Jak uvařit zvěřinu (jelení maso)

Srnčí zvěř je jednou z nejtradičnějších a nejrozšířenějších odrůd divoké zvěře. Raní američtí kolonisté se spoléhali na jeleny, kteří jim poskytovali zdroj bílkovin a dostávali je přes dlouhé a tvrdé zimy. Protože zemědělství nahradilo lov, domestikované maso, jako je hovězí, vepřové a drůbež, nahradilo zvěřinu jako primární zdroj masa, čímž se zvěřina stala exotickou alternativou. Správně připravená libová zvěřina však může být ještě chutnější než hovězí nebo jiné maso.tenisové polštáře
 • Doba přípravy (Zvěřinové steaky): 20 minut
 • Doba vaření: 6-12 minut
 • Celkový čas (bez marinády): 30 minut

Metoda 1 z 5: Příprava zvěřiny

 1. 1 Používejte pouze zvěřinu, která byla správně oblečena v terénu . Čím déle maso zůstane na jeleném těle po zastřelení zvířete, tím bude tvrdší. Vybírejte pouze jelení maso, které bylo nařezáno, staženo z kůže, zabaleno a chlazeno profesionálním nebo zkušeným jelenovým řezníkem.
  • Zvěřina by měla být také oblečena po dobu 10-14 dnů. To umožňuje masu některé vyschnout, což snižuje křehkost a činí maso chutnější.
 2. 2 Odstraňte veškerý viditelný tuk. Na rozdíl od hovězího tuku, který naplňuje maso chutí a pomáhá udržovat maso vlhké, zvěřinový tuk nemá dobrou chuť a pro strukturu masa nic neudělá. Ostrým nožem odstřihněte pojivovou tkáň a tuk ze svých kusů zvěřiny, než se ji pokusíte uvařit.
  • Jelení tuk můžete zlikvidovat, ačkoli je také běžně taven do loje, a je výbornýtelenovely, asuetypro krmení ptáků.
  • „Silverskin“ je tenká membrána, kterou najdete na mnoha nedávno zpracovaných kusech zvěřiny, které budete chtít odstranit, pokud ještě nebyly. Může to být poněkud únavné, ale pokud ho co nejvíce odloupnete z masa, zlepší se chuť a usnadní se i vaření.
 3. 3 Před vařením maso marinujte přes noc. Zvěřina má silnou, hravou příchuť, kterou můžete zvýraznit nebo zamaskovat, v závislosti na střihu a na tom, co s ním doufáte dělat. Naučit se trochu o tom, jak sladit řez s marinádou, vám pomůže maso zjemnit a dodat chuť. Zvěřinu je nejlepší marinovat ve velkém galonovém sáčku Ziplock v chladničce přes noc.
  • Použijte tenčí řezy s marinádou asolankavětší řezy. Marináda přes noc pronikne do masa maximálně asi 1/8 palce, čímž bude marinování velké pečeně zbytečné. K marinádě použijte tenké proužky boku nebo zadního pásku, abyste z procesu vytěžili maximum.
  • Pro jednoduchou marinádu použijte italský salátový dresink nebo si připravte vlastní s půl šálkem octa a olivového oleje, stroužkem česneku a lžičkou hnědé hořčice a italského koření (nebo oregana a bazalky).
  • Na marinádu na BBQ osmahněte polovinu najemno nakrájené žluté cibule a 3–4 stroužky česneku na zhruba 5 polévkových lžících másla do průsvitnosti. K tomu přidejte dva šálky rajčatové omáčky (nebo šálek kečupu), půl šálku jablečného moštu, jablečného octa a hnědého cukru a dvě lžíce chilli prášku.
  • Pokud nejste fanouškem „hravosti“ zvěřiny, použijte marinádu na bázi citrusů. Citrus má tendenci maskovat silnou chuť zvěřiny a může být chutnější pro děti a méně dobrodružné jedlíky. Zkuste marinovat půl šálku limetkové šťávy smíchané s půl šálkem olivového oleje, půl šálkem nakrájeného koriandru, mletým zeleným chilli, lžičkou mletého kmínu a panákem tequily.
 4. 4 Odstraněný jelení tuk nahraďte jiným zdrojem tuku. Přestože jelení tuk vlastní srsti nepříznivě ovlivňuje chuť zvěřiny, zvěřině chybí „mramorování“ potřebné k udržení vlhkosti a křehkosti, což velmi usnadňuje její sušení. Z tohoto důvodu bude mnoho zkušených zvěřinových kuchařů maso „bardovat“ nebo „sádlovat“ jiným zdrojem tuku, jako je máslo, margarín, olej nebo slaninový tuk.
  • Barding se provádí přidáním tuku na vnější stranu masa. Tato metoda funguje nejlépe na grilu nebo na pánvi, protože zahrnuje v podstatě upečení masa zdrojem tuku. Poté, co maso obrátíte, můžete na nahnědlou stranu masa natřít trochu rozpuštěného másla nebo olivového oleje, aby nasáklo chutí a vlhkostí.
  • Sádlo se provádí vložením tuku do masa pomocí malých řezů. Tato metoda funguje dobře pro větší kusy a pečeně, které vaříte v troubě, a zvláště dobře funguje s jiným masem, jako je šunka nebo slanina. Špičkou kuchařského nože udělejte zářezy do silných částí zvěřinové pečeně a poté do štěrbin zatlačte malé kousky slaniny nebo tučného vepřového masa. Když se vaří, tuk pomůže udržet maso vlhké.
 5. 5 Přizpůsobte řez způsobu vaření. Různé kusy jsou vhodnější pro různé způsoby vaření. Některé jsou skvělé vařené jako steaky, zatímco jiné dělají lepší dušené maso nebo kandidáty na zvěřinu. Ať už máte na mysli konkrétní pokrm a chcete pro svou práci získat správnou zvěřinu, nebo chcete najít nejlepší prostředek pro vaše škrty, můžete se ukázat správným směrem:
  • Backstraps nebo panenka jsou nejjemnější a obvykle nejžádanější řez a mohou být vařené celé, nakrájené na jednotlivé steaky nebo nakrájené na menší kousky pro dušené maso a praženici. Svíčkovou můžeme podávat vzácně-medium.
  • Pečeně je nejlepší z dolních šunek, které by měly být dušené nebo dušené po dlouhou dobu při nízké teplotě, aby byla zajištěna křehkost.
  • Steaky jsou nejlepší z horní poloviny šunky, což jsou nejuniverzálnější část zvěřiny. I když je to zpočátku trochu těžké, po správném zjemnění lze toto maso použít k různým účelům.
  • Dušené maso by mělo pocházet ze spodních žeber, břicha a krku. Pokud máte mlýnek na maso, je to také vynikající mletá zvěřina nebo zvěřinová klobása.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 z 5: Vaření zvěřinových steaků

 1. 1 Steak grilujeme nebo vaříme na pánvi. Jelení steaky se nejlépe vaří na rozpáleném grilu nebo ve velmi horké pánvi na sporáku. Oba způsoby umožňují maso opéct a uvařit na správnou vnitřní teplotu, která je nezbytná pro správně uvařený zvěřinový steak.
  • Plynové grily i grily na dřevěné uhlí jsou naprosto vhodné, pokud chcete maso naplnit kouřovou chutí spojenou s grilováním. Před grilováním ohřívejte uhlí 30 minut, nebo otočte plynový gril na médium.
  • Dobrá litinová pánev je dokonalým způsobem, jak uvařit na sporáku jelení steak. Pánev zahřejte na středně vysokou teplotu a před vařením přidejte lžíci nebo dvě olivového oleje. Pánev musí být před přidáním masa horká, aby zvenčí získala správné opečení. Steak počkejte, až se olej začne kouřit.
 2. 2 Před vařením steak zahřejte na pokojovou teplotu. 20-30 minut před uvařením jeleního steaku je důležité jej vyjmout z lednice a z marinády, kterou jste maso použili k dosažení pokojové teploty, a zajistit, aby bylo maso po celou dobu rovnoměrné.
  • Pokud do horké pánve nebo grilovacího roštu přidáte steak přímo z lednice, vnější část se zahřeje, zatímco vnitřní část zůstane studená, takže je velmi obtížné vařit na správnou vnitřní teplotu, aniž byste vnější pálili na černo. Vaření masa při pokojové teplotě je mnohem snazší a efektivnější, čímž se získá lepší hotový výrobek.
 3. 3 Steak z obou stran osolte a opepřete. Bez ohledu na to, zda jste použili marinádu, je dobré posypat čerstvě napráskaný pepř a sůl na vnější stranu obou stran steaku, těsně předtím, než se rozehřeje. Solení masa příliš brzy může čerpat část vlhkosti ven, takže je tuhé, takže je lepší počkat, až se maso dostane na gril.
 4. 4 Opékejte obě strany. Steak se nejlépe vaří na středně vysokém ohni, proto ho přidejte na pánev, jak olej kouří, nebo na gril přes nejžhavější část uhlí. Při přidávání steaku byste měli slyšet výrazné prskání, a pokud ne, měli byste maso hned vyjmout a počkat, až se zahřeje. Maso by mělo být uvařeno 3–4 minuty z každé strany, aby navenek získalo správnou kůrku, poté by mělo být přemístěno do chladnější části grilu nebo by měla být pánev stažena.
  • Pokud vaříte svůj steak na litinové pánvi, pamatujte, že vaše pánev udrží teplotu po dlouhou dobu a zůstane horká, takže po zapálení je pravděpodobně v pořádku úplně vypnout teplo, aby nedošlo k připálení mimo řízek.
  • Délka pečiva bude záviset na tloušťce vašeho steaku. I steaky o tloušťce více než palec by však měly být v pánvi maximálně asi 10–12 minut. Pečlivě sledujte maso a kontrolujte spodní stranu, abyste se ujistili, že není příliš vařené.
  • Zvěřina se provádí při vnitřní teplotě 54 ° C. Ve 150 to začne některé zpřísňovat. Steaky tlustší než 2 palce budou pravděpodobně potřebovat chladnější část grilu, aby se vařily o něco déle, nebo bude nutné na pánvi vypnout teplo, aby se vařilo na správnou teplotu.
 5. 5 Maso opečte na másle. Pokud vás někdy zajímalo, proč vaše steaky doma nevypadají tak dobře jako steaky objednané v restauraci, odpověď je máslo. Poté, co maso jednou obrátíte, je dobré potřít navrch masa trochou másla, aby zůstalo vlhké. Pokud vaříte steak na pánvi, přidejte do pánve pohladit (ne více než polévkovou lžíci), aby se pánev naklonila, aby se pánev naklonila tak, aby máslo směřovalo ke steaku.
 6. 6 Vařte steak na medium-medium. Se steakem nebudete muset moc pohrávat, jednou ho otočit a uvařit zhruba 3-4 minuty z každé strany. Protože je vaření zvěřiny velmi snadné a může se stát velmi rychle, měli byste pravidelně cítit hotovost masa prstem, abyste poznali, kdy je připraveno sundat teplo a odpočívat před jídlem.
  • Chcete-li si připravit steak z krátké ruky, dotkněte se prstem palce a druhou rukou nahmatejte tukovou část palce, kde se dotýká vaší dlaně. Maso vařené vzácně by mělo klást stejný odpor. Maso vařené středně vzácné by se mělo cítit, jako by se váš palec stýkal s prostředníčkem, střední by měl vypadat jako váš prsteníček a dobře upečený jako váš panáček.
 7. 7 Steak odpočívejte 5-7 minut. Před krájením a podáváním nechte steak na talíři nebo prkénku odpočívat alespoň pět minut. To umožní svalovým vláknům trochu vychladnout, takže si maso zachová šťávu, než aby je vysypalo na talíř. Maso bude také pokračovat v mírném vaření, pokud jej v tomto okamžiku zakryjete. Steaky můžete podávat vcelku, nebo je nakrájet proti zrnku na plátky velkorysé velikosti. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 z 5: Vaření pečené zvěřiny

 1. 1 Sádlo vepřové s aromaty a slaninou. Po očištění vaší pečeně ořezáním tuku, stříbra a pojivové tkáně udělejte do masa několik zářezů, asi palec široký a dva palce hluboký. Proveďte 10 nebo 12 řezů po celém povrchu masa. Plnění pečeně aromatickou zeleninou a zdrojem tuku, jako je slanina, pomůže vnést do masa chuť a vlhkost.
  • Na aromatiku použijte celé stroužky česneku, snítky rozmarýnu, tymiánu nebo šalvěje.
  • K přidání tuku je nejlepším doplňkem nakrájená slanina, ale můžete také použít studené kousky másla.
 2. 2 Pečeně potřete sušenými bylinkami a dejte na několik hodin do chladu. Suché drtě jsou vynikající pro jelení pečeně. Můžete použít komerční suché drcení nebo smíchat své vlastní v různých příchutích. Použijte, co se vám líbí, a experimentujte s různými suchými škrábanci - je strašně těžké to pokazit. Jednoduše vezměte hrst své suché směsi koření a vetřete do vnější části masa.
  • Pro základní suché drcení smíchejte stejné porce oregana, bazalky, petrželky, papriky, cibulového prášku, soli a pepře.
  • Chcete-li suché suché semeno, opečte na suché pánvi čtvrt šálku semen fenyklu, koriandru a kmínu. Jakmile začnou vonět, vyjměte je z pánve a rozlomte je plochou stranou kuchyňského nože. Vmíchejte sušené chilli, papriku a hnědý cukr.
  • Alternativně můžete také přes noc upéct slaný nálev ve slaném nálevu, na který přísahá mnoho nadšenců zvěřiny. Solanky mohou pomoci změkčit chuť masa a zjemnit ho. V každém případě nechte maso přes noc nebo několik hodin před pečením vychladit.
 3. 3 Pečeně pečeme na pekáči na záhonku se zeleninou. Vyložení spodní části pekáče zeleninou pomůže udržet maso mimo dno, což povede k rovnoměrnějšímu rozložení tepla a také dodá pokrmu chuť a vůni.
  • Nejběžnější zeleninou pro tuto práci je cibule, mrkev, brambory a celer. Po opláchnutí zeleninu nakrájejte na velké kousky - nemusí být hezká. Zeleninu nebudete muset dochucovat, protože šťávy z masa ochucují zeleninu při vaření.
  • Protože zvěřina má takový sklon k vysychání, je také dobré přidat na dno pánve trochu vody nebo vody a kuřecího vývaru. To pomůže udržet vnitřek trouby vlhký a vytvoří jakési horké klima, které zabrání vysychání masa.
 4. 4 Zakryjte a pečte při 325 F asi 3 hodiny. Maso položte na zeleninový záhon a pevně přikryjte alobalem. Vložte do trouby a pečte asi tři hodiny, pravidelně podlévejte šťávami ze spodní části pánve. Pokud používáte teploměr na maso, zvěřinu můžete vyjmout, když dosáhne vnitřní teploty mezi 130 F a 150 F, v závislosti na tom, jak „hotové“ máte maso rádi. Každou vyšší a začne to tuhnout.
  • Pečeně vyjmeme z pánve, ale maso necháme přikryté asi 10 nebo 15 minut odpočinout, než krájíme na plátky a podáváme. Kápající pánev můžete přeceditudělat pěknou omáčkusloužit ke zvěřině.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 4 z 5: Výroba zvěřinového guláše

 1. 1 Opečte si dušené maso. V pánvi se silným dnem rozehřejte trochu olivového oleje a na středně vysokém ohni ze všech stran opečte dušené maso. Zvěřinu nemusíte vařit celou a vlastně byste se jí měli co nejvíce vyhýbat. Spíše chcete na vnější straně masa vytvořit dobrý znak, který vytvoří vrstvu chuti, a na dně pánve vytvoří dobrou barvu. Pokud se nahnědlé věci hromadí, je to dobrá věc.
  • Dobrý guláš lze připravit asi z jedné libry dobrého dušeného masa odebraného ze šunky, krkovičky nebo žebra zvěřiny. Měl by být nakrájen na kousky o velikosti kousnutí.
  • Aby se maso zhnědlo a také zahušťovalo dušené maso, může být dobré zaprášit dušené maso trochou bílé mouky, jako když začínáte jíšku. Nebudete muset použít mnohem více než čajovou lžičku nebo dvě na libru masa.
 2. 2 Přidejte zeleninu a aromatické látky. Po zhnědnutí maso vyjměte z pánve a přidejte zeleninu, kterou byste chtěli přidat do guláše, počínaje nejsrdečnějším a přecházejícím na nejlehčí. Nejprve chcete přidat zeleninu, u které bude vaření trvat nejdéle, abyste se ujistili, že se vše vaří zhruba ve stejnou dobu. Nejprve tedy přidejte kořenovou zeleninu jako brambory, mrkev nebo tuřín a nakonec přidejte houby, hrášek a čerstvou bazalku.
  • Pro základní dušení začněte přidáním dvou brambor, nakrájených na kousky, dvou středně velkých nakrájených mrkví a celé malé bílé cibule. Snižte teplotu na střední a míchejte, dokud cibule nezačne být průsvitná. Přidejte tři nebo čtyři stroužky mletého česneku a pokračujte ve vaření minutu nebo dvě. Když zelenina začne hnědnout, je čas legalizovat pánev.
 3. 3 Pánev odmastíme. Spodní část pánve by nyní měla být pokryta dobrou barvou a chutí, ale můžete ji získat pouze přidáním trochu tekutiny a intenzivním mícháním. K deglaze můžete použít dva nebo tři šálky suchého červeného vína, tmavého piva nebo kuřecího vývaru, které se všechny pěkně spojí se zvěřinou. Pokud chcete, můžete použít kombinaci tekutin nebo použít polovinu vody a polovinu jiné tekutiny, abyste trochu zjemnili chuť.
  • Po nalití tekutiny by měla energicky probublávat a poté některé uklidnit. Míchejte spodní část pece, abyste získali chuť zespodu, a poté guláš dochuťte. Sušený tymián, sůl a pepř by se hezky spojily.
  • Vraťte maso do hrnce a zvyšte teplotu, dokud tekutina nedosáhne varu. Pravidelně míchejte, aby se vývar pohyboval. Když se vývar dostane do varu, snižte teplotu na minimum a hrnec přikryjte a pravidelně odstraňujte.
 4. 4 Zakryjte a vařte při nízké teplotě několik hodin. Hrnec mějte zakrytý a vařte alespoň hodinu, klidně i tři nebo čtyři. Delší doba vaření a nižší teplota zajistí velmi jemné a chutné dušené maso, takže je důležité ušetřit dostatek času na jeho uvaření. Maso bude technicky „hotové“ po hodině, ale ještě lepší bude po několika, když budou mít proteiny šanci více se rozložit a maso se stane vidličkou.
  • Pokud chcete přidat více zeleniny, jako jsou houby, nebo jakýkoli druh čerstvé zelené zeleniny, počkejte 10 nebo 15 minut, než budete připraveni k jídlu, jinak se připraví na kaši. Kropení čerstvě nasekané petrželky pěkně zakončilo misku zvěřiny. Podávejte s křupavým francouzským chlebem nebo kukuřičným chlebem pro dokonalé jídlo.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 5 z 5: Výroba zvěřinové chilli

 1. 1 K jinému masu použijte mletou zvěřinu. Mletá zvěřina funguje dobře na hamburgery, masové bochníky a jako obecná alternativa k jakémukoli receptu na mleté ​​hovězí maso, ale je dokonale vhodná pro chilli. Ať už chcete připravit jelení zvěřinové chilli nebo kombinovat zvěřinu s malým množstvím dušené hovězí nebo vepřové klobásy, je to skvělý základ pro vydatné chilli. Libra by měla udělat 8-12 porcí.
  • „Chilli maso“ označuje specifickou hrubost mletí, obvykle o něco jemnější než „mletá“ zvěřina. Pokud chcete jemnější mletí, nechte svého jeleního procesora namlít nějaké chilli maso, nebo si pořiďte vlastní mlýnek na maso, abyste si umleli vlastní.
  • Pokud máte rádi chilli ve stylu Texasu, byly by vhodnější kousky dušeného masa a pravděpodobně je budete chtít vařit delší dobu při nižší teplotě, ačkoli přísady a technika budou v zásadě stejné.
 2. 2 Opečte na zemi zvěřinu a cibuli. Přidejte jednu nebo dvě polévkové lžíce oleje na vaření na dno dušeného hrnce s těžkým dnem a přidejte mletou zvěřinu. Pomocí vařečky maso promíchejte, až zhnědne. Těsně předtím, než se celá setmí, přidejte do mleté ​​zvěřiny jednu středně nakrájenou žlutou cibuli, na kostičky nakrájenou červenou papriku a tři nebo čtyři stroužky mletého česneku.
 3. 3 K základu přidejte fazole a drcená rajčata. Jakmile cibule začne hnědnout, je čas přidat fazole a rajčata. Pokud chcete, použijte plechovku scezených červených fazolí nebo směs červených fazolí, tmavých fazolí a fazolí garbanzo. Asi 12 uncí by mělo být dokonalých.
  • Použijte 18 oz. plechovka drcených rajčat plus lžíce rajčatové pasty, která dodá chilli basy. Pokud chcete použít čerstvá rajčata, začněte asi čtyřmi zralými rajčaty, nakrájejte je nahrubo a uložte všechny šťávy. Pokud chilli potřebuje více vlhkosti, pozorně sledujte a přidejte trochu vody.
  • Pokud fazole nejsou vaše věc, postupujte podle receptu na chilli, který rádi připravujete. Zvěřina je dokonale přístupná většině receptů na zelené chilli nebo jiným druhům regionálních chilli, kterým byste dali přednost. Použijte chutě a dochucovadla, která vám chutnají, a uvidíte, jestli vám to ke zvěřině chutná lépe.
 4. 4 Dochutíme třemi nebo čtyřmi lžícemi chilli. Chilli okořeníme podle chuti. Pokud ji máte rádi velmi silnou, můžete do ní přidat další nebo silnější chilli prášek, lžičku kmínu, kajenského pepře a jakéhokoli jiného koření, které máte rádi. Pokud nemáte rádi chilli silné, přidejte tymián, kmín, prášek koriandru a další aromatické látky. Podle chuti osolte a opepřete.
  • Abyste získali výraznou chuť chilli, budete potřebovat alespoň trochu chilli. Přidejte lžičku najednou. Později můžete kdykoli přidat další.
 5. 5 Přikryjeme a na mírném ohni dusíme minimálně hodinu. Snižte teplotu na minimum, přiklopte pokličkou a chilli nechte pár hodin doměkka dusit. Maso by se mělo vařit zhruba za 30 minut, ale chutě se opravdu spojí minimálně s hodinou nebo dvěma pomalým vařením. Po třiceti minutách ochutnejte, upravte koření a v případě potřeby přidejte další chilli prášek. Podáváme s kukuřičným chlebem.
  • Pokud chcete, můžete chilli také přenést do pomalého hrnce a nechat odležet celý den nebo přes noc, aby se chutě opravdu promíchaly. Obecně platí, že čím déle se vaří, tím lépe to bude.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu vařit kuře se zvěřinou v kastrolu? Jistě, pravděpodobně to dodá potřebný tuk a chuť. Vhoďte hrst velkých krevet asi 5 minut před tím, než budete hotovi, a podnikáte se skvělým jídlem!
 • Otázka Jak uvařím na sporáku jelení kotlety? Na pánvi opečeme kotlety na troše oleje a másla. Poté přidejte cibuli, zelenou papriku, houby, asi půl šálku vody, sůl, pepř a trochu česneku a nechte asi půl hodiny dusit. V případě potřeby můžete také přidat trochu vína.
 • Otázka Jak poznám, zda jelení maso obsahuje dost tuku na to, aby se smažilo? V jelením mase není téměř žádný tuk. Je to velmi hubené. Budete muset použít jiný druh tuku, jako je slaninový tuk nebo nějaký druh oleje na smažení, jako je rostlinný nebo olivový olej. Také budete chtít nejprve zvážit jeho porušení.
 • Otázka Lze zvěřinu převařit, aby ztvrdla? Venuše Ano, všechno maso může, bohužel. Správné uvaření zvěřiny vyžaduje čas a praxi.
 • Otázka Jak uvařím steaky ze zvěřinové kostky? Poměrně silně osolte a přidejte pepř. Mouku z obou stran. Přidejte tolik oleje nebo tuku, aby pokryly dno pánve. Zahřívací pánev. Smažte obě strany horké a rychlé, jinak budou tvrdé. Po dokončení by měly být středně hnědé.
 • Otázka Může jelení maso zrát v mrazáku? Galasy4969 Nejlepší odpověď V hluboké mrazničce se skladuje téměř tři roky, pokud je teplota dostatečně nízká.
 • Otázka Jak uvařím zvěřinové hamburgery? V zásadě stejným způsobem jako hamburger. Navrhoval bych to však vařit na nižším ohni, abych to udělal důkladně; zvěřina nechutná tak vzácně jako hamburger.
Nezodpovězené otázky
 • Mohu uvařit zvěřinu a omáčku v hrnci?
 • Lze jelení steak a omáčku uvařit v hrnci?
 • Jak uříznu kost nohy při vaření zvěřiny?
 • Kolik lidí krmí tento zvěřinový steak?
 • Jak uvařím zvěřinovou omáčku?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Dobrá koření na vaření jeleního masa zahrnuje petržel, tymián, česnek a cibuli. Práškové polévkové směsi často obsahují toto a další koření.
 • Jelení maso lze podávat jako steaky a pečeně, nakrájené na kastrolky, polévky a dusit nebo drtit na karbanátky nebo dávat do chilli. Konkrétní recepty najdete online nebo v knihách vydaných státními památkovými úřady nebo mysliveckými sdruženími.
 • Pokud jste lovec, budete se také chtít naučit, jak na tozabij vlastního jelenasprávně.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Ještě jeden bekhend, Marat!

Zde je návod, jak sledovat online přenos sezóny 2 Roswellu v Novém Mexiku. Premiéru má v pondělí 16. března ve 21 hodin. ET/PT na CW.Rivals Virginia a Virginia Tech se setkají v sobotu večer na basketbalovém zápase. Pokud nemáte síť ACC, můžete hru sledovat online naživo.

Serena Williamsová byla v žebříčku top 10 zařazena podle prestižního kanálu mezi nejlepší ženské hráčky všech dob. Seznam obsahuje pouze dva aktivní hráče - sestry Williamsovy, Serenu a Venuši.Patrick Mouratoglou měl pocit, že spory PTPA mohly mít na Djokoviče největší vliv. Novak Djokovic byl ve výchozím nastavení poté, co během čtvrtého kola US Open zasáhl čárovou kouli míčem.