Příběh dvou wimbledonských velikánů: Sampras vs Federer

Výherní procenta ve Wimbledonu

Roger Federer má ve Wimbledonu zatím rekord 73:9, což je procento vítězství 89,06.

Pete Sampras má v tomto kritériu nos před Federerem se záviděníhodnou výhrou 90%.

Federer - 4; Sampras - 3

Předčasné východy:Federer slaví své vítězství proti Pete Samprasovi ve Wimbledonu 2001

popruh na předloktí

Než se ponoříme do zjišťování, kdo si v tomto kritériu vedl lépe, mělo by být v zájmu objektivity jasně definováno. Předčasné výjezdy jsou ty, kde se hráč nedostane do druhého týdne grandslamu (čtvrté kolo a dále).

Ve svých 14 vystoupeních ve Wimbledonu měl Pete Sampras 4 předčasné výjezdy. Jeden z těchto 4 brzkých odchodů byl výsledkem Samprasova prohry s Federerem ve Wimbledonu 2001. Federer ve svých 16 dosavadních vystoupeních také utrpěl 4 předčasné výjezdy.

Jak se říká, ďábel spočívá v detailu. Když jsou první výstupy obou hráčů dále zkoumány, Sampras se dostal do turnaje o něco hlouběji než Federer při několika příležitostech.

Federer - 4; Sampras - 4

Vítězná série ve WimbledonuFederer a Borg: neporaženi 41 ve Wimbledonu (na obrázku s Andy Roddickem)

Série 31 vítězství Pete Samprase skončila ve Wimbledonu 2001, když ve čtvrtém kole prohrál s Rogerem Federerem.

Roger Federer byl ve Wimbledonu v letech 2003 až 2008 neporažen ve 41 zápasech. Federerova vítězná série skončila ve Wimbledonu 2008, když v těžké bitvě o 5 setů prohrál s Rafaelem Nadalem. Roger Federer je jediným tenistou, který napodobil vítěznou sérii Bjorna Borga 41 po sobě jdoucích zápasů ve Wimbledonu.

Federer - 5; Sampras - 4

Rekordy držené ve finále WimbledonuFederer a Roddick: Wimbledon 2009

Zatímco Pete Sampras vyhrál všechna svá wimbledonská finále, Roger Federer vyhrál 7 z 9 wimbledonských finále, jichž byl součástí.

Finále Wimbledonu 2009 bylo zdaleka nejprudší soutěží mezi Rogerem Federerem a Andy Roddickem. V bitvě na viděnou, která viděla oba hráče v nejlepším, Roger Federer vytvořil rekord pro většinu es ve finále Grand Slam. Vypálil 50 es proti Andymu Roddickovi, který byl sám esovým strojem. Poslední set, který Federer vyhrál 16-14, byl nejdelší v historii Grand Slamu.

sledujte clemson fotbal online zdarma

Žádné z finále, jehož byl Sampras součástí, se z hlediska divokosti a konkurenceschopnosti nepřiblížilo finále Wimbledonu 2009.

Federer –6; Sampras - 4

Kvalita konkurence a změna povrchu manipulace ve Wimbledonu jsou další dvě možná kritéria. V oblasti těchto dvou kritérií však nebylo možné těmito dvěma velikány ovládat mnoho faktorů. Federer hrál ve srovnání se Samprasem proti pestřejší konkurenci. Zatímco Sampras téměř ve všech svých finále čelil specialistům na podání a volej, Federer stál proti Markovi Philippoussisovi, Andy Roddickovi, Rafaelovi Nadalovi a Andy Murrayovi.

Federer se poprvé objevil ve Wimbledonu v roce 1999, kdy kurty tvořila 70% jílek a 30% plazivá červená kostřava. V roce 2001 došlo ke změně složení povrchu. Kurty byly vyrobeny ze 100% jílu, aby se vyrovnaly s rostoucí intenzitou hry. Tato povrchová změna měla i další důsledky. Nový povrch způsobil, že se míč odrazil výše než dříve a nevyhovoval podání a voleju. Federer dobře reagoval na tuto povrchovou změnu, ale ne Sampras, který byl téměř na pokraji své kariéry.

Na základě výše uvedených kritérií se zdá, že Roger Federer dopadl okrajově lépe než Pete Sampras. S rekordním 8. titulem v Halle si Federer v letošním Wimbledonu dal ještě jednu šanci překonat Peta Samprase a získat rekordní 8. wimbledonský titul. Je předurčen k větší slávě Wimbledonu? Čas ukáže.

Zpět k Williamovi Renshawovi.William Renshaw získal v letech 1877 až 1886 7 wimbledonských titulů

Podle informací uvedených na oficiálním wimbledonském webu byla aktuální Gentlemen’s Singles Trophy poprvé představena v Mistrovství z roku 1887. Tato trofej byla nahrazena Polní pohár (1877-1883) a Challenge Cup (1884-1886), oba vyhrál William Renshaw.

badmintonové tipy a triky

Dvakrát vyhrál titul Gentlemen’s Singles třikrát za sebou. Vzhledem k tomu, že All England Club nebyl v budoucnu ochoten ztratit třetí trofej pro jiného trojnásobného šampiona, rozhodli se toto pravidlo zrušit a rozhodli se, že trofej zůstane majetkem All England Lawn Tennis and Croquet Club.

Zatímco všichni ostatní šampioni si mohli ponechat miniaturní verzi, Renshaw je jediným hráčem v historii Wimbledonu, který je hrdým majitelem dvou původních wimbledonských trofejí.

To je jeden výkon, který ani Sampras, ani Federer, ani žádný budoucí wimbledonský velikán nemohou nikdy napodobit.

Prozatím ale Federer v průzkumech končí před Samprasem.

Populární Problémy

Světová jednička Novak Djokovič si podle všeho užívá každou vteřinu svého pobytu na tokijské olympiádě.

Iga Swiatek se v úterý ocitla v díře během závěrečných fází svého otvírače z Eastbourne proti místní naději Heather Watson.

Mezi nákladným členstvím v tělocvičně a drahým vybavením to čím dál více vypadá, že se cvičení stává jakýmsi privilegiem. Existuje také tlak na to, aby každá domácí posilovna byla tak efektní a komplexní jako ty, které vyžadují ...

Gruzie a LSU se v sobotu střetnou v mimořádně důležitém mistrovství SEC. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Jak uspěchat mezek v Diablo II (Hardcore). Existuje spousta návodů, jak dostat mezek do pekla úrovně jedna, ale většina z nich je na Softcoru a jejich součástí je umírání mezků. To není něco, co byste chtěli, aby se v Hardcore stalo ....

Kompozice je ve fotografiích, webových stránkách, obrazech, interiérovém designu a architektuře. Dobří fotografové uspořádají části a prvky fotografie v souladu se známými obecnými pravidly kompozice. Když tedy fotografujete, víte ...