„Rafael Nadal mi hodně pomohl dosáhnout této úrovně“ - Casper Ruud poté, co v Madridu porazil Stefanose Tsitsipase

Casper Ruud

Casper Ruud

Casper Ruud ve čtvrtek ve třetím kole Madrid Open porazil Stefana Tsitsipase 7: 6 (4) a 6: 4. A po vítězství Ruud ocenil práci a přípravu, kterou odvedl s Rafaelem Nadalem ve své akademii na Mallorce.

'Pokaždé, když jdu do akademie, mluvíme spolu (on a Rafael Nadal), trénujeme spolu,' řekl Ruud.

Nor dále sklízel slova chvály na Pedra Clar, jednoho z trenérů Pro-Tour v akademii, za to, že byl po jeho boku během některé z největších událostí jeho kariéry.

'Pedro Clar je ten, kdo se mnou nejvíce cestuje,' řekl Ruud. „Máme velmi dobrý vztah. Je tu tento týden. Byl se mnou při některých mých největších turnajích a výhrách. Když jsem loni vyhrál svůj první turnaj v Buenos Aires, první semifinále v Římě, byl se mnou Pedro. Myslím, že mi to hodně pomohlo. '

Casper Ruud je pravidelným členem Akademie Rafa Nadala od roku 2019. Jeho vítězství nad Tsitsipasem znamená, že 22letý hráč nyní dosáhl 1000 čtvrtfinále back-to-back Masters; minulý měsíc také sestavil semifinálový běh v Monte Carlu.

Ruud byl v posledních letech jedním z nejkonzistentnějších hráčů antukového turnaje na turnaji ATP. Jeho bilance vítězství a ztráty kariéry na povrchu je nyní působivých 53-28.

Nor dále část svého nedávného běhu dobrých výsledků připsal samotnému ‚králi jílu‘ Rafaelovi Nadalovi.

'Musím to zmínit - Rafa mi v posledních letech hodně pomohl, dosáhnout této úrovně je zřejmé,' prohlásil Ruud.

Strýc Rafaela Nadala Toni je stále zapojen do mého tenisu: Casper Ruud

Rafael Nadal

Strýc Rafaela Nadala Toni Nadal

klíny na tenisové boty

Casper Ruud také pochválil strýce Rafaela Nadala Toniho za to, že s ním hovořil osobně a pomohl mu při jeho vývoji jako hráče.

Toni Nadal je nyní součástí trenérského týmu Felixe Augera-Aliassimeho, kterého Ruud porazil v prvním kole v Madridu. Nor ale prozradil, že Toni mu čas od času stále dává rady.

'Získat pomoc od Toniho je také neocenitelné a přestože pomáhá Felixovi více osobně, stále se věnuje mému tenisu,' řekl Ruud.

Casper Ruud nastoupí v pátek proti Alexandru Bublikovi ve čtvrtfinále Madrid Open. Pokud by oba postoupili do finále, mohl by Nor ve španělské metropoli nastavit duel s Rafaelem Nadalem.

Sám Nadal čelí přísnému testu ve čtvrtfinále proti Alexandru Zverevovi.

Populární Problémy

Rolex Monte Carlo Masters se vrací na okruh tento týden po dvouletém odstupu.

Shawn Porter v sobotu večer obhajuje titul welterové váhy WBC proti Yordenis Ugas. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z boje online.

Po týdnu scintilačního tenisu v Dauhá, kam se i velký Roger Federer vydal tak dlouho očekávaným návratem, putuje ATP tour tento týden do Dubaje, což bude třetí událost ATP 500 roku

Baylor staví ve středu večer své nové číslo 2 v pořadí proti státu Iowa. Tato hra není v televizi, ale tady je návod, jak ji můžete sledovat online naživo.

Ve středu se Bucks a Celtics setkávají v obrovském otvíráku sezony 20-21 pro každý tým. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry bez kabelu.

Jak spát se skoliózou. Skolióza je stav, který způsobuje nepřirozené zakřivení páteře. Pokud máte skoliózu, budete muset být zvlášť opatrní, pokud jde o způsob spánku, protože výběr špatné polohy může způsobit skoliózu ...