Proč je návrat Rogera Federera důkazem vytrvalosti lásky

Roger Federer s titulem Australian Open 2018

Roger Federer s titulem Australian Open 2018

„Co je žal, ne -li láska vytrvalá?

Tento řádek z nedávno uzavřené show Marvel, WandaVision , zasáhl akord s mnoha. Tato slova pro ně mají hluboký význam a pravděpodobně definují samotnou podstatu lásky (a smutku).

v & t nyní roku

Tato slova mohou platit i pro Rogera Federera a jeho fanoušky za posledních 13 měsíců. Dvacetinásobný major šampion v tomto těžkém období vytrval a nyní je na dohled denní světlo, protože Federer je připraven se v úterý vrátit na turné.

Devětatřicetiletý hráč, který je v Doha nasazen jako druhý (a získal úvodní kolo na shledanou), se ve druhém kole turnaje 2021 Qatar Open utká s jedním z Dan Evans nebo Jeremy Chardy. Když Roger Federer tento týden půjde na kurt, ukončí 405denní přestávku od tohoto sportu - zatím jeho nejdelší a nejbolestivější.

Federer nebyl ve své bolesti samozřejmě sám; miliony fanoušků sdílely stejné emoce jako jejich hrdina a někdy možná i více. Věděli, že švýcarské dny na turné jsou již sečteny, takže odebrání celého roku znamenalo urážku zranění.

The Grief: Roger Federer's trables in 2020

Roger Federer hovoří s novináři na Australian Open 2020.

Roger Federer hovoří s novináři na Australian Open 2020.

Po své první operaci kolena v únoru loňského roku se očekávalo, že Roger Federer bude na Wimbledon připraven včas. Švýcarská hvězda by vynechala antukovou sezónu, ale to byl v posledních letech běžný jev i pro zdravého Federera.

tenisový palec

Osud však 39letému muži uštědřil krutou ruku. Ztráta zraněného kolena během jeho počáteční rehabilitace znamenala, že Federer neměl jinou možnost, než podstoupit druhou proceduru, která ho vyřadila ze zbytku sezony 2020.

Otázky začaly zvedat jejich ošklivou hlavu brzy po jeho oznámení. Mohl by se Federer někdy vrátit ke sportu? Pokud by to udělal, měl by šanci proti montérovi, mladším a silnějším hráčům? Pochybnosti se začaly rychle a zběsile šířit v myslích nejen Federerových kritiků, ale i některých jeho fanoušků.

Osobně jsem se trápil kvůli práci nohou Rogera Federera. Dokázal by se promíchat po hřišti tak rychle, jako kdysi? Pokud by nebyl schopen hrát svou jedinečnou značku agresivního tenisu postavenou na dokonalé rovnováze a bleskové práci nohou, dokázal by zůstat u výkonných hráčů jako Dominic Thiem a Andrey Rublev?

Jakkoli byl rok 2020 depresivní a znepokojující, objevilo se také několik stříbrných podšívek. Pandemie obrátila tenisový svět naruby, stejně jako zbytek světa, a turné se asi na šest měsíců zastavilo. Tehdy ATP oznámila zmrazení v žebříčku - což bylo požehnáním v přestrojení pro Rogera Federera, který je stále na 6. místě před Qatar Open (nedávno odsunutý z pátého místa Stefanosem Tsitsipasem).

Zápas v Africe: Roger Federer vs. Rafael Nadal

Zápas v Africe: Roger Federer vs. Rafael Nadal

Roger Federer také strávil kvalitní čas se svými blízkými, sledoval, jak jeho děti rostou, a především si udělal čas na úplné uzdravení. Když tedy vezmeme v úvahu všechny věci, rok 2020 nebyl pro samotného Federera možná tak smutným rokem. Zklamání, ano, ale ne smutné, vzhledem k tomu, že mohl být jednou tím rodinným mužem, jakým vždy chtěl být.

Ale pak, někdy ke konci roku 2020, Roger Federer odhalil, že jeho rehabilitace neproběhla tak dobře, jak doufal. Uznal, že se ještě nevrátil do nejlepšího stavu a že zotavení v jeho věku bylo těžší, než se očekávalo.

Už tak znepokojující fanoušci, kteří doufali, že ho uvidí v akci na Australian Open, si vyměnili nervózní pohledy. Byl to pro Rogera Federera skutečně konec cesty?

Vytrvalost: Láska Rogera Federera k tenisu a láska jeho fanoušků k němu

Roger Federer

Roger Federer

Láska Rogera Federera ke sportu je na špičkové úrovni. Ale je tu jedna věc, kterou miluje ještě víc než sport, a to je vítězství.

jak vyčistit bílé tenisky

Mnoho fanoušků vyjímá horlivost Novaka Djokoviče a zvedá obočí, kdykoli Srb otevřeně deklaruje své vznešené ambice. Někdo ho považuje za arogantního, někdo říká, že Djokovič touží po slávě. Je ale Roger Federer jiný? To si nemyslím.

Federer také téměř vždy ukazuje své emoce otevřeně, a to jak v porážce, tak ve slávě. I když může být se svými slovy diplomatičtější než Novak Djokovic, nelze popřít, že Federer je stejně hladový po úspěchu.

Možná si Roger Federer v mysli uvědomuje, že většina jeho rekordů bude brzy překonána, vzhledem k tomu, jak Novak Djokovič a Rafael Nadal nevykazují žádné známky zpomalení.

Je nepravděpodobné, že Federer v budoucnu vyhraje více než Grand Slam, což je samo o sobě přinejlepším přání. To v podstatě znamená, že Nadal je v hlavní pozici, aby si Slam zaznamenal vlastní. Djokovič navíc má překonal Federerovu značku 310 týdnů jako světovou jedničku , takže Švýcar nemá žádné skutečně významné záznamy o jeho jménu.

Novak Djokovic s titulem Australian Open 2021

Novak Djokovic s titulem Australian Open 2021

Má to něco do činění s tím, proč Roger Federer po celé toto období vytrval a bojoval s potenciálně kariérou končícím zraněním? Chce devětatřicetiletý muž znovu zažít slávu tím, že porazí ty nejlepší v oboru a ukáže, že ještě není hotový?

loketní rukáv tendonitidy

Další wimbledonský titul spolu s olympijským zlatem ve dvouhře bude určitě v závěrečné fázi jeho kariéry na seznamu priorit Rogera Federera. Pak je tu také možnost, že Federer skončí s více kariérními tituly než Jimmy Connors. Pokud se to Švýcarovi podaří, bude mít své jméno vyleptané alespoň na jednom velkém rekordu, než ho nazve den.

Ale pro jeho fanoušky na ničem z toho vlastně nezáleží. Někdo by mohl říci, že láska, kterou fanoušci mají k Rogerovi Federerovi, pravděpodobně zatemňuje lásku, kterou Federer má k tenisu.

Dostali jsme se do bodu, kdy už neočekáváme, že švýcarská legenda bude vyhrávat titul za titulem, jako to udělal v roce 2017. Jediné, co chceme vidět, je hodit míč nahoru, vyklenout záda, vyskočit do vzduchu a nechat vytrhnout perfektní obraz. Chceme ho vidět udeřit do jednoho z jeho majestátních forhendů a vytáhnout nemožnou přihrávku. Chceme ho vidět malovat lajnu svým nádherným jednoručním bekhendem. Chceme ho vidět, jak z ničeho nic vytáhne lahodnou kapku.

Roger Federer slouží během Australian Open 2020.

Roger Federer slouží během Australian Open 2020.

Ale především ho chceme vidět usmívat se a užívat si na kurtu. Nechceme se rozloučit s naším hrdinou, zatím ne; pro nás jeho cesta zdaleka není úplná. Protože kdyby to byl Kompletní, jak bychom mohli skutečně pokračovat ve svém životě?

sledujte světovou sérii baseballu online zdarma

To znamená, že se nemůžeme divit, jaký druh tenisu Roger Federer tentokrát přinese ke stolu. Federerův dlouholetý trenér Pierre Paganini, nedávno odhalil, že svaly jeho svěřence se značně zhoršily během svého času mimo sport. Mohlo by to mít vliv na jeho práci nohou a rychlost? Zbývá jen pár dní, než dostaneme odpovědi na všechny naše otázky.

Fanoušci samozřejmě nejsou jedinými příjemci návratu Rogera Federera. ATP, organizátoři turnajů a samotný sport toho také mohou hodně získat, protože Federer je bezpochyby nejlepším ambasadorem tohoto sportu.

Všechny oči po celém světě budou tento týden upřeny na středový dvůr v Dohá. Mraky smutku a nejistoty konečně zmizely, jak pro Rogera Federera, tak pro jeho fanoušky. Láska vytrvala, jako obvykle.

Populární Problémy

New England Patriots se utkají s Tennessee Titans na svém prvním předsezónním setkání od roku 2007.

Jak zlepšit obraz svého těla jako teenager. Obraz těla zahrnuje to, jak o svém těle přemýšlíte a cítíte. Je úplně normální se obávat o oblečení nebo o to, jak každou chvíli vypadáte na obrázku, ale někteří dospívající cítí neustálý tlak na ...

Vysoce postavený Sony Open v Miami by se možná mohl přestěhovat do Číny, Arábie nebo Indie, pokud plány na jeho renovaci neschválí majitelé.

Američanka France Tiafoe nedávno hovořila o řadě témat, mimo jiné o rekordní sezóně Novaka Djokoviče a účasti Rafaela Nadala na Citi Open ve Washingtonu.

Jak změřit šířku rukávu. Šířka rukávu košile je jeho nejširším bodem, který je obvykle těsně pod podpaží. Naštěstí můžete snadno najít šířku rukávu, pokud chcete získat lépe padnoucí oblečení. Pokud máte tričko, které ...