Češi omráčili Španělsko v daviscupové čtyřhře

PRAHA (AFP) -

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek porazili Marcela Granollersa a Marca Lopeze 3: 6, 7: 5, 7: 5, 6: 3

Hráči České republiky Tomáš Berdych (vlevo) a Radek Štěpánek hrají v Praze daviscupové čtyřhry proti Španělům Marcovi Lopezovi a Marcelu Granollersovi. Hostitelé Česká republika dosáhli bodu na vítězství ve finále Davisova poháru poté, co porazili držitele Španělska ve čtyřhře a získali celkové vedení 2: 1.

Hostitelé Česká republika dosáhli bodu na vítězství ve finále Davisova poháru poté, co zde v sobotu porazili držitele Španělska ve čtyřhře a získali celkové vedení 2: 1.

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek porazili Marcela Granollersa a Marca Lopeze 3–6, 7–5, 7–5, 6–3 na hardcourt pražské O2 Areny za tři hodiny a 19 minut.

To je vše, co jsme chtěli, řekl po zápase vítězný Berdych, který je jen 119. v žebříčku ATP ve čtyřhře.

loketní noční ortéza

Stále nám hodně chybí, je to jen jeden bod, ale díváme se dopředu a vše uděláme v neděli, dodal.

V neděli se Berdych, světová šestka ve dvouhře, utká s Davidem Ferrerem pátým v pořadí, který proti sobě postaví hráče číslo jedna.

Štěpánek, světová jednička ve dvouhře, by měl poté čelit jedenáctému Nicolasu Almagrovi.

lidé hrající tenis

Češi hledí na svou první trofej od rozdělení země se Slovenskem v roce 1993, zatímco bývalé Československo získalo pohár v roce 1980.

Vítězství by jim přineslo vzácné týmové double poté, co zde před dvěma týdny ženský tým obhájil Fed Cup.

Španělsko, chybějící světová čtyřka Rafael Nadal, který se zotavuje po zranění kolena, se kromě vítězství v letech 2000 a 2004 snaží zvednout i čtvrtý Davis Cup za pět let.

Čeští fanoušci jásají poté, co Radek Štěpánek a Tomáš Berdych vyhráli svůj dvojitý tenisový zápas

Čeští fanoušci jásají poté, co Radek Štěpánek a Tomáš Berdych vyhráli svůj dvojitý tenisový zápas proti španělským tenistům Marcovi Lopezovi a Marcelu Granollersovi ve finálovém zápase Davis Cupu Mezinárodní tenisové federace v Praze.

Naděje držitelů však v sobotu utrpěly ránu, protože Lopez a Granollers, na šestém a desátém místě ve čtyřhře, nedokázali překonat český pár.

To vše navzdory posílení, které Španělé získali vítězstvím ve finále ATP Tour, kde prohráli pouze jeden zápas - proti Štěpánkovi a indickému Leanderovi Paesovi.

Kromě toho Berdych i Štěpánek v pátek hráli dvouhry.

obrázky tenisového lokte

Věci vypadaly pro španělský pár jasně, protože Stepanek, světová čtyřka ve čtyřhře, ztratil úvodní podání, což Granollersovi a Lopezovi stačilo na první set.

Měl jsem špatné první podání a naši soupeři ... hráli bez jakéhokoli tlaku, poskytovali neuvěřitelné údery a podávali úžasně, řekl Štěpánek.

Ale řekli jsme si, že neexistuje způsob, jak by mohli takhle hrát dál, dodal.

Ve druhém setu ztratil Lopez první podání, ale Berdych Španělsku nabídl rychlý re-break.

Lopez však čekal další problém, protože se snažil vrátit ze tří nastavených bodů dolů a nakonec připustil čtvrtý, aby nechal Čechy vyrovnat.

jak rychle opravit tenisový loket

Ve třetím setu se hrálo na podání, dokud Lopez znovu nenabídl dva setboly a Češky proměnily ten druhý.

Granollers ztratil své podání v šesté hře čtvrtého setu, ale bezchybně, a to bylo vše, co Češi potřebovali k tomu, aby společně získali 12. vítězství v Davisově poháru ve čtyřhře, proti jediné prohře.

Španělský tenista Marcel Granollers (L) hovoří se svým týmovým kolegou Marcem Lopezem

Španělský tenista Marcel Granollers (L) hovoří se svým týmovým kolegou Marcem Lopezem během jejich čtyřhry proti Tomáši Berdychovi a Radku Štěpánkovi na finálovém zápase Davis Cupu Mezinárodní tenisové federace v Praze. Češi vyhráli 3-6, 7-5, 7-5, 6-3.

Dnes jsem sloužil velmi dobře, ale v té hře jsem nedokázal udělat ani jedno první podání, a pokud proti takovým hráčům nemáte jedno dobré podání, je to docela obtížné, řekl Granollers.

Byla to vyrovnaná hra. V prvním setu jsme byli velmi dobří a druhý a třetí byli těsní, řekl Lopez.

Snažili jsme se ze všech sil a jsme trochu zklamaní, protože jsme nevyhráli, řekl.

pevné bílé tenisky

V pátečních dvouhrách porazil Ferrer Štěpánka 6: 3, 6: 4, 6: 4 a Berdych poté postavil Čechy na úroveň poté, co porazil Almagro 6: 3, 3: 6, 6: 3, 6: 7 (5: 7), 6 -3.

Štěpánek strávil v pátek na kurtu tři hodiny a Berdych o hodinu déle.

Ale před nedělními kaučuky odmítali všechny obavy z únavy a trvali na tom, že budou připraveni na vrchol stého finále Davis Cupu.

Po druhém dni máme nejlepší skóre, v jaké jsme mohli doufat, řekl Berdych.

Čeká nás strašně těžká neděle, ale pokud chcete vyhrát finále Davisova poháru, nemůžete očekávat, že po sobotě budete hotovi.

Zbývá nám spousta vůle a věřím, že práci zítra zvládneme, dodal Berdych.

Populární Problémy

Tenis má na olympiádě poměrně bohatou historii. Tento sport byl součástí zahajovacích her v roce 1896, ale po roce 1924 byl z olympijského programu vyřazen.

Jak připravit turecký čaj. Turecký čaj je skvělý nápoj, který si můžete dopřát jako odpolední svačinu, sloužit hostům nebo popíjet jako pochoutku po jídle. K jeho výrobě budete potřebovat lístky černého čaje a tureckou konvici. Pokud nevlastníte tureckou konvici, ...

Jak okořenit hranolky ze sladkých brambor. V guinejské kuchyni - kde jsou oblíbenější pro hranolky než pro standardní brambory - označované jako patáty - hranolky ze sladkých brambor se staly základní přílohou po celém světě. Jejich výroba je celkem jednoduchá ...

Nejlepší střely v tenise - 2. Forhend

Existuje několik způsobů čištění plastového držáku. K základnímu čištění použijte kastilské mýdlo nebo jemný prostředek na mytí nádobí a kartáček na zuby s měkkými štětinami. Úchytku můžete také vyčistit namáčením v roztoku octa a vody nebo ...

Jak zůstat střízlivý na svatbách jako uzdravující se alkoholik. Zatímco chcete podporovat své přátele v jejich zvláštních životních událostech, můžete váhat s účastí na svatbě, pokud víte, že se bude podávat alkohol. Můžete být v pokušení odmítnout ...