2013 Australian Open Diaries: Nejpamátnější okamžiky v Melbourne Parku

První Slam sezóny může být u konce, ale některé události, které se odehrály během čtrnácti dnů, stále vyvolávají dojemné vzpomínky. Vzpomínky, které budou ještě dlouho přetrvávat.

Cestou do velmi očekávaných finále bylo mnoho nároků na slávu, z nichž nejvybranější lze dokumentovat jako takové:

Maria Sharapova a její láska k Bagels

TENNIS VYPNUTO OTEVŘENO

Ruska možná pokulhávala na své semifinálové překážce, ale tento výpadek rozhodně neubírá pozornost počtu bagel, které v úvodních kolech naservírovala soupeřkám. Olga Puchkova a Misaki Doi nesly hlavní tíhu Rusky v úvodních dvou kolech, stejně jako Kirsten Flipkensová v jejich předčtvrtečním finále.

A ve dnech, kdy její tenisový jídelní lístek neobsahoval rohlík, ho smíchala s tyčinkami, aby se věci trochu vyrovnaly.

Věk, žádný bar

tendonitida loketní ortéza

Japonská veteránka Kimiko Date-Krummová vytvořila historii v Melbourne Parku, když se ve 42 letech stala nejstarší hráčkou na světě, která vstoupila do druhého kola Australian Open. Date-Krumm pokračovala ve velkém pokroku, dokud se srbská Bojana Jovanovski ve třetím kole nerozpakovala.

Jak se svěřila na tiskové konferenci, svět by mohl nazvat „Crazy“ světu Date-Krumm. Ale „šílený“ nebo ne, věk stále zůstává vedlejším faktorem Kimikiny vášně pro tento sport, nikoli tím nejnaléhavějším.

Nový Američan na bloku

TENNIS VYPNUTO OTEVŘENO

Uprostřed řevu budoucích australských tenisových zázraků na kurtu se objevili i určití američtí mladíci, kteří poskytli obrovské krmivo pro globální zájmy. Jeden z nich zvláště vyčníval. Její jméno je Sloane Stephens. Devatenáctiletá a obdařená monumentálním talentem Stephens pokračovala ve svých úvodních kolech kývnutím hlavy svým působivým výkonem. Největší šok však nastal, když Sloane svrhl Serenu ve čtvrtfinálové bitvě mezi Američané “, což vyvolalo větší výkřiky výkřiků, které zazněly na její počest.

Muž, který stál vysoký ... no, téměř ...

Vypadal Novak Djokovič Neporazitelný muž , když se k němu postavil Stanislas Wawrinka ve svém zápase čtvrtého kola. To, co se nakonec stalo, nebylo možné ani očekávat, ani předvídat. Obhájce titulu prohrál první set 1: 6 a byl téměř na pokraji ztráty druhého; koncové 1-4. Od té chvíle už to byla bitva jako žádná jiná, zápas měl dohlédnutí až do nepředstavitelného rozsahu. Nakonec trvalo pět mamutových sad a 22 her v pátém setu, aby Noleova neuvěřitelná výdrž a Stanův vyždímaný ochromující sval nakonec naklonily výsledek ve prospěch Srbů.

A proč si to pořád pamatujeme? Kvůli Noleovu hrdelnímu vrčení a trhání triček, které přišlo se Stanovým vysokooktanovým bekhendem. Ten pro jednou zastíní jednoruční podívanou Rogera Federera.

jaká je nejlepší tenisová raketa

Deset let a stále tam přetrvává ... Roger Federer

TENNIS VYPNUTO OTEVŘENO

Roger Federer se poprvé dostal do semifinále Australian Open v roce 2003. Od té chvíle se muž nikdy neohlédl. Možná dlouho překonal rekord Ivana Lendla v nejvyšším počtu dosažených semifinále, ale jeho hrdinství v tenisových záznamech pokračuje tak jasně jako vždy. Jaký byl jeho milník pro rok 2013? Dosažení jeho 10thpo sobě jdoucí semifinále v Melbourne Parku. Kdo ví, nebýt Murraye, možná by se Roger opravdu mohl nabodnout na vítězství tří velkých společností pětkrát a více.

Andy Murray a efekt Ivana Lendla

Andy Murray byl na tom znovu na Australian Open 2013. Nový vítěz Slam mezi nejlepšími semeny pokračoval ve svém podnikání tak neúprosně, jak to slovo mohlo ovlivnit. Někteří to nazývali šancí na remízu, ale když se Roger Federer v jejich semifinálovém střetu střetl s Britem, Skot bez pochyb dokázal, že je změněný profesionál. Mohl jít s prsty na kozy a objevit vítěze, bez ohledu na to, jak se proti nim postavily záznamy jeho minulých velkých společností. Kdo má zásluhu na Murrayově transformaci? Ivan Lendl, samozřejmě.

online sledování vánoční koledy

Kdo je šampion? Je to Azarenka, Victoria Azarenková

Victoria Azarenka byla jednou obhájkyní titulu, kterou fanoušci Australian Open nechtěli obhájit její titul. Byla to příslovečná špatná penny a ve finále proti Li Na se dav drtivě objevil, aby zakořenil pro vtipného a zábavného čínského hráče.

Říkejte tomu osud nebo tomu říkejte ironie bez humoru, nevyhrála čínská hráčka, ale Azarenková, která obhájila titul a své umístění. Vadilo to davům? Možná ano, ale jak už to u davů a ​​jejich nevole vždy bývá; nebylo mnoho, co by s tím mohli udělat. Až na to, abychom mluvili o tom, co se Li skutečně stalo během zápasového řízení.

Djoker je tu, aby vládl ... Znovu

2013 Australian Open - 14. den

Všechno to začalo jménem

Them, který mu říkal Choker;

Kvůli škrcení udělal…

Proti vrstevníkům a soupeřům

Proti nemesům a vyzyvatelům

Bez dechu a nahnutý,

Drzý, ale přesto roztomile svérázný,

vzpěry na opěrky tenisových loktů

Intenzivní, přesto fouká zima,

Výroba pláště těžce vydobytých věrných…

Přesto někteří jen pokrčili rameny

Přesto někteří, právě ho odepsali

Ne’er-do-well, jak ho ostatní označili

Dokud nezaplnil nedbající fráze ...

A ukázal jim všechny

Jeho síla a chrabrost,

jak sledovat mulana na disney plus

Jeho značka a upřímnost…

Nakonec to přišlo na jeho jméno

Teprve teď nebyl žádný Choker

Prostě smrtelně vybroušený Nole Djoker…

Dost bylo řečeno!

Populární Problémy

Horolezec je cvičení tělesné hmotnosti, které je užitečné pro spalování kalorií, budování vytrvalosti a posilování jádra. Horolezci nejenže využívají všechny hlavní svalové skupiny těla, ale jsou také jednoduchí a užiteční ...

Dominic Thiem nedávno jmenoval svých pět největších sportovců všech dob, což je seznam, ve kterém je Roger Federer na vrcholu. Thiem si také vybral mezi fotbalovými superhvězdami Lionelem Messim a Cristianem Ronaldem.

Jak zabránit vykloubení ramene. Když vykloubíte rameno, vyklouzne vám kost z kloubu. Očividně chcete tomuto bolestivému zážitku zabránit! Hlavní způsoby, jak tomu můžete zabránit, jsou práce na síle ramen, ...

Zatímco nejlepší hráči bojují na Roland Garros, zbytek karavany cestuje tento týden do německého Stuttgartu na jednu z prvních akcí ladění před Wimbledonem.

Roger Federer nedávno hovořil o přestávce od tenisu a o tom, jak rád trávil čas se svou rodinou. Švýcarská hvězda si také posvítila na život poté, co jeho slavná tenisová kariéra skončila.

Otevřený šampión Rotterdamu Stan Wawrinka ve finále edice 2019 čelí runner-upu Gael Monfils z roku 2016.