Jordan Thompson má v úmyslu získat od Nicka Kyrgiose nějaké rady ohledně Novaka Djokoviče

Comeback ze dvou setů dává Aussiemu bez kníru životní příležitost.tenisky na hraní tenisu
ROZHOVOR V LONDÝNĚ: Novak Djokovič – Thompsonův další soupeř

LONDÝN – Kdybyste v poslední době nedrželi krok s počasím po celém světě, bylo by vám odpuštěno, že jste se uchýlili ke starému klišé o Anglii a dešti.

Ano, přišlo to v den zahájení letošního Wimbledonu.Ale většina z předchozích pěti týdnů přinesla sluneční svit a teploty zhruba 77 Fahrenheit (alespoň). Pimmovo počasí – no, v Queen’s Clubu.

Naštěstí pondělní zpoždění v nyní bouřlivém SW19 na vnějších kurtech trvalo jen 90 minut. V úterý by pauza mohla být delší.

Austrálie se v neděli uškrtila v kriketové sérii Ashes proti Anglii a o den později se Jordanu Thompsonovi ze Sydney také dařilo na trávě, aby připravil zápas ve druhém kole s Novakem Djokovičem. Udělal to také tvrdě, když na kurtu 9 sestřelil Brandona Nakashimu ze San Diega 2-6, 2-6, 6-4, 7-6 (4), 6-3.'Viděl jsem pár kluků, kteří proti němu na centrálním kurtu měli noční můry,' říká Thompson o Djokovičovi. 'Ale doufám, že to nebude můj případ.'

Vzhledem k tomu, že tato zpráva musela být v Austrálii obzvláště vítána pozdní nedělní výběr loňského finalisty Nicka Kyrgiose.Thompson s novým vzhledem se setkává s druhým členem Velké trojky po dvou prohrách s Rafaelem Nadalem – mimo jiné v přímých setech a dvou hodinách ve španělské baště Roland Garros v loňském roce.

„Na konci zápasu jsem mu řekl: ‚Nebyla to legrace, ale byla to čest‘,“ řekl Thompson malému shromáždění reportérů v pavilonu nových médií ve Wimbledonu. 'Tak doufám, že proti Novakovi to bude trochu zábavnější.' Ale dobře vím, že to tak nemusí být.'

Pouze jeden hráč na letošním wimbledonském poli kdy porazil Djokoviče na trávě – Andy Murray, kterého zase v roce 2017 porazil Thompson na trávě. Jaký by to byl double pro Aussie, který skončil na druhém místě při vyladění turnaj v s'Hertogenbosch.

hrát badminton

Když se světové sedmdesátky zeptali, zda bylo setkání s tenisovou legendou „rande snů“ nebo „noční můra“, usmál se.

'Mohlo by to být obojí,' řekl Thompson. „Viděl jsem pár chlapů, kteří proti němu na centrálním kurtu měli noční můry. Ale doufám, že to nebude můj případ.

'Budu muset hrát lépe než dnes v prvních dvou setech, to je jisté.' Musím věřit, jakkoli to zní hloupě, že můžu vyhrát, jinak nemá smysl tam chodit. Vím, že šance jsou pevně proti mně.'

Ve svých posledních 40 zápasech na centrálním kurtu vede Djokovič 40-0.

Dnes už většina ví, že Djokovič vede mužské grandslamové žebříčky s 23 majory. Thompson má podezření, že by se číslo pravděpodobně zvýšilo, kdyby Srb – který se ucházel o to, aby se vyrovnal Rogeru Federerovi s osmi wimbledonskými tituly – nevynechal loňské Australian Open a US Open.

nintendo s tenisem

'Myslím, že je to férové ​​prohlášení, že Rafa a Roger jsou milováni, ale Novak by měl být velmi respektován v tom, co ve hře udělal, a že se držel svých zbraní s očkováním,' řekl Thompson. „Odmítl se nechat očkovat. Pravděpodobně ho to stálo grandslamy.'

Thompsonovy nájezdy k síti v posledních třech setech nebyly úplně jako kriketový nadhazovač běžící závratným tempem, ale vyrazil vpřed s chutí. Jedenáct přístupů v úvodních dvou setech předcházelo 59 v posledních třech.

Hattric kariéry dvousetových návratů pro 29letého hráče se trefil do tria pětisetových proher na grandslamech pro Nakašimu v roce 2023. Nakashima trénoval s Djokovičem před mistrovstvím, obrázek dua se stal virálním vzhledem k jeho póze. Byl zklamaný, že přišel o zápas s 36letým hráčem.

'Rozhodně viděl remízu,' řekl Nakashima pro TENNIS.com. 'Samozřejmě jsem se snažil co nejvíce soustředit na dnešek.'

Když se hra obnovila v pátém setu, pro Nakashimu nebylo mnoho prostoru pro vrtění. 21letý hráč musel za stavu 2-3, 30-40 zachraňovat brejkbol. Ale Thompsonův return odpovídal skvělému prvnímu podání a později Nakashima poslal forhend do sítě.

Thompson nechtěl, aby přestal déšť, protože držel veškerou hybnost – ale ani Nakashima.

'Chtěl jsem hrát dál,' řekl Nakashima. „Věděl jsem, že se v tom okamžiku zastavím, bude těžké se psychicky vrátit, čekat kolem a vědět, že budete muset čelit bodu zlomu hned od začátku a budete trochu chladní.

tenisové bodování

'Určitě to bylo něco, na co jsem neustále myslel, pravděpodobně jsem byl o přestávce více vystresovaný než on.'

Pokud to byl knockoutový úder pro Nakashimu, snížením podání ze 40-0 za stavu 2-2 ve třetím setu iniciovalo změnu tempa. Oba hráči to uznali.

'Určitě je to zlomový bod zápasu,' řekl Nakashima, který v loňském čtvrtém kole prodloužil Kyrgiose na pět setů. „Kdybych tu hru držel, kdo ví, co by se stalo. Možná bych to uzavřel do tří.'

standardní velikost tenisové rukojeti

Alespoň zranění levého kolena, které vykolejilo sezonu Nakashimy, je minulostí.

„Musím věřit, jakkoli to zní hloupě, že můžu vyhrát, jinak nemá smysl tam chodit,“ říká Thompson. 'Vím, že šance jsou pevně proti mně.'

Thompson – na konci aféry mu zmizely obvyklé vousy a hrál bez své obvyklé čepice – má v úmyslu získat od Kyrgiose nějaké pokyny před jeho střetem s Djokovičem.

Ti dva spolu trénovali minulý týden na Mallorce, přičemž Thompson se o Kyrgiosově rozhodnutí odstoupit v pondělí ráno dozvěděl.

'Včera večer jsem šel spát brzy.' Když jsem se dnes ráno dostal na kurty, někdo mi řekl, že se stáhl,“ řekl Thompson. 'Je to neuvěřitelné zklamání. Vím, že měl pár problémů, když jsme trénovali.

'Byl tak blízko k vítězství [v loňském roce], není to dobrá zpráva. Doufám, že jsem to trochu zachránil, ale nemyslím si, že by se něco vyrovnalo zklamání z toho, že odešel.'

Ale pokud ve středu vyhraje…

Populární Problémy

Oslava Dne Země se koná 22. dubna. Od roku 1970 se rozrostla na celosvětovou událost, kterou uznává více než 192 zemí. Věnovat zvláštní den pomoci Zemi je způsob, jak ukázat, jak moc nám záleží na budoucnosti našich ...

V pondělním Home Run Derby v roce 2019 bojovalo osm nejlepších MLB nejlepších slugů. Zde je návod, jak sledovat událost naživo online bez kabelového přihlášení.

Ruská hvězda Šarapovová také uvedla, že tenis pro ni vždy znamenal „mnohem více než peníze“.

Sázení na sport se dělá pro vzrušení ze hry a pro vydělávání peněz. Zatímco sázení na sport se může zdát téměř nemožné, zvláště v dnešním konkurenčním světě, ve skutečnosti je to docela jednoduché. Nejprve musíte porozumět ...

Oba, kteří potřebují vyhrát, aby zůstali blízko závodu Wild-Card, se Eagles a Bears setkají v neděli ve Philly. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.