Jak netradiční systém víry a oddanost józe Novaka Djokoviče pomohly jeho tenisu

Novák Djokovic

Víra Novaka Djokoviče mu pomohla stát se tím, čím je dnesNovak Djokovic vyhrál téměř vše, co je k vítězství v tenise. Srb již alespoň jednou vyhrál 17 grandslamů, pět mistrovských turnajů na konci roku a každý jednotlivý turnaj Masters. V současné době také sedí na 282 týdnech na vrcholu žebříčku ATP, v dotykové vzdálenosti od všech dob Rogera Federera na 310 týdnů.Djokovic je silně nakloněn vlastnit většinu hlavních rekordů v tenise v době, kdy tomu říká den. Ale nejen na hřišti je tak úspěšný; je skutečným vítězem i mimo kurt.Srb má velmi naplňující rodinný život a je možná nejobdivovanější osobou ve své zemi. Po celém světě má miliony následovníků, kteří jsou fascinováni jeho tenisem a jeho osobností. Když vezmeme v úvahu všechny věci, „Žolík“ vítězí v životě!

Novak Djokovic a jeho manželka Jelena

Novak Djokovic a jeho manželka JelenaAle vždy to tak nevypadalo.Novak Djokovic má svůj spravedlivý podíl na nízkých bodech v životě. Srb se často spoléhal na řešení, kterým se lidé s konvenční vírou snaží porozumět, což mu poskytlo kontroverzní obraz mezi médii a neutrálními pozorovateli.

V roce 2010 Novak Djokovič téměř se rozhodl vzdát tenisu . Přestože bylo jen 23 let a již bylo grandslamovým šampionem, Djokovičova kariéra se ve skutečnosti nerozběhla tak, jak by se očekávalo. A v roce 2010 to skoro vypadalo, že jde zpět, když ve čtvrtfinále French Open utrpěl šokující porážku Jurgena Melzera.Srb se v této fázi své kariéry také neustále potýkal se zdravotními problémy, s dýchacími potížemi si vynutil několik odchodů v polovině zápasu. Nemohl jste vinit 23letého mladíka za to, že si myslel, že už toho má dost a potřebuje přestávku.Ale chlapec ze Srbska netušil, že se jeho život brzy změní.

Novak Djokovic ve své knize „Serve to Win“ říká, že jeho kariéra (a život) našla nový vítr, když mu lékař položil na břicho krajíc bílého chleba. S dalšími následnými cviky bylo zjištěno, že Srbovo tělo bylo vysoce citlivé na příjem lepku.

To vedlo k tomu, že se Djokovič úplně vzdal lepku a radikálně změnil svůj jídelníček. A výsledky byly rychlé; hned následujícího roku se z „talentovaného dítěte ze Srbska“ stal nelítostný, vše dobývající „Serbinátor“.

Ale spolu s omlazenou kariérou měl Novak Djokovic také nově nalezenou lásku na celý život. Je to téměř jako by to, co jíte, transformovalo celý váš způsob myšlení!

Spolu s odpalováním svých výstřelů hluboko do dvora se Djokovič také začal dívat hluboko do duchovní říše. Kromě přísné diety přijal Srb také přísný režim cvičení, jógy a meditace.

tenisová tabule

To, co začalo jako dočasná dieta na podporu jeho tenisové kariéry, se stalo zvykem a téměř posedlostí - což vedlo k tomu, že Djokovič nakonec přijal plně veganský životní styl. Začal také spolupracovat s několika duchovními „guruy“, kteří přetvořili jeho pohled a seznámili ho s koncepty, které vědecký svět odmítá uznat.

Novak Djokovic s duchovním guruem Pepe Imazem

Novak Djokovic s duchovním guruem Pepe Imazem

S obnoveným zájmem o život a vše kolem něj se Novak Djokovic začal potápět ještě hlouběji do témat, jako je transcendence. Pokud nyní uslyšíte mluvit světovou jedničku, můžete si myslet, že posloucháte trans -humanistu - jednoho z vnímaných padouchů v románu Dana Browna, který má motiv větší než pouhá existence pro lidstvo a vesmír.

Díky nekonvenčním metodám Novaka Djokoviče se v posledních letech stal předmětem velkého trollování. A když na začátku pandemie COVID-19 vyjádřil skepsi vůči očkování a také hovořil o telekinezi s „pseudovědci“, kritika jeho přesvědčení přešla na plné obrátky.

Ale pro Novaka Djokoviče osobně byla jeho víra v to, co většina považuje za „pseudovědu“, evidentně velmi plodná - přinesla mu velký úspěch a radost.

Jóga, meditace a spiritualita formovaly kariéru Novaka Djokoviče

Kariéra Novaka Djokoviče probíhá od roku 2011 na nepřetržité vzestupné spirále (s relativně malými výkyvy). Toto období nezastavitelného úspěchu na tenisovém kurtu se časově shodovalo s tím, že Srb našel své „volání“ mimo hřiště.

Kromě dodržování přísně veganské stravy dodržuje sedmnáctinásobný šampion Slam také další jedinečné stravovací návyky; pravidelně přerušovaný půst , a spotřebovává pouze teplou vodu. Novak Djokovic také není příznivcem snídaní a raději začíná svůj den ovocem a „zelenou šťávou“ ze špenátu a jiné listové zeleniny (to zní skvěle!).

Srb podrobně odhalil rozsah svých dietních postupů v nedávném rozhovoru se Španělkou Garbine Muguruzaovou.

Spolu s přísnými a zdravými stravovacími návyky cvičí Novak Djokovic také jógu a meditaci. Přestože ani jedna z těchto dvou věcí není kvalifikována jako „pseudověda“, rozhodně hrály roli při přibližování světa č. 1 k spiritualitě a otevírání jeho mysli věcem, které přesahují osvědčenou vědu.

Dieta, jóga, láska je Novak Djokovic

Dieta, jóga, láska je mantra úspěchu Novaka Djokoviče

Novak Djokovic je oddaný nadšenec jógy a zahrnuje fyzickou stránku této disciplíny i duchovnější a reflexivnější praktiky meditace a modlitby. Srb kdysi řekl, že mu jóga a meditace pomáhají zůstat v optimálním stavu mysli a mít v životě mír a klid.

Bylo prokázáno, že indické umění jógy přináší lidskému tělu mnoho výhod, včetně zvýšené flexibility, lepší svalové síly a vyváženějšího metabolismu. A všechny tyto věci jsou velmi důležité pro dosažení zlepšeného sportovního výkonu.

Důležitější je pro Djokoviče, že dechová cvičení v józe pomáhají zlepšit dýchání, energii a vitalitu. Pro někoho, kdo se po celou svou kariéru potýkal s dýchacími potížemi na kurtu, se védská věda o umění ukázala jako zachránce života.

Novak Djokovic začlenil jógu do svého tenisového režimu, jako součást svého silového a kondičního tréninku. Šampión je často vidět, jak se po zápase nebo při tréninku zahřívá, když si procvičí několik základních póz jógy, které mu pomohou uvolnit svaly a znovu získat pocit klidu v těle.

A výsledky mluví samy za sebe. Novak Djokovic je snadno nejflexibilnějším hráčem tenisu, který může klouzat po hřišti jako nůž máslem. Dokáže natáhnout tělo a nohy nepředstavitelnými způsoby a postoji, aby se zdánlivě nemožné dostalo a rozšířilo body za jakoukoli lidskou hranici.

Srb je díky své neuvěřitelné protahovací schopnosti často nazýván „Spiderman“. Níže uvedené video zdůrazňuje jen několik nadlidských pohybů, ze kterých si Djokovič udělal zvyk.Djokovic také ukazuje neuvěřitelnou svalovou sílu, když opouští svůj bekhendový cross-soud, přestože je jedním z nejtenčích mužských sportovců na světě. A Srb už nikdy nebyl na hřišti ani viděn bojovat o dech.

Zatímco mnoho Djokovičových strečinkových, klouzavých a snadných výkonů závisí na jeho talentu a tréninku, jeho oddanost józe určitě sehrála svou roli.

Novak Djokovic je známý tím, že dělá bláznivé rozkoly na tenisovém kurtu

Novak Djokovic je známý tím, že dělá bláznivé rozkoly na tenisovém kurtu

Kromě jógy se Novak Djokovic věnuje také meditaci - což bylo pro jeho úspěch na hřišti stejně důležité. Meditace pomáhá uklidnit mozek a zbavit ho jakékoli negativity. Novak Djokovic podle svých slov říká, že mu meditace pomohla „dosáhnout štěstí a radosti“ - což je zásadní pro řeč těla a duševní stav tenisty na hřišti.

Když se výsledky nelíbily, Djokovič naznačil, že to bylo kvůli emocionální nerovnováze na hřišti. Meditace mu do značné míry pomohla to napravit.

Meditace také pomáhá zlepšit soustředění a koncentraci, což se v Djokovičově hře ukazuje v klíčových okamžicích. Srb je pravděpodobně nejlepším hráčem tlaku v historii; když je sázka vysoká, je vždy zamčený a má tendenci produkovat to nejlepší, když je to nejdůležitější.

giro d'italia 2017 televizní zpravodajství USA
Novak Djokovic často hovořil o tom, jak jóga a meditace pomohly jeho tenisové kariéře

Novak Djokovic často mluvil o tom, jak jóga a meditace pomohly jeho tenisové kariéře

Novak Djokovič udělal v předchozích šesti nerozhodných zápasech proti Rogeru Federerovi celkem JEDNOU (!!!) nevynucenou chybu. Z těchto šesti tiebreaků byly tři v největší fázi tenisu - finále Wimbledonu v roce 2019 - zatímco jeden byl v semifinále letošního Australian Open.

Dalo by se říci, že Serbinatorovy nervy jsou doslova vyrobeny z oceli.

Vnitřní klid ale není jen o představeních na tenisovém kurtu; jde o život. Nalezení jeho duchovního povolání otevřelo Novakovi Djokovičovi mysl na spoustu věcí, které vědecký svět považuje za absurdní a absurdní, ale funguje mu to.

Srb našel celostní přístup k životu a neustále mluví o věcech mimo oblast lidské představivosti. Přemýšlení a mluvení o těchto tématech mu přináší štěstí a pocit smyslu. A to znamená soud; když je mysl klidná a bystrá a šťastná, nutí svaly cvakat.

Někteří označují Novaka Djokoviče za „šarlatána“ a popírače vědy. Djokovičovo přijetí věcí, které jsou v rozporu s konvencemi hlavního proudu, přimělo mnoho lidí si myslet, že tenisová legenda je součástí kultu aktivně pracujícího proti vědě. Srbovy činy ale dokazují opak.

Je Novak Djokovic skutečně „popírač vědy“?

Víra Novaka Djokoviče v duchovní prostředky, alternativní léčení a psychokinezi vedla k obviněním, že aktivně povzbuzuje své miliony následovníků, aby se odklonili od osvědčené vědy. Srb byl často kvůli své víře potlačován a ostře kritizován za to, že nebyl dobrým vzorem pro děti.

Djokovič ale zdaleka aktivně nepůsobí proti vědě. Nadace Novaka Djokoviče financuje vědecké společenství na Harvardově univerzitě, jejímž cílem je výzkum způsobů, jak zlepšit život zbídačených dětí. V poslední době byli čtyři nadějní harvardští vědci vyrovnaní udělen grant za Djokovičova společenství.

Když měl Novak Djokovic extrémně neklidné dětství uprostřed balkánské války, je odhodlán držet děti mimo podobné '' toxické prostředí ''.

Pokud by byl Djokovič skutečně proti vědě, pokusil by se pomoci dětem tím, že by je povzbudil k tomu, aby v sobě hledaly božskou sílu, nebo by je požádal o zlepšení jejich situace prostřednictvím telekinézy. Ale ve skutečnosti financuje harvardský výzkumný program na zlepšení chudých dětí prostřednictvím výživy a vědeckých údajů.

Novak Djokovic není popírač vědy, jak někteří lidé tvrdí

Novak Djokovic není popírač vědy, jak někteří lidé tvrdí

Novak Djokovic navíc v rámci boje s probíhající krizí koronaviru daroval více než 10 milionů amerických dolarů nemocnicím a centrům COVID prostřednictvím různých charitativních organizací v Srbsku, Itálii a Španělsku.

Novak Djokovic věří ve svět, kde může věda a spiritualita existovat současně. Je otevřený zábavným novým nápadům, včetně těch, které se v tuto chvíli zdají pro lidstvo nepravděpodobné.

Srb se také neustále snaží učit novým věcem, o čemž svědčí jeho láska k učení se novým jazykům . Pokud by s ním nejdrsnější kritici jeho víry chtěli vést civilizovanou diskusi, aby dokázali, že se mýlí, pravděpodobně by je pozval na čaj.

Novak Djokovic není nějaký extrémista, který na vás vypustí lynčovací dav za kritiku jeho přesvědčení. Ve světě, kde chce být každý vyslyšen, je Djokovič někdo, kdo naslouchá.

To nemůže být nikdy špatné - zejména proto, že jeho víry, které si nechává pro sebe, na něj fungují tak úžasně.

Populární Problémy

Zde je vše, co potřebujete vědět o sledování YOLO: Crystal Fantasy online.

Jak zabránit zpocenému podpaží. Pocení je přirozený chladicí mechanismus vašeho těla a je naprosto normální se potit, když je horko, když cvičíte a dokonce i když jste nervózní nebo vystresovaní. Http://www.nlm.nih.gov/medlinep ...

Po týdnu scintilačního tenisu v Dauhá, kam se i velký Roger Federer vydal tak dlouho očekávaným návratem, putuje ATP tour tento týden do Dubaje, což bude třetí událost ATP 500 roku

Zde je návod, jak sledovat Holly Holm vs Irene Aldana a každý sobotní boj UFC Fight Night.

SharkFest 2019 Nat Geo začíná v neděli. Zde je návod, jak sledovat všechny dva týdny programování „SharkFest“ online bez kabelu.