně být u vody, například na lodi.
 5. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 10

  5 Noste šálu, široký klobouk nebo jinou ochranu před sluncem. Vezměte v úvahu, jak dlouho budete vystaveni slunci, abyste si nevzali žádné nepříjemné popáleniny. Zakryjte si hlavu a bandana nebo noste klobouk se širokým okrajem, abyste si chránili temeno hlavy. Pravděpodobně budete chtít také sluneční brýle na ochranu očí.
  • Tyto položky rozhodně potřebujete, když jste přes den venku. Jsou důležité, i když je obloha zatažená.
 6. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 11

  6 Vyberte pár turistické boty které podporují vaše kotníky. Turistické boty se nemusí zdát důležité pro kempování v lese, ale dobré boty vás mohou ochránit před zraněním kotníku. Turistické boty, které vypadají podobně jako běžné tenisky, jsou skvělou volbou pro jednodenní výlety. Vyberte si pár, který se bude cítit pohodlně, ale poskytne vašim prstům malý prostor k pohybu.
  • Turistické boty nebo boty jsou nutností, pokud plánujete procházky, zejména pokud jste kolem skal nebo kluzkých oblastí. Drží lépe vlhkost a poskytují lepší trakci na obtížných pochozích površích než běžné boty.
  • Jednodenní turistické boty jsou robustnější variantou obuvi, která je užitečná pro krátké túry a nošení lehkého nákladu. Turistické boty vám poskytnou extra podporu, když jste na dlouhých cestách a nosíte těžší náklady.
  reklama

Část 3 ze 4: Balící materiál

 1. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 12

  1 Přineste si přenosný sporák na vaření jídla. Můžete si zakoupit přenosný hořák na vaření jídla na cestách. Některá kamna jezdí na propan, jiná ale používají dřevo nebo dřevěné uhlí, proto si přineste také trochu paliva. Vezměte si také zápalky v případě, že je potřebujete k aktivaci kamen.
  • Můžete také vařit u táboráku. Zkuste si přinést varný rošt a položit ho na ohniště.
 2. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 13

  2 S sebou hrnec, nůž a další nádobí. Pokud balíte zlehka, nemusíte brát mnoho těchto zásob. Většina přenosných trub je malých, takže nakonec vše uvaříte v jednom hrnci. Budete potřebovat ostrý nůž, abyste mohli krájet jídlo, otevírat plechovky a provádět další užitečné úkoly po táboře. Přineste si pár vidliček a lžic, které vám pomohou vařit a jíst.
  • Plastové nádobí a papírové talíře jsou přijatelné, pokud nejste izolovaní v lese. U výletů na zádech jsou tyto položky problémem, protože je nelze použít opakovaně a možná nenajdete místo, kde je můžete vyhodit.
 3. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 14

  3 Vyberte si připravená jídla, která můžete jíst na cestách. Arašídové máslo, granola tyčinky, ořechy, trhané a sušené ovoce, to vše vyžaduje malou až žádnou přípravu. Pokud nemáte čas vařit nebo nejste schopni kvůli bouřce, budete mít tyto občerstvení, které vás ochrání. Tato jídla nezabírají mnoho místa a nevyprší během vaší cesty.
  • Pokud máte přístup k vozidlu, můžete si stále přinést chladič s masem, nápoji a dalšími dobrotami.
 4. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 15

  4 Vezměte s sebou jídelny naplněné vodou. Vezměte si opakovaně použitelné jídelny, které můžete mít stále plné. Plastové láhve na vodu jsou v pořádku, ale mějte na paměti, že mohou být těžké a použité lahve možná nebudete moci hned zlikvidovat. Pokud jste na cestách, gravitační filtr vám to umožní vyčistit vodu kdekoli stanete.
  • Pokud se chystáte do zavedeného kempu, zjistěte, kde jsou vodovodní kohoutky, abyste k nim měli kdykoli přístup.
  • Pokud si myslíte, že možná nemáte přístup k čisté vodě, vezměte si tablety na čištění vody, abyste mohli vodu sterilizovat z přírodního zdroje.
 5. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 16

  5 Mějte a první pomoc připraven v případě nouze. Sbalte si lékárničku se seznamem nouzových telefonních čísel a všech léků, které potřebujete. Obvazy, jehla, nůžky a antiseptické ubrousky jsou několika užitečnými zásobami, které je součástí soupravy. Možná budete chtít zahrnout lepicí pásku, kterou lze v táboře použít mnoha způsoby.
  • Například můžete nastavit zlomenou kost vyrobením dlahy z oděvu, větví a lepicí pásky.
  • Zvažte také použití satelitního telefonu, abyste v případě nouze mohli kdykoli zavolat pomoc.
 6. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 17

  6 Vezměte si s sebou zábavu, která vás zaměstná. Bavit se je jen na vás, ale balíček karet může hodně zabrat. Elektronika v lesích obvykle není k dispozici, takže využijte čas k relaxaci. Čtěte knihy, vyprávějte příběhy nebo sledujte divokou zvěř.
  • Zvažte, jaké jsou vaše potřeby. Pokud máte v plánu hodně chodit, možná nebudete moci přinést spoustu her nebo aktivit.
  • Pokud je rybolov v blízkosti kempu legální, můžete si přinést například rybářské potřeby.
 7. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 18

  7 K ochraně sebe používejte repelenty a opalovací krémy. Chyby a jasné sluneční světlo jsou v lesích běžné, takže je nenechte zničit. Používejte tyto přípravky alespoň jednou denně k ochraně pokožky. Zvyšte jejich účinnost nošením krycího oblečení a úkrytu ve stanu.
  • Vyberte si širokospektrální opalovací krém s ochranným faktorem (SPF) alespoň 30. Zkuste opalovací krém nanést minimálně každé 2 hodiny, nebo častěji, pokud jste mokří nebo zpocení.
  • Nastříkejte repelent proti hmyzu obsahující DEET nebo picaridin na oděv a odhalenou pokožku, abyste byli chráněni před komáry, klíšťaty a dalšími kousavými škůdci.
  reklama

Část 4 ze 4: Nastavení a údržba tábora

 1. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 19

  1 Vyberte si místo daleko od kopců. Při kempování jsou nejlepší místa, kde se neprobudíte v kaluži dešťové vody. Hledejte ploché kousky země, které jsou nad blízkými svahy. Pokud stanujete poblíž svahu, může po něm stékat voda a shromažďovat se pod stanem. Pokud je to možné, hledejte vyznačená místa nebo mýtiny, kde předtím tábořili jiní lidé.
  • Zatímco můžete vykopat půdu, abyste odvedli vodu od sebe, v mnoha kempech se na to odsuzuje. Vyhněte se problémům pečlivým výběrem místa.
 2. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 20

  2 Postavte si stan na rovnou zem. Ať už kempujete ve stanu nebo obytném voze, půda musí být co nejrovnější. Většina komerčních webů se nachází na ideálních místech, ale pokud jste v divočině sami, hledejte slušné místo. Rovný povrch je příjemnější na ležení a můžete být v klidu, protože voda nebude spěchat do vašeho stanu.
  • Opatrně vložte svůj stan. Umístěte kůly pevně do země a připoutejte k nim svůj stan silným lanem.
 3. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 21

  3 Umístěte pod stan nepromokavou plachtu. Váš stan by měl zcela spočívat na plachtě, aby utěsnil vodu. Sklopte plachtu tak, aby nevyčnívala zpod stanu. Pokud vůbec vyčnívá, může se na něj dostat voda a vytéct do vašeho stanu.
  • Další způsob, jak odložit plachtu, je vložit ji do stanu. Okraje zastrčte přes rám stanu, aby se voda nemohla dostat na plachtu.
 4. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 22

  4 Vybudujte ohniště a začněte s oheň . Vyčistěte dřevo a další nečistoty z oblasti asi 3,0 m od vašeho stanu. Vykopejte v zemi díru o velikosti požadovaného ohně a obklopte ji kameny. Skládejte menší větve na větší v díře a poté větší větve zapalte!
  • Na uhasit oheň , udusejte jej špínou nebo vodou. Tinder můžete zatlačit velkou hůlkou, abyste se ujistili, že je venku. Neměli byste cítit žádné teplo vystupující z trouby, když k němu přesunete ruce.
  • Dobrý táborák je užitečný pro chladné noci nebo vaření venku, ale není vždy nutný. Pokud máte uprostřed léta přenosný sporák, možná budete chtít stavbu samostatného ohniště přeskočit.
  • Při zakládání ohně buďte opatrní. Vždy sledujte oheň a uhaste jej, než se vrátíte do stanu nebo opustíte oblast.
 5. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 23

  5 Během tábora pijte hodně vody. Mnoho lesních kempů má kohoutky, ke kterým máte přístup udržujte se hydratovaní . Pokud kohoutek není k dispozici, otevřete láhve s vodou nebo si vyčistěte vlastní vodu nastavením a gravitační filtr . Dehydratace je rizikem, zejména při túrách, takže mějte jídelny plné.
  • Příznaky dehydratace patří bolesti hlavy, sucho v ústech, závratě a únava. Pokud jste dehydratovaní, pijte co nejdříve vodu a zvažte okamžitou návštěvu lékaře.
  • Vroucí voda sice pomáhá, ale nemusí ji vyčistit natolik, aby bylo pití zcela bezpečné. Nejlepších výsledků dosáhnete přenosným filtrem.
 6. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 24

  6 Přesuňte potravinový odpad pryč z kempu. Hladová zvířata se mohou objevit, když je nejméně čekáte. Kemp vždy po jídle, likvidaci nebo uložení odpadu vyčistěte. Udržujte všechny své kuchyňské potřeby na okraji vaší oblasti, daleko od vašeho stanu. Uzamkněte jídlo v chladiči odolném vůči medvědům, abyste zabránili krádeži.
  • Pokud je to možné, vyhněte se vaření voňavých jídel, jako je slanina nebo ryby, protože ty s největší pravděpodobností přitahují divoká zvířata.
  • Jeden způsob, jak chraňte své jídlo je pozastavit chladič odolný proti medvědům z tmavého lana přivázaného k větvi stromu. Pokud se zvířata nemohou dostat k jídlu, mohou se rychle vzdát. Je to také skvělý způsob, jak vyhnout se útoku medvěda protože to odrazuje medvědy od bloudění po vašem kempu.
 7. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 25

  7 Vystrašte medvědy a další divoká zvířata, pokud najdou váš tábor. Divoká zvířata mohou být v lesích problémem, zejména medvědi a vlci. Setkání s těmito tvory může být děsivá myšlenka, ale většinou jsou neškodná. Pokud je vidíte, nepřibližujte se k nim. Držte se stranou a vydávejte hlasité zvuky, například mluvením, řevem a boucháním předmětů, abyste zvíře vyděsili.
  • Útoky medvědů jsou poměrně vzácné, ale i tak byste měli vědět, jak se s nimi vypořádat. Pokud medvěd zavrčí nebo vypadá obranně, zůstaňte stát. Pokud se nabije, lehněte si a hrajte mrtvého.
 8. Obrázek s názvem Tábor v lese Krok 26

  8 Před odjezdem si vyčistěte kemp. Nechte svůj kemp tak, jak jste jej našli! Nejprve se ujistěte, že je váš táborák venku. Poté posbírejte veškeré své vybavení a odpad. Nenechávejte ležet odpadky jako plechovky od potravin nebo plastové lahve. Udržujte zemi nedotčenou, aby si ji mohl užít i další táborník.
  • Někdy možná budete muset kulku kousnout a nosit s sebou odpadky, dokud nenajdete místo, kde ji vyhodíte.
  • Vyčistěte svou ohniště, pokud jste ji vykopali a znovu ji naplňte špínou. Vyhněte se zahrabávání odpadků v něm.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kam mám močit při kempování? Pokud je v blízkosti kempu toaleta, můžete toho využít, ale pokud ne, stačí se kousek vzdálit od místa, kde jste tábor postavili, a močit za stromem.
 • Otázka Mám legální povolení kempovat v jakémkoli lese? Ne, jen některé veřejné pozemky a národní lesy. Před kempováním si prosím zkontrolujte místní předpisy.
 • Otázka Potřebujete přinést kbelík na močení do lesa, pokud tam nejsou toalety? Spíš ne. Stačí najít místo hlinité půdy, pokud je to možné, protože je nejsákavější. Nejlepší ale je vykopat díru rukama, jít, a pak už jen díru zaplnit špínou. Moč je hodně jako voda, takže ve skutečnosti může také pomoci rostlinám růst.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pamatujte na zlaté pravidlo, které zní: „Opusťte tábořiště tak, jak jste ho našli“. Vyzvedněte se po sobě!
 • Prozkoumejte svůj kemp, abyste věděli, co můžete očekávat. Zjistěte, kde můžete postavit stan, jaké vybavení je poblíž a jaká zvířata jsou v této oblasti.
 • Tábor s dalšími lidmi! Můžete obchodovat příběhy a navzájem se bavit.
 • Respektujte ostatní táborníky. Mnoho lidí kempuje, aby se dostali pryč. Nesmí ocenit hlasitou hudbu nebo jiné rozptýlení.
 • Kempování s vozidlem se hodně liší od turismu. Máte mnohem více úložného prostoru a unesete těžší zásoby.

reklama

Varování

 • Oheň je nebezpečný! Nikdy nenechávejte oheň hořet bez dozoru a vyvarujte se kouření ze stanu.
 • Divoká zvířata jsou neodmyslitelnou součástí kempování. Připravte se na to a utěsněte jídlo, abyste odradili zvířata od vstupu do vašeho tábora.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Stan
 • Spací pytel
 • Batoh
 • Změna oblečení
 • Nepromokavá bunda do deště
 • Sluneční brýle
 • Táborová kamna
 • umět
 • Nádobí
 • Pohonné hmoty
 • Lahve na vodu
 • Jídlo
 • První pomoc
 • Lano

Populární Problémy

V neděli má v USA premiéru nový televizní seriál „Hodinky“ na BBC America. Zde je návod, jak můžete sledovat show online, pokud nemáte kabel.

Kulaté koláče jsou chutné pochoutky, které někdy může být obtížné nakrájet na dost kusů, aby sloužily každému. Kromě typického způsobu krájení kulatého dortu na trojúhelníkové plátky lze kulaté dorty krájet také na malé čtvercové ...

V premiérovém zápase ACC/Big Ten Challenge bude nová Louisville č. 1 hostit č. 4 Michigan. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Roger Federer se bez 11-12 hodin spánku necítí dobře a studie ukazují, že toto množství je pro sportovce užitečné. Stejně jako Federer přísahá na svůj spánek několik velkých olympioniků a legend NBA.

Tenisová událost také přišla o čtvrtou nasazenou dvouhru žen Agnieszku Radwanskou.

Monica Seles bude oceněna na US Open