Jak si užít být sám

Ať už toužíte po příteli nebo přítelkyni nebo vám chybí rodina a přátelé, můžete se naučit užívat si sami. Mějte na paměti, že zatímco lidé jsou sociální zvířata, neznamená to, že nemůžeme být dokonale šťastní i mimo společnost.

Část 1 ze 4: Naučte se milovat svou samotu

 1. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 1

  1 Naučte se přijmout sám. Samota je čas k zamyšlení, k hlubšímu přemýšlení o věcech. Ve světě, který se stále více zaměřuje na rychlost a konkurenceschopnost, je samota vzácná a je třeba si jí cenit.
  • Být v pohodě sám je známkou zdravého sebevědomí.


 2. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 2

  2 Zkuste být šťastní a optimističtí. Štěstí přichází zevnitř, bez ohledu na vaši situaci. Nepoužívejte samotu jako výmluvu, že si svůj život neužíváte! Rozhodněte se vidět dobré věci v životě a pracujte na optimistickém pohledu.
 3. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 10

  3 Zamyslete se nad životem a většími významy světa. Část času, který strávíte sami, se může soustředit na reflexi. Udělejte si čas na sebepozorování a přemýšlejte o svém životě. Zvažte své minulé, současné a budoucí cíle.
  • Především je rozjímání jednou z nejdůležitějších věcí, které si můžete sami vybudovat. Zamyslete se nad tím, co vás nutí vy. v co věříš? Proč? Jsou nějaké věci, které se vám nezdají správné? Čemu věříte v nominální hodnotě (nebo přijímáte jako záležitost víry)?
 4. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 12

  4 Vyhněte se přílišné analýze věcí. Je snadné přečíst si zkušenosti, pocity, myšlenky a postoje druhých a dělat úsudky, které ve skutečnosti nejsou založeny na ničem jiném než na vašem vlastním naivním vnímání. To se může rychle stát negativní aktivitou a dostat vás dolů. Uvědomte si, že možná nemáte všechna fakta a je to jen dobře.
 5. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 3

  5 Dělejte vše, co byste normálně dělali s partnerem nebo přítelem. Mnohokrát vám chybí partner nebo přítel, ale aktivity a koníčky, které jste sdíleli. Nezdržuj se! Jděte ven a dělejte věci, které vás baví.
  • Pokud byste například šli na večeři nebo do kina na rande, zajděte si do kina nebo do příjemné restaurace.
 6. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 15

  6 Cvičte 3krát týdně. Cvičení vám nejen poskytne něco, co budete dělat, ale také vám pomůže zůstat zdravý a mít ze sebe dobrý pocit. Vyhraďte si 30 minut 3krát týdně na cvičení. Pokud chcete být mezi lidmi, můžete jít do posilovny, nebo cvičit doma.
  • Znovu objevte zábavu, kterou si můžete užít v jednoduchých cvičeních. Jízda na kole po vašem okolí vám přinese méně práce a více zábavy.
  • Být konzistentní. Cvičení vyžaduje vůli a píli. Vytvořte si rozvrh a držte se ho. Nejprve to udržujte v klidu a odhalíte své limity. Nebo se připojte k posilovně a vytvořte si zde nové přátele.
 7. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 16

  7 Trávit čas venku a v přírodě. Je to velký svět a vy z něj vidíte jen malý zlomek. Vyhněte se tomu, abyste se doma několik dní zabořili. Jděte ven, zapomeňte na lidi a užívejte si, co život nabízí. Jakmile to uděláte, lidé to budou chtít vědět a být s vámi. Upřímně řečeno, nebudete mít na výběr, ale mít přátele!
 8. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 17

  8 Zapojte se dobrovolnictvím. Díky nějaké charitativní práci se můžete cítit dobře. Je to také skvělý způsob, jak se vrátit své komunitě a pomoci lidem v nouzi. Proveďte online vyhledávání dobrovolnických příležitostí ve vaší oblasti. Najdete zde cokoli, od dobrovolnictví v nemocnici nebo pomoci v komunitním divadle až po koučování sportovního týmu mládeže nebo krmení bezdomovců. reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Jaký je přínos toho, že strávíte část svého času samotným cvičením?

dlouhý tenis krátký
Udržuje vás to zdravé.

Zavřít! Máte naprostou pravdu, že cvičení může udržet vaše tělo v dobré kondici, zvláště pokud se budete snažit pracovat tak tvrdě, jak můžete. Ale měli byste mít na paměti, že cvičení má také duševní výhody, které jsou obzvlášť příjemné, když jste sami. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Pomůže vám to cítit se dobře.

Částečně máš pravdu! I když zrovna necvičíte, abyste se dostali do formy, samotné cvičení může mít duševní výhody. Jednak může být dodržování závazku velmi uspokojivé, jednak cvičení uvolňuje endorfiny. To však není jediná výhoda cvičení, když jste sami. Zkuste jinou odpověď ...

Dává vám to něco do činění.

Nemýlíte se, ale existuje lepší odpověď! Když jste sami, je důležité se zaměstnat, abyste se neupínali jen na samotu. Existuje mnoho způsobů, jak se zaměstnat, a cvičení je skvělé. Sakra, to není ani jeho jediná výhoda! Existuje lepší možnost!

Vše výše uvedené.

Ano! Cvičení má spoustu výhod, z nichž nejzákladnější je, že vás zaměstnává, takže nemůžete jen tak sedět a makat. Ale také vás udrží ve zdraví a zlepší váš vlastní obraz. Zkuste dodržovat plán cvičení třikrát týdně po 30 minut. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 2 ze 4: Zapojení do kreativních aktivit

 1. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 4

  1 Napište příběh, deník nebo blog a vyjádřete své pocity. Psaní nejen zvyšuje vaši představivost, ale také vás činí šťastnými, což zvyšuje váš optimismus. Můžete také psát poezii nebo provádět výzkum.
 2. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 5

  2 Čtěte knihy, které vás budou bavit. Můžete si přečíst klasické romány, žánrovou beletrii, poezii nebo literaturu faktu. Čas strávený o samotě je vhodný čas na to, abyste dohnali část svého čtení. Je to nejen zábavné a zábavné, ale je to také sebevzdělávání a způsob, jak se zaokrouhlit jako člověk. Můžete také poslouchat audioknihy.
  • Zvažte čas strávený s klasikou, jako je Moby Dick , Romeo a Julie , Marťanské kroniky , nebo Velká očekávání .
  • Přečtěte si žánrový román. Pokud jde o sci-fi, zkuste to 451 stupňů Fahrenheita , a pro hrůzu, podívejte se Salem's Lot . Pokud chcete fantasy román, čtěte Harry Potter .
  • Podívejte se na nějakou poezii, například „Charge of the Light Brigade“, „Ulysses“, „Walks In Beauty“ nebo „How Do I Love Thee“.
  • Pokud vás zajímá filozofie, můžete si přečíst díla Socratese, Platóna, Nietzscheho, Descarta, Aristotela, Kanta, Rande a Marxe.
 3. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 6

  3 Poslouchejte hudbu, ve které se budete cítit dobře. Bez ohledu na to, jaký druh hudby máte rádi, si můžete vychutnat samotu, když posloucháte skvělou píseň. Vyberte si hudbu, která vás baví, nebo hudbu, která ve vás vyvolává vzpomínky na určité události.
  • Poslech přirozených zvuků, jako je hrom a déšť, cvrlikání ptáků, tekoucí řeky a další zvuky, vám pomůže vyčistit si mysl. Pomáhá při relaxaci a de-stresu, takže vás nechá šťastnější a klidnější, když jste sami.
 4. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 7

  4 Zpívejte, tančete nebo hrajte na nástroj, abyste se vyjádřili. Pokud neradi zpíváte, zkuste tanec. Opravdu to pomáhá, když se do něčeho zapojíte a výzkum ukazuje, že cvičení nebo tanec uvolňuje špatné emoce osobně. Můžete také vyzkoušet nový nástroj nebo zdokonalit své dovednosti na jednom, na kterém již hrajete. Pamatujte, že to neděláte pro nikoho jiného, ​​je to pro sebe, takže to prostě pusťte!
 5. Obrázek s názvem Kreslení Krok 1

  5 Doodle nebo kreslení vám pomohou relaxovat. Kreslení je zábavná a efektivní aktivita, kterou si můžete vyzkoušet ve svém volném čase. Pro kreslení nemusíte být Picassem, ale můžete pokračovat v malování a kreslení, jak si přejete. Pomáhá relaxovat, zobrazovat vaše pocity a zbavit se stresu. Výsledek můžete vidět na konci poté, co jste byli spokojeni s vlastní kresbou!
 6. 6 Vyzkoušejte ty řemeslné projekty, které jste pozastavili. Vytváření věcí je zábavná a kreativní činnost. Můžete dělat zpracování dřeva, scrapbook, dělat robotiku, používat razítka, vyrábět modely, navrhovat trička, vyšívat, plést a další! Existuje nekonečné množství příležitostí, které nejen vyplní váš čas, ale také vyústí v ručně vyrobený předmět.
 7. 7 Hrajte hry a zdokonalte své schopnosti kritického myšlení. Hraní počítačových her a videoher může mít ve skutečnosti pozitivní výsledky! Hraní rozvíjí vaše schopnosti kritického myšlení a řešení problémů a zlepšuje koordinaci ruka-oko. Fitness hry vám mohou dokonce pomoci se cvičením.
  • Alternativně můžete hrát stolní hry jako Dixit nebo King of Tokyo. Existují hry pro každý zájem a úroveň dovedností!
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Která tvůrčí činnost je zvláště vhodná k uvolňování negativních emocí?

Čtení poezie.

Zkus to znovu! Čtení poezie (a čtení obecně!) Je skvělý způsob, jak se zabavit, když jste sami. Dokonce vám to pomůže zlepšit mysl! Není to ale zvlášť účinné uvolnění pro negativní emoce. Vyberte jinou odpověď!

jak skórujete tenis?
Poslech uklidňující hudby.

Ani náhodou! Poslech uklidňující hudby není dobrý způsob, jak uvolnit negativní emoce. To však neznamená, že je to zbytečné-může to být skvělý způsob relaxace a stresu, takže je to opravdu dobré pro vaši náladu. Vyberte jinou odpověď!

Taneční

Přesně! Protože je tanec kreativní i fyzickou aktivitou, je to skvělý způsob, jak konstruktivně uvolnit své negativní emoce. Navíc, protože tančíte spíše pro sebe než pro ostatní lidi, nemusíte se bát, že byste byli skvělí tanečníci. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Výkres

Ne tak docela! Jako aktivita, kterou můžete dělat, když jste sami, má kreslení rozhodně své výhody. Může to být velmi relaxační a budete spokojeni s dokončením projektu. Pro uvolňování negativních emocí to není tak dobré jako jiné činnosti. Hádej znovu!

čistič stolního tenisu

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 4: Využití příležitostí k učení

 1. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 8

  1 Další informace o novém předmětu. Učení je nejdůležitějším aspektem osamělého života a pomáhá udržet váš mozek zaneprázdněný a zaujatý. Bez sociálních odpovědností, jako je trávení času s rodinou nebo jinými blízkými, se budete moci hlouběji ponořit do nového tématu nebo zájmu.
  • Můžete se zaměřit na konkrétní předmět, jako je zeměpis nebo historie, nebo se naučit cizí jazyk.
 2. 2 Vyzkoušejte novou dovednost nebo koníček. Možná budete chtít vyzkoušet halové aktivity, jako je malování, jóga, matematika, věda, ocenění umění, hudební nástroj, jako je klavír nebo flétna. Nebo můžete zkusit venkovní aktivity, jako je zahradničení, šerm, tenis nebo golf. Můžete dokonce zkusit kombinaci obojího, což znamená věci, které můžete dělat doma i venku, například fotografování nebo kreslení.
  • Učení není výhradní pro knihy (i když jsou skvělým zdrojem znalostí). Cvičením se můžete naučit dělat cokoli. Pokud jste v oboru nováčci, hledejte online návody.
 3. 3 Pokud chcete větší strukturu, navštěvujte kurzy online. Pokud se chcete něco dozvědět a těžit by z instruktora nebo rutiny, přihlaste se k online kurzu. Stránky jako https://www.edx.org/ a https://www.thegreatcourses.com/ mít k dispozici komukoli vynikající třídy na vysoké škole a většina z nich je zdarma. reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Pravda nebo nepravda: Když žijete sami, je dobré zapojit se do učení kvůli němu samotnému.

SKUTEČNÝ

Pěkný! Pokud jste sami, je důležité udržet mozek zaneprázdněný a zaujatý, pokud chcete mít naplňující život. A pokud máte málo sociálních povinností, budete moci věnovat více času ponoření se do nového tématu. Přečtěte si další kvízovou otázku.

NEPRAVDIVÉ

Zkus to znovu! Ano, učit se praktické věci je dobré, ale nemusíte se nutit vyhýbat se více teoretickým předmětům, pokud vás to baví. Opravdu je nejdůležitější udržet si práci a práci. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

jak se stát tenisovým instruktorem

Část 4 ze 4: Hledání spojení s ostatními

 1. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 13

  1 Pořiďte si domácího mazlíčka, pokud se věnujete péči o něj. Domácí zvířata poskytují náklonnost a někoho, s kým si můžete promluvit a o kterého se starat. Pokud jste rezervovaný a soběstačné, tropické ryby, křečci, andulky nebo pěnkavy jsou skvělou volbou. Pokud máte rádi malou interakci, ale ne mnoho údržby, zkuste kočku. Pokud chcete být velmi praktičtí a trávit spoustu času se svým domácím mazlíčkem, pes by pro vás mohl být to pravé.
  • Nenechte se zmást tím, že si budete myslet, že menší zvíře jako králík nebo pták nebude potřebovat spoustu péče - králík potřebuje každodenní lidský kontakt a několik hodin času na to, aby poběhl asi den, nemluvě o jeho vyčištění. Úplně prozkoumejte jakékoli zvíře, které považujete za domácího mazlíčka, pak přejděte do místního útulku pro zvířata, stovky krásných zvířat tam čekají na domov!
  • Některé útulky pro zvířata vám umožní „pěstovat“ domácího mazlíčka, což zvířeti poskytne tolik potřebnou přestávku od hranic útulku a poskytne vám společnost, po které toužíte, bez dlouhodobého závazku.
 2. Obrázek s názvem Užijte si být sám Krok 14

  2 Připojte se k online komunitě. Neomezujte své online aktivity pouze na hry. Připojte se k fórům nebo chatovacím místnostem a seznamte se s novými lidmi nebo komunikujte s přáteli a rodinou na sociálních médiích. Existuje mnoho online komunit pro různé věkové skupiny i pro určité zájmy nebo koníčky, takže hledejte, dokud nenajdete tu správnou skupinu pro vás.
 3. 3 Chatujte se svými sousedy, spolužáky a spolupracovníky. To, že žijete sami, neznamená, že nemůžete komunikovat s ostatními. Promluvte si s lidmi, které denně vídáte doma, v práci nebo ve škole. Můžete také navázat konverzaci s baristou, chatovat s knihovníkem nebo si popovídat s osobou vedle vás ve vlaku.
 4. 4 Ujistěte se, že se neizolujete účelově. Pokud zjistíte, že důvodem, proč trávíte tolik času sami, je to, že odmítáte pozvánky a vyhýbáte se lidem, pak to může znamenat větší problém duševního zdraví. V takovém případě vyhledejte pomoc odborníka na duševní zdraví. Být osamělý je někdy normální, ale může to být nezdravé, pokud to trvá delší dobu. reklama
Skóre
0 / 0

Část 4 Kvíz

Pokud máte rádi malou interakci bez velké údržby, jaké zvíře by pro vás mohlo být to pravé?

Tropická ryba

Téměř! Tropické ryby jsou rozhodně mazlíčci s nízkou údržbou. Dokud budete udržovat jejich nádrž čistou a jejich vodu na správné teplotě a slanosti, budou v pořádku. Ale ve skutečnosti s nimi nemůžete komunikovat. Hádej znovu!

Kočka

Absolutně! Kočky se obecně mohou starat samy o sebe, což z nich činí nenáročné na údržbu. Ale také obvykle nejsou proti tomu, aby se mazlili nebo seděli na teplém klíně, takže se dočkáte interakce bez velkého tlaku. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Pes

Nepřesně! Psi jsou mazlíčci s vysokou údržbou: potřebují cvičení, je třeba je pustit ven do práce a obvykle s vámi chtějí trávit spoustu času. Mohou to být samozřejmě skvělí mazlíčci - prostě nejsou vaším stylem, pokud chcete něco, co vyžaduje malou údržbu. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám pocit, že se mi někteří přátelé vyhýbají a vždy se cítím sám. Jak to mohu opravit? Můžete ty přátele nechat jít a najít si přátele, kterým na vás záleží. Neměli byste jim dovolit, aby vás srazili. Můžete také zkusit vyrazit na společenské akce nebo místa.
 • Otázka Ve škole jsem vždy sám. Lidé říkají, že jsem osamělý a já nevím, co mám dělat. Někteří lidé jsou rádi úplně sami. Na tom není nic špatného. Pokud však toužíte po spřátelení, otevřete se komunikaci. Určitě potkáš pár dobrých přátel.
 • Otázka Je normální být 100% šťastný sám, aniž byste museli dělat některý z těchto tipů? Absolutně! Pokud jste rádi, že jste sami, nedělejte si starosti se vztahy! Přicházejí, když přicházejí. Pokud jste právě teď šťastní, je to úžasné!
 • Otázka Jak mohu být šťastný sám, když nejsem? Věnujte se svým koníčkům, jako je čtení, psaní nebo učení se něčemu novému.
 • Otázka Co mám dělat, když jsem sám doma, ale nechci, aby to někdo věděl? Nikomu to neříkej. Nevycházejte ze svého domu sami. Zapněte světla/televizi v několika místnostech, pokud chcete, aby to vypadalo, že je doma více lidí. To je asi tak všechno. Nikdo zvenčí opravdu nedokáže zjistit, kolik lidí je uvnitř domu.
 • Otázka Jak mohu být sám, když se moji přátelé chtějí se mnou pořád potloukat a chatovat se mnou online? Prostě jim řekněte, že jste zaneprázdněni, nebo se vám do toho zrovna teď nechce. Nemusíte vždy jít za tím, co chtějí vaši přátelé dělat.
 • Otázka Co mohu dělat v noci sám? Hledejte na wikiHow následující článek: „Jak se vyrovnat s tím, že jste v noci sami.“
 • Otázka Jsem velmi omezený v hotovosti a nemohu si dovolit mnoho aktivit. Jsem senior bez autobusového průkazu. Co můžu dělat? Předpokládám, že to, co můžete udělat, závisí na tom, kde žijete a jak jste mobilní. Každodenní procházky jsou důležité jak pro zdraví, tak pro socializaci. Jsem si jistý, že si můžete dovolit týdenní výlet autobusem do místní knihovny, abyste si doplnili zásoby knih a DVD. Uvařte si několikrát týdně zdravé jídlo a pozvěte někoho, aby se o to s vámi podělil.
 • Otázka Můj ex a jeho přítelkyně se rozešli. Stále ho miluji, i když mi zlomil srdce tím, že chodil s mým přítelem, ale obávám se, že když se s ním vrátím, ona a já už nebudeme přátelé. Nějaká rada? Madison Podle mě jsou přátelé důležitější než kluci. Než se pokusíte udělat krok, mějte se svým přítelem od srdce k srdci; pokud je proti, zkuste ho překonat, ale pokud je s tím v pořádku, zkuste do toho jít.
 • Otázka Bojím se být sama kvůli hlasům v mé hlavě. Opravdu chci věřit v sebe a být silnější zevnitř, ale hlasy mě prostě stáhly dolů. Viděli jste o tom profesionála? Ať už skutečně slyšíte hlasy, nebo vás jen strhávají negativní myšlenky a nejistoty, návštěva psychologa nebo psychiatra by vám mohla pomoci. Některé duševní problémy nelze překonat pouhým přáním. Profesionál může diagnostikovat váš problém a poskytnout vám léčbu a rady. Abyste měli dobré duševní zdraví, musíte se o sebe dobře fyzicky starat. Zajistěte dostatek spánku a zdravou výživu.

Populární Problémy

Michail Youzhny oznámil svůj odchod do důchodu po jeho porážce na St. Petersburg Open. Jak si plukovníka zapamatují?

Zde je návod, jak sledovat Cardinals vs Packers online bez kabelu

Hledáte skvělý způsob, jak budovat a udržovat svaly na zádech? Pokud chcete cvičení s nízkým dopadem, které je stále intenzivní, můžete zkusit začlenit izometrické řádky do své rutiny. Izometrické řádky jsou podobné ...

Bývalý chorvatský hráč Davor Grgic, který v juniorkách porazil Rogera Federera, vzpomínal na jejich setkání z doby před 2 desítkami let. Grgic porazil Federera na turnaji do 14 let v USA, ale prohrál své další dva zápasy na juniorském turné.

Největší tenisté všech dob - č. 16