Doha 2021: Roger Federer vs Dan Evans náhled, head-to-head & prediction | Katar ExxonMobil otevřen

Roger Federer

Roger Federer

Podrobnosti zápasu

Svítidlo: (2) Roger Federer vs Dan Evans

velikost tenisové rakety pro 7 let

Datum: 10. března 2021

Turnaj: Katar ExxonMobil Open 2021

Kolo: Druhé kolo (16. kolo)

Místo: Dauhá, Katar

Kategorie: ATP 250

Povrch: Venkovní hardcourt

Odměna: 787 930 $

Načasování zápasu: Asi 18 hodin místního času, 20:30 IST

jak hrát stolní tenis sám

Živé televizní vysílání: USA - Tennis Channel

Náhled Roger Federer vs Dan Evans

Velmi očekávaný návrat Rogera Federera zápas bude proti jeho častému tréninkovému partnerovi. Federer se ve středu ve druhém kole turnaje 20x Katar ExxonMobil Open utká s Britem Danem Evansem.

Evans zvládl výzvu Jeremyho Chardyho v úterním zápase prvního kola, kde zvítězil 6: 4, 1: 6, 6: 2. Brit připustil mamutím 18 zlomovým bodům proti Chardy, ale dokázal jich 16 zachránit spojkovým tenisem.

Zajímavé je, že Federer a Evans spolu trénují už dobrou část měsíce. Švýcar nedávno odhalil, že odehrál asi 20 setů s Evansem, který pomáhá Federerovi aklimatizovat se na podmínky zápasu.

Možná ještě zajímavější je, že prvním soupeřem Rogera Federera při jeho návratu v roce 2017 byl také Dan Evans. Ti dva skončili ve skupinové fázi Hopmanova poháru 2017 poté, co se Federer právě vrátil na turné po půlroční přestávce, a Švýcaři nakonec vyhráli 6: 3, 6: 4.

velmi brady renovace sezóna 1 epizoda 2

Roger Federer vstoupil do tohoto turnaje s poměrně nízkými očekáváními; devětatřicetiletý muž nedoufá ve více než dvě nebo dvě vítězství . Ale když Evans není v nejlepší formě a Borna Coric (jeho potenciální čtvrtfinálový soupeř) se vytáhl, Federer má najednou mnohem jasnější cestu do semifinále - kde by mohl čelit Denisovi Shapovalovovi.

Dan Evans není v žádném případě tlačenicí. Brit bude motivován odevzdat ve Federerově comebackovém zápase maximum - což pravděpodobně přitáhne oči z celého světa.

Dan Evans

Dan Evans

Navzdory tomu, že Roger Federer od sebe na Qatar Open příliš mnoho očekávání nečekal, v prvních zápasech tohoto zápasu pravděpodobně vstoupí do hry nervy. Je na místě poznamenat, že Federer neměl nejhladší starty ve svém oficiálním comebackovém zápase v roce 2017 (zápasy Hopman Cupu se nepočítají jako oficiální zápasy).

Federer stál v prvním kole Australian Open 2017 tváří v tvář Jurgenovi Melzerovi a potřeboval dvě plné sady, aby našel svou drážku. ale jakmile to udělal, nebylo ohlédnutí.

jak krájet tenisový míček

Roger Federer vs Dan Evans proti sobě

Roger Federer vede Dan Evans 3: 0 na zápasy. Toto bude jejich první setkání mimo Slam, a jako takové jejich první ve formátu best-of-three-sets.

Evans nikdy nepředstavil Federera a ve všech zápasech dohromady dokázal zlomit podání Švýcarů pouze třikrát.

Predikce Roger Federer vs Dan Evans

Roger Federer sleduje zápas mezi Danem Evansem a Jeremym Chardym

Roger Federer sleduje zápas mezi Danem Evansem a Jeremym Chardym

Vzhledem k tomu, že Roger Federer byl více než rok mimo provoz, jeho nadřazenost nad Danem Evansem nemusí být nutně dobrým ukazatelem toho, jak se tento zápas pravděpodobně bude vyvíjet.

Silnou stránkou Evanse je, že dokáže své protivníky přesouvat a používat jejich tempo k produkci vítězných střel ze zadní části kurtu. Ale Brit se často snaží generovat svou vlastní sílu, což bude pro Federera mimo praxi úleva.

sledujte 30 za 30 ric vkus

Evansův bekhendový plátek pravděpodobně nebude velkou hrozbou ani pro Federera, vzhledem k tomu, že Švýcar je odborníkem na řešení underspinu mimo tempo.

Doposud nebylo příliš naznačeno, jak Federer odpaluje míč. Ale z několika krátkých tréninkových klipů zveřejněných na sociálních médiích to vypadá, že se 39letý muž pohybuje dobře.

Když vezmeme v úvahu všechny věci, pokud je Federerovo podání zhruba stejné jako před zraněním, bude pravděpodobně schopen odvrátit Evansovu výzvu ve svém comebackovém zápase.

Předpověď: Roger Federer vyhraje ve třech setech.

Populární Problémy

Státní soupeři Texas a Rice se v sobotu setkají na stadionu NRG. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat fotbalové zápasy Michiganu naživo online, včetně několika bezplatných možností.

Letní měsíce mohou být pro venkovní psy velmi nebezpečné. Pokud nejsou pečlivě sledováni, je u nich vysoké riziko utrpení úžehem a jinými podmínkami souvisejícími s teplem. Toto riziko však můžete výrazně snížit tím, že ...

Tito tři hráči dominovali zbytku pole více než deset let a neplánovali se vzdát.

5 nejkrásnějších tenisových kurtů na světě.