Jak zabránit eklampsii u psů

K eklampsii dochází, když kojící pes má nebezpečně nízkou hladinu vápníku v krvi. Tento stav se obvykle stává, když matka produkuje mléko pro štěňata ve věku jeden až pět týdnů. Pokud máte těhotného psa, možná budete chtít podniknout kroky k zabránění vzniku eklampsie, aby nebylo ohroženo zdraví a bezpečnost matky. Abyste zabránili vzniku eklampsie u fenky, můžete upravit stravu těhotného psa a řádně se o něj starat, když kojí. Měli byste také sledovat příznaky eklampsie u ošetřujícího psa, aby mohla okamžitě získat lékařskou péči.

Metoda 1 ze 3: Úprava jídelníčku těhotných psů

 1. Obrázek s názvem Prevence eklampsie u psů Krok 1

  1 Krmte psa kvalitní masovou stravou. Nejlepší způsob, jak zabránit eklampsii u březích psů, je poskytnout matce vyváženou stravu bohatou na vysoce kvalitní maso. Zajistěte, aby hráze měla dostatek vitamínů a minerálů v potravě, kterou denně konzumuje.
  • Běžnou příčinou eklampsie však je, když majitel dává maso navíc, protože věří, že tento protein bude psovi prospívat. Ve skutečnosti má maso nízký obsah vápníku a mění poměr vápníku a fosfátu v krvi a ve skutečnosti snižuje hladinu vápníku v krvi. Nejlepším řešením je krmit dietu pro růst (například krmivo pro štěňata) v poslední části těhotenství.
  • Prvních čtyři až pět týdnů těhotenství vašeho psa krmte pravidelným množstvím kvalitního krmiva pro psy. Během posledních čtyř týdnů těhotenství vašeho psa mu dejte o 30 až 50% více kalorií než její běžná strava.
  • Pokud si nejste jisti, čím krmit těhotného psa, můžete požádat svého veterináře o doporučení ohledně jídla.


 2. Obrázek s názvem Prevence eklampsie u psů Krok 2

  2 Vyhněte se doplňkům vápníku. Ačkoli je eklampsie způsobena nízkou hladinou vápníku, podávání doplňků pro vašeho psa pouze zvýší její riziko eklampsie. Pes by měl dostat dostatek vápníku, fosforu a vitaminu D z potravy. Pokud chcete do její stravy přidat doplňky, dávejte jí jen malé množství, když je v polovině těhotenství. Můžete jí dát vyvážený zdroj vápníku, fosforu a vitamínu D ve velmi malých množstvích.
  • Vždy dávejte svému psovi vyvážené množství vápníku a fosforu s poměrem jednoho vápníku ke dvěma dílům fosforu. Nikdy nedávejte psovi doplňky vápníku samotné, protože to může zvýšit riziko eklampsie.
  • Mléko může být dobrým doplňkem vitaminu D a vápníku pro vašeho psa. Ujistěte se, že mléko nezpůsobuje vašemu psovi řídkou stolici. Pokud ano, přestaňte jí to dávat.
  • Psovi můžete také podat rybí olej, abyste se ujistili, že dostává dostatek omega-3 mastných kyselin.
 3. Obrázek s názvem Prevence eklampsie u psů Krok 3

  3 Zeptejte se svého veterináře na podání kortizonu. Kortizon se ve výjimečných případech ukázal být nápomocný při prevenci eklampsie u psů. Kortizon obvykle přichází ve formě injekce. O tomto preventivním opatření si promluvte se svým veterinářem.
  • Pokuste se promluvit se svým veterinářem o léčbě kortizonem, když je váš pes ještě těhotný, nebo pokud se jedná o druhé těhotenství vašeho psa a máte obavy z jejího rozvoje eklampsie.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Péče o psa, zatímco ona kojí

 1. Obrázek s názvem Prevence eklampsie u psů Krok 4

  1 Kojícímu psovi zajistěte doplňky vápníku. Jakmile pes porodí vrh a bude kojit mláďata, měli byste mu dát doplněk vápníku. Tím zajistíte, že její hladina vápníku neklesne. Může to být také prospěšné pro štěňata, zejména velký vrh štěňat.
  • Doplňky vápníku pro psy najdete ve svém místním zverimexu nebo online. Ujistěte se, že jste zkontrolovali štítek doplňku, abyste potvrdili, že obsahuje převážně vápník. Pokud si nejste jisti ohledně doplňku, promluvte si se svým veterinářem, než jej dáte ošetřujícímu psovi.
 2. Obrázek s názvem Prevence eklampsie u psů Krok 5

  2 Dejte štěňatům náhradu mléka. Měli byste se také pokusit přimět štěňata, aby měla náhradu mléka místo mateřského mléka během prvních 24 hodin od narození. To bude klást na matku menší nároky na produkci mléka pro štěňata a sníží její riziko vzniku eklampsie.
  • Poté byste měli štěňatům začít dávat pevnou stravu, když jim jsou tři až čtyři týdny. To pomůže snížit poptávku matky po produkci obživy pro štěňata.
 3. Obrázek s názvem Prevence eklampsie u psů Krok 6

  3 Odstavte štěňata od matky. Když jsou štěňatům tři až čtyři týdny, měla by být odstavena od matky, aby byla soběstačná a nevystavovala matku riziku eklampsie. Začněte tím, že oddělíte matku od vrhu na několik hodin v kuse. Jakmile jsou štěňata oddělena od matky, nechte štěňata jíst kvalitní štěněcí jídlo z pánve. Potraviny navlhčete vodou nebo mléčnou náhražkou.
  • Povzbuďte štěňata k jídlu z pánve tím, že jim umožníte olíznout jídlo z vašich prstů. Většina štěňat dostane nápovědu a krmí se z pánve sama.
  • Vypusťte misku čerstvé vody, aby štěňata mohla také pít, kdykoli chtějí. Tím zajistíte, že zůstanou hydratované.
  • Ujistěte se, že matka má oddělené krmení, protože štěňata zůstávají zdravá a neprodukuje mléko. Můžete přesně promluvit se svým veterinářem o tom, kolik jídla nakrmit matku, aby získala potřebné živiny, jakmile přestane produkovat mléko.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Sledování známek eklampsie u ošetřujícího psa

 1. Obrázek s názvem Prevence eklampsie u psů Krok 7

  1 Všimněte si, zda kojící pes dýchá, kňučí nebo se mu zdá nevolno. Většina psů bude vykazovat známky eklampsie do 40 dnů po porodu. Příznaky poruchy se zřídka objevují, když je pes březí. Pokud si všimnete, že kojící pes lapá po dechu, kňučí nebo se mu zdá nevolno, může se u ní vyvinout eklampsie.
  • Měli byste si také všimnout, zda zvrací nebo má průjem. To jsou také příznaky eklampsie.
 2. Obrázek s názvem Prevence eklampsie u psů Krok 8

  2 Věnujte pozornost tomu, jak ošetřující pes chodí a pohybuje se. Měli byste také sledovat, jak ošetřovatelský pes chodí. Má strnulou chůzi nebo nemotornou chůzi? Dostává svalový třes nebo jí při pokusu o pohyb ztuhne tělo? Měli byste si také všimnout, pokud se matka zdá být dezorientovaná, neklidná nebo nervózní. To jsou všechny možné známky eklampsie.
  • Všimněte si, zda ošetřovatelský pes leží s tlapkami pevně nataženými do 8 až 12 hodin od jejích dalších příznaků. To je často příznakem eklampsie.
  • Psi s eklampsií mají někdy špatné mateřské schopnosti a projevují malý zájem o štěňata nebo o kojení štěňat.
 3. Obrázek s názvem Prevence eklampsie u psů Krok 9

  3 Zkontrolujte teplotu a dýchání ošetřujícího psa. Měli byste také poznamenat, zda ošetřující pes má vysokou tělesnou teplotu nebo horečku. Můžete použít zvířecí teploměr k měření její teploty, abyste potvrdili, že je vyšší než obvykle. Rychlé a těžké dýchání je také dalším příznakem eklampsie.
  • Když zkoumáte její teplotu a její dech, můžete si všimnout, že její zornice jsou rozšířené a pomalu se stahují, když jsou vystaveny světlu.
 4. Obrázek s názvem Prevence eklampsie u psů Krok 10

  4 Pokud máte podezření na eklampsii, přiveďte psa k veterináři. Veterinární lékař provede fyzickou prohlídku ošetřujícího psa a potvrdí příznaky psa. Jakmile je váš pes diagnostikován s eklampsií, může veterinář doporučit pomalou injekci roztoku vápníku k vyřešení problému. Mohou také poskytnout psovi doplňky vápníku a vitaminu D, které jim pomohou s tímto problémem, stejně jako injekce kortizonu nebo steroidů.
  • Při správné léčbě se mnoho ošetřujících psů zotavuje z eklampsie.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud má pes eklampsii, měl by se znovu rozmnožit? Při rychlé léčbě eklampsie je prognóza obvykle vynikající pro úplné uzdravení. Psi, u kterých se tato porucha jednou rozvine, však mají tendenci ji znovu rozvíjet v souvislosti s následnými vrhy.
 • Otázka Mám kavalíra. Měla vrh 5, ale dostala eklampsii, ale byla okamžitě ošetřena. Je připraven na druhý tepelný cyklus - rád bych ji rozmnožil, ale je to bezpečné? Emmylou Pruitt Pes bude pravděpodobně znovu trpět eklampsií poté, co ho jednou měl. Přijetí preventivních opatření, jako jsou doplňky k prevenci, by pomohlo, ale nejprve se zeptat veterináře je nejdůležitějším krokem, než se rozhodnete znovu chovat psa. Budou vám moci říci, zda by tělo vašeho psa zvládlo další vrh štěňat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Výběr snowboardu je podobný nákupu surfu. Někteří jezdci preferují rychlejší zatáčky a triky, zatímco jiní rádi jezdí pomalu a mírumilovně. Ať už si užíváte vzrušení nebo příležitostné zimní hobby, koupě snowboardu ...

Bazén může být skvělým doplňkem velkého dvora, ale jeho instalace není zdaleka projektem pro kutily. Ve většině měst vám nebude povoleno stavět bazén sami, protože na stavbu musí dohlížet licencovaný stavitel, aby ...

Novak Djokovic a Vasek Pospisil zahájili PTPA v srpnu a byli požádáni, aby odstoupili z Rady hráčů ATP. Jména Djokoviče a Pospisila však nyní byla předložena ke znovuzvolení do Rady hráčů.

Medvedev hledá svoji vůbec první Masters 1000 korunu, ale Nadal mu stojí v cestě.

Cameron Norrie se v sobotu vůbec poprvé ve třetím kole 2021 Australian Open utká s Rafaelem Nadalem.

Jak získat práci, když jste nevidomí nebo zrakově postižení. Najít práci může být obtížné pro každého. To však může platit zejména pro nevidomé a slabozraké. Protože spousta práce předpokládá, že lidé mají funkční využití ...