Recenze Wimbledonu 2019: Novak Djokovič těsně překonal Rogera Federera a Simona Halepová zaznamenala ohromující vítězství

Třináctý den: Mistrovství - Wimbledon 2019

Třináctý den: Mistrovství - Wimbledon 2019

Dne 14. července 2019 se Londýn, Velká Británie, ukázal jako sportovní podívaná, protože město a miliony sportovních fanoušků po celém světě byly svědky dvou strhujících, dechberoucích, horských drah, hrany sedadlových thrillerů v podobě Gentlemen's singles final of Wimbledon 2019 na středovém hřišti, finále mistrovství světa v kriketu SW19 a ICC v domově kriketu, Lords.

Během závěrečných fází se zdálo, že oba tyto zápasy jsou ve vzájemné soutěži o to, která soutěž skončí jako první, ale bylo to finále Wimbledonu, které skončilo první poté, co finále Světového poháru ICC v kriketu skončilo remízou, a to až do konce rozhodnout o svém vítězi.

Pokud jde o tenis, nikdo nemohl očekávat více, než drama o vysokém oktanu v závěrečný den mistrovství, Wimbledon skončil sálem a byl svědkem nově zavedeného pravidla finálového tiebreaku, který se hrál ve 12. – 12. pátá sada.

Po 4 hodinách a 57 minutách, což bylo nejdelší finále mužské dvouhry v bohaté historii Wimbledonu, Novak Djokovič nakonec překonal Rogera Federera v zápase, který zaznamenal posun hybnosti rychlostí uzlů, přičemž světová jednička nakonec zajistil vítězství 7-6 (7-5), 1-6, 7-6 (7-4), 4-6, 13-12 (7-3).

Zvláště pátý a poslední set, který sám trval 2 hodiny a 2 minuty, viděl, jak dva velikáni této hry při nejvyšším tlaku produkovali svůj nejlepší tenis. Okamžitě se ukázalo, že jde o okamžitou klasiku, která do značné míry definovala finále, a nepochybně bude maratonský závěrečný set zapamatován nejen v historii Wimbledonu, ale také v historii tohoto sportu.

kutilství natlakovače tenisových míčků

Díky opětovnému vítězství na SW19 zaznamenal Djokovič nyní pět wimbledonských titulů, které napodobují skvělého Bjorna Borga a celkově 16 grandslamových majorů, aby zaostali za svými rivaly Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem se ziskem dvou respektive čtyř.

co je pohon v badmintonu
Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer opět ukázal světu, že věk je jen číslo a sportovci se mohou vypořádat s nástrahami i po třicítce, pokud mají neutuchající vášeň pro hru a ochotu přizpůsobit se měnícím se požadavkům tohoto sportu.

Dvacetinásobný grandslamový šampion se bolestně přiblížil vítězství v mistrovství, ale promarnil oba mečboly, aby těsně unikl 21. grandslamovému titulu. Nicméně, ve věku 37, Federer měl neuvěřitelnou sezónu na trávě po svém vítězství na Halle Open a na druhém místě ve Wimbledonu, kde také švýcarský maestro překonal svého dlouholetého rivala Nadala v semifinále než se v závěrečných minutách jejich vrcholného střetu rozpadl na případného vítěze Djokoviče.

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Veterán Španěl Rafael Nadal, který vstoupil do Wimbledonu po senzačním 12. triumfu titulu minulý měsíc na French Open, měl po sobě jdoucím semifinálovém vystoupení na SW19 turnaj, na který si vzpomenul v All England Clubu.

V semifinále podlehl svému dlouholetému nemesis Federerovi, ale byl brilantní a autoritativní při předvádění jedněch z nejlepších travnatých tenisových kurtů, jaké kdy 18násobný grandslamový šampion vyrobil, a od Švýcarska to vyžadovalo zvláštní úsilí. maestro ve svém čtyřsetovém thrilleru, aby letos Nadala vyřadil ze soutěže.

Uprostřed fascinujících příběhů o dominanci „velké 3“ opět na grandslamovém majoru by se nemělo zapomínat na čtvrtého semifinalistu, španělského Roberta Bautistu Aguta, který sám napsal scénář ohromujícího příběhu o úspěchu na letošním Wimbledonu a ve Proces se vůbec poprvé objevil v semifinále na jakémkoli grandslamovém majoru.

Mezi další pozoruhodné příspěvky argentinský Guido Pella senzačně překonal bývalé vicemistry Wimbledonu Kevina Andersona a Miloše Raonica, aby se kvalifikovali do svého vůbec prvního čtvrtfinále na grandslamových akcích.

Jako Dominic Thiem, Alexander Zverev a Stefanos Tsitsipas, všichni tři, z nichž mnozí považují budoucí velikány tenisu, opět zklamali, protože všichni tři prošli šokujícími výstupy z prvního kola na letošním mistrovství.

Člověk si nepochybně klade otázku, kdy a kde se hvězdy příští generace chystají dohnat „velkou 3“, aby pro sebe vyhrály grandslamové turnaje. Od této chvíle si nelze představit, že by mladé zbraně v blízké době vytlačily trojici, aby měly dopad na dnešní tenis.

tenisová obuv na klínku
Simona Halepová

Simona Halepová

V ženském losování hrála šampionka French Open 2018 a bývalá světová jednička Simona Halepová jeden z nejlepších tenisů svého života a ve finále proti Sereně Williamsové, která byla korunována jako Wimbledonská šampionka, byla obzvlášť brutální a neporazitelná. vůbec poprvé v kariéře.

sledujte narozené tímto způsobem online zdarma

Sedmadvacetiletá Rumunka nyní vyhrála dva grandslamové turnaje a nejpůsobivější byla skutečnost, že na své cestě za svým prvním titulem na SW19 právě upustila osamělou soupravu.

Sedmatřicetiletá Serena Williamsová, která po svém loňském vystoupení ve finále US Open bojovala o jakýkoli rytmus, odložila veškeré obavy ze zranění a nekonzistentní formu, aby se znovu objevila ve finále grandslamového majoru.

Zatímco Williamsová může čerpat obrovskou inspiraci ze svého vystoupení v dalším grandslamovém finále poté, co byla sužována zraněními v průběhu celého roku až do mistrovství, 23násobný grandslamový šampion se nyní uklonil ve třech po sobě jdoucích grandslamových finále po její prohra s Halepovou na letošním Wimbledonu.

Zatímco bývalé grandslamové vítězky Angelique Kerberová, Sloane Stephensová a Naomi Osakaová letos utrpěly předčasné výjezdy na mistrovství, Ukrajinka Elina Svitolina napsala pozoruhodný příběh svého úspěchu, kvalifikovala se do svého prvního velkého semifinále, než podlehla eventuální šampionce Halepové.

Nyní, když Wimbledon skončil, když byli Novak Djokovic a Simona Halepová zaslouženě korunováni jako šampioni, pozornost se nyní přesouvá k nadcházející sezóně na tvrdém hřišti v návaznosti na poslední Slam roku, US Open.

Djokovič, kterému se nezdařilo dokončení druhého 'Nole Slam' v kariéře, když ho minulý měsíc v semifinále na Roland Garros omráčil Dominic Thiem, se vrátil zpět ke svým vítězným cestám poté, co se po svém vítězství dostal z varu pod začátkem letošního roku a opět začíná jako favorit pro pozdvižení titulu US Open později v tomto roce, 2. tvrdý kurt Major roku, povrch, na kterém si Srb nejvíce užívá.

Populární Problémy

Sam Groth nedávno napsal článek o Novakovi Djokovicovi, zpochybňující Srbovo chování a veřejnou osobnost.

Jak nosit závěs. Pokud trpíte chirurgickým zákrokem nebo zraněním horní části těla, možná budete muset nosit závěs, abyste usnadnili proces hojení. Váš lékař vám pravděpodobně pomůže zpočátku ji nasadit, ale budete ...

Falcons a Packers se setkají v pondělí večer ve fotbale ve 4. týdnu. Zde je návod, jak sledovat hru, pokud nemáte kabel.

Jak pečovat o ruce jako veslař. Veslování je skvělý sport, ale hodně zatěžuje vaše ruce. Puchýře, mozoly a odlupující se kůže jsou příliš běžné a rukavice ne. Takže, co děláš? Vyhněte se zvlhčovači. Zatímco...

Rafael Nadal nebude muset obhajovat hlavní body v žebříčku, které nashromáždil v roce 2019, což by mu velmi pomohlo. Španěl měl letos od srpna do září obhájit 5360 bodů do žebříčku na 4 turnajích.

Jak si vyrobit luk a šíp. Kdysi zbraň volby pro každého od indiánských lovců po turecké armády, luk je jedním z nejstarších loveckých (a bojových) nástrojů na Zemi. I když to není vhodné pro moderní zbraně a nyní ...