Roland Garros 2021: Novak Djokovic vs Stefanos Tsitsipas náhled, souboj a předpověď

Novak Djokovič a Stefanos Tsitsipas

Novak Djokovič a Stefanos Tsitsipas

Podrobnosti zápasu

Svítidlo : (1) Novak Djokovič vs (5) Stefanos Tsitsipas

Datum: 13. června 2021

Turnaj : Roland Garros 2021

Kolo : Finále

Místo : Paříž, Francie

plastové tenisky

Kategorie : Grand Slam

Povrch : Červený jíl

Odměna : 17 171 108 €

Živé televizní vysílání : USA - NBC Sports / Tennis Channel | UK - ITV | Indie - Star Sports / Disney+ Hotstar VIP

Novak Djokovič vs Stefanos Tsitsipas náhled

V astronomicky vzácném případě nebude Rafael Nadal proti finále Roland Garros. Místo toho se jeho dobyvatel Novak Djokovic pokusí stát prvním mužem v otevřené éře, který vyhraje každý Slam dvakrát, když v nedělním finále nastoupí proti Stefanosu Tsitsipasovi.

kutilský automatický odpalovač tenisových míčků

Novak Djokovič porazil Nadala 3-6, 6-3, 7-6 (4), 6-2 v pátek předal Španělovi svou vůbec první prohru na Roland Garros ze setu. Djokovič se také stal prvním hráčem, který kdy sesadil antukového krále v semifinále French Open.

Světová jednička měla začátek noční můry, protože v úvodní hře nedokázal proměnit body zlomu a brzy poté ztratil vlastní podání. Nadal poté rychle nashromáždil ohromný náskok 5: 0, což Srbovi a jeho fanouškům přineslo vzpomínky na finále 2020.

Ale tentokrát Novak Djokovič zareagoval, než se věci úplně vymkly kontrole. Odtočil tři zápasy v řadě, a přestože Nadal nakonec uzavřel set 6: 3, věděl, že bude mít boj na ruce.

Djokovič se v dalším setu drasticky zlepšil ve svém podání a zároveň do svých returnů vlil mnohem více síly. Nadal dvakrát zlomil, aby vyrovnal zápas na jednu sadu.

Třetí set byl snadno jedním z nejlepších setů, jaké kdy na Roland Garros hráli. Oba muži předvedli svou nejokázalejší střelbu a obranu a poslali diváky po celém světě do vytržení.

tenisový bekhend

Srb podával na sety 5: 4, ale Nadal se vrátil a vyrovnal skóre. Španěl poté získal set při podání Djokoviče za stavu 6: 5, ale nedokázal vytěžit.

Set nakonec šel do tiebreaker, kde Djokovic předvedl nějakou ohromující obranu, aby si dal náskok dvou sad na jednoho. A i když ve čtvrtém závodě absolvoval stopu 0: 2, Nadal nakonec zmizel kvůli únavě a problému s levým kotníkem.

V cestě snaze Novaka Djokoviče získat druhý titul Roland Garros stojí Stefanos Tsitsipas, který bude hrát své první finále Slam. Řek v pátek porazil Alexandra Zvereva 6-3, 6-3, 4-6, 4-6, 6-3 dříve.

nejlepší tenisový loket

Tsitsipas nebyl v semifinále úplně nejlepší, ale udělal jen tolik, aby vzal první dva sety. Zverev poté zvýšil svou úroveň, zatímco Řek ustoupil, což Němci umožnilo vrátit se na úroveň.

Tsitsipas se pak viděl v první hře rozhodujícího 0: 40 a zdálo se, že mu zápas v tu chvíli vyklouzl z prstů. Ale některé chyby vytáhlého Němce umožnily Tsitsipasovi uniknout s přidržením a nikdy se odtamtud neohlédl.

Novak Djokovic vs Stefanos Tsitsipas proti sobě

Novak Djokovič vede v zápase Stefanos Tsitsipas 5: 2 a vyhrál svá čtyři předchozí setkání v řadě. Djokovič také vede na antuce hlava-nehlava 3: 0, což zahrnuje napínavé vítězství Srbů v pěti setech nad Tsitsipasem v loňském semifinále.

Předpověď Novak Djokovič vs Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas

Vzhledem k výkonu, který předvedl Novak Djokovič proti Rafaelu Nadalovi, míří do mužského finále jako pevný favorit. Zatímco Stefanos Tsitsipas má nohy na to, aby chodil se Srbem na špičky, dosud nepředváděl druh mentální síly, který je rezervou Velké 3.

jak nakreslit tenis

Výhodou Tsitsipase je, že dokáže generovat obrovské množství energie při svých podáních a úderech. Ale to pravděpodobně bude hrát do karet Djokovičovi, který je odborníkem na přesměrování tempa.

Mohli jsme vidět mnohem více obranných řezů zaměstnaných Řekem ve snaze změnit tempo shromáždění. Ale to se teprve uvidí, jak dobře zvládá neustálou Djokovičovu palbu na svůj bekhendový bok.

Pokud Tsitsipas doufá, že vyhraje svůj první Slam, bude muset najít způsob, jak důsledně zasáhnout Srb. Ale to se snadněji řekne, než udělá, zvláště proto, že Djokovič vypadá svrchovaně odhodlaný získat 19. titul Major.

Předpověď: Novak Djokovič vyhraje ve čtyřech setech.

Populární Problémy

Djokovičovo vítězství v Londýně zakončuje klasický tenisový rok

V nedávném rozhovoru Ronnie O'Sullivan tvrdil, že k získání dalšího titulu bude muset hrát jako Novak Djokovic. Brit se dříve srovnával s Rogerem Federerem, vzhledem k jeho věku a stupni, kterého dosáhl ve své kariéře.

Daniel Dobre bude novým trenérem Simony Halepové po rozdělení šampiona French Open od Thierryho Van Cleemputa.

Čtvrtá nasazená Karen Khachanov nastoupí v prvním kole St. Petersburg Open proti australskému Jamesi Duckworthovi. Půjde o vůbec první setkání obou hráčů.

Jak milovat svého přítele. Najít dokonalého chlapa není vždy snadné, ale jakmile najdete někoho výjimečného, ​​chcete mu ukázat, co pro vás znamená. Každý vztah vyžaduje úsilí, ale naučit se udržovat věci zábavné a pozitivní ...

Jak povzbudit dítě k účasti na aktivitě. Účast na nové nebo náročné aktivitě může být pro děti všech věkových kategorií zastrašující. I když můžete jasně vidět dlouhodobé a krátkodobé výhody, může jim to trvat ...