Wimbledon 2019: Analýza losování mužů, náhled a předpovědi

Obhájce titulu Novak Djokovič.

Obhájce titulu Novak Djokovič.

Vzhledem k většímu rozhovoru kolem bitvy mezi hvězdami příští generace a veterány na turné je připravena scéna pro jedno z nejzajímavějších wimbledonských šampionátů za poslední roky.

tenista provede úspěšné první podání 51krát

Špičkoví hráči by při vstupu do All-England Clubu usilovali o různé milníky. Vedené obhájcem titulu Novakem Djokovičem a Rogerem Federerem, který bojuje o rekordní devátý titul, nemá hrací pole žádnou vzrušující jména. Jako Stephano Tsitsipas, Felix Auger-Aliassime a několik nově příchozích na turné by určitě hledali, aby jejich přítomnost byla cítit na velkém pódiu.

Vzhledem k nově nalezené hloubce, která byla letos představena na turné ATP (během prvních šesti měsíců jsme na turné již měli více než 20 různých vítězů titulů), očekávejte na letošním turnaji urputné bitvy od slova get-go. Vzhledem k tomu, že se dnes na akci SW19 chystají akce, podívejte se na vyhlídky nejlepších hráčů na losování.

První čtvrtina

Předpokládané čtvrtfinále: Novak Djokovič vs Stefanos Tsitsipas

Pokud je fyzicky zdatný, může být Ernests Gulbis skutečnou hrozbou na travnatých plochách.

Pokud je fyzicky zdatný, může být Ernests Gulbis skutečnou hrozbou na travnatých plochách.

Analýza: Samotná první čtvrtina hovoří o příběhu, který se na turné buduje už nějakou dobu: je to veteránský šampion, Djokovič proti rostoucí mladé zbrani Tsitsipas. Oba dva nejlepší semena zde byli zpracováni podobnými remízami, přičemž jejich soupeři jsou dobrou kombinací zkušeností a čerstvého talentu.

Djokovič mohl mít trochu těžší čas dostat se do poslední osmičky, protože by mohl narazit na některé velké překážky v podobě Němce Philippa Kohlschreibera (tito dva mají docela rok), velkého porce Lotyšska Ernesta Gulbisa a vítěze Felixe Auger-Aliassime-Grigor Dimitrov duální v prvních kolech. A že pokud někdo zlevní druhé nejvyšší semeno ve své sekci, vždy dynamický Gael Monfils.

Tsitsipas má podobnou remízu, která by ho mohla vidět postavit se hrůzostrašné partii vedené in-form hráči Davidem Goffinem a Daniilem Medveděvem. To znamená, že by se možná ještě chtělo postavit Djokovic a Tsitsipas proti (většina hráčů z) losování. Očekávejte však urputné bitvy v počátečních kolech (rozrušení je zcela na kartách).

badmintonové skóre

Můj výběr: Novak Djokovič vs David Goffin/ Daniil Medvedev


Druhá čtvrtina

Předpokládané čtvrtfinále: Kevin Anderson vs Alexander Zverev

Feliciano Lopez je čerstvý z dvojnásobného vítězství u královny

Feliciano Lopez je čerstvě z dvojité výhry v klubu Queen's Club.

Analýza: To je čtvrtina nejistoty v letošním losování. Ta dvě semínka zde nevypadají tak hrozivě jako ostatní a v sekci nejsou žádné talentované hráče, kteří by byli schopni velkých rozrušení. Stan Wawrika a Milos Raonic jsou zdaleka nejzkušenějšími hráči ve čtvrtině a mohli by ostatním (včetně Andersona) dát pořádně zabrat.

Člověk by měl být také připraven být svědkem Zverevova pokračujícího trápení na grandslamech. Byl bych královsky překvapen, kdyby se dostal do posledních 8. V jeho nepřítomnosti by se dalo podpořit Roberto Batista Agut nebo dokonce Feliciano Lopez a Benoit Paire.

Můj výběr: Miloš Raonic vs Roberto Batista Agut

hřiště na stolní tenis

Třetí čtvrtina

Očekávané čtvrtfinále: Dominic Thiem vs Rafael Nadal

Jo-Wilfred Tsonga hrál jeden ze svých nejlepších tenisů v All England Clubu

Jo-Wilfred Tsonga hrál jeden ze svých nejlepších tenisů v All England Clubu

Analýza: Toto je tedy vzrušující část losování. Obzvláště nabitý je Nadalův oddíl; Španělova cesta za titulem bude noční můrou s potenciálními protivníky včetně Nicka Kyrgiose ve druhém kole, Jo-Wilfreda Tsongy nebo Denise Shapovalova ve třetím a Marina Cilice ve čtvrtém.

I když nedávné výkony některých z těchto hráčů nemusí vzbuzovat sebevědomí, všichni dokážou hrát velmi kvalitní tenis. Zvláště Tsonga a Kyrgios mohou být na trávě extrémně nebezpečné. Tady bude muset Nadal šlapat opatrně.

Na druhé straně Thiema čeká na něj ve čtvrtém kole Fabio Fognini, tedy pokud se oběma podaří překonat svá raná kola. Oba pravděpodobně budou testovat jako Gilles Simon a Frances Tiafoe.

Můj výběr: Rafael Nadal proti Fabio Fognini


Čtvrtá čtvrtina

Předpokládané čtvrtfinále: Kei Nishikori vs Roger Federer

opěrná rovnátka pro tenisový loket
John Isner

Hra Johna Isnera je stvořena pro trávu a na povrchu předvedla několik inspirovaných představení.

Analýza: Semena v této čtvrti si mohou vydechnout úlevou. Nevidím, že by Nishikori měl příliš velký problém dostat se do čtvrtého kola. Jeho potenciální protivník, John Isner, by mohl čelit určitému odporu stále nebezpečného Tomáše Berdycha (bývalý finalista učinil hlavní los na základě chráněného pořadí a může být trochu rezavý).

Díky svým kontrastním stylům hry by Nishikori a Isner vytvořili skvělý zápas ve čtvrtém kole. Americká hra je vhodnější pro trávu a Nishikori vzbuzuje malou důvěru, pokud jde o hraní útočné hry, což je druh, který potřebujete, abyste zůstali v kontaktu s Isnerem. Japonec mě však v minulosti překvapil tím, jak se mu daří vyrábět výhry proti ještě hrozivějším protivníkům. Nedivil bych se, kdyby se to stalo i tady.

A konečně, Federer, který usiluje o rekordní devátý wimbledonský titul, si nemohl přát lepší remízu. Na papíře se zdá, že žádný z ostatních hráčů v jeho oddíle nepředstavuje pro Švýcary hrozbu. Ani takoví jako Richard Gasquet a Diego Schwartzman, kteří jsou schopni hrát svou vlastní značku tenisu, ho v minulosti nedokázali obtěžovat. Pro Federera by to tedy mělo být plynulé, alespoň do posledních 8.

Pozoruhodné zápasy prvního kola:

Richard Gasquet vs Lucas Poille

opěrná rovnátka pro tenisový loket

Andrey Rublev vs Cristian Garin

Dominic Thiem vs Sam Querrey

Diego Schwartzman vs Mathew Ebden

Populární Problémy

Ostruhy paty jsou malé vyčnívající usazeniny vápníku, které se vyvíjejí poblíž základny patní kosti. Mohou být způsobeny opakujícími se aktivitami, jako je tanec nebo běh, nebo se mohou tvořit ve spojení s plantární fasciitidou. Pokud jsi...

Miloš Raonic získává bod skvělým bekhendovým volejem proti Stanovi Wawrinkovi v semifinále světového tenisového turnaje ABN Amro.

Jak najít motivaci ke cvičení. Existuje řada důvodů, proč cvičit - snížené riziko chronických zdravotních stavů (jako je vysoký krevní tlak nebo cukrovka), hubnutí nebo zlepšení kondice. Navzdory tomu studie ukázaly ...

Leander Paes hovoří o vítězství ve smíšené čtyřhře a Martině Hingisové.