Jak se stát lepším volejbalovým hráčem

Volejbal vyžaduje rychlost, hbitost a týmovou spolupráci. Ať už jste zkušený nebo nezkušený hráč, dobří hráči vědí, že vždy je co zlepšovat. Naučit se, které oblasti vaší hry by mohly využívat trochu práce, vám může pomoci rozvíjet se jako hráč, zlepšovat své dovednosti, týmovou práci a všestrannou kondici.nejlepší podání raketbalu

Část 1 ze 3: Zlepšení vašich dovedností

 1. 1 Naučte se podávat příkazy. I když mnoho špičkových hráčů dovedlo zdokonalení podání přeskakování, prosté podání přes rameno může být stejně účinné. Postavte se za servírovací čáru, hodte míč do pohodlné výšky nad hlavu a zasáhněte jej plochou dlaní přes síť, jak jen můžete. Míč musí zůstat v mezích na druhé straně sítě. Zatímco podání z područky a postranní paže dává míč do hry, není tak těžké se vrátit, jako když slouží područek, a není tak žádoucí se ho naučit.
  • Procvičte si svou servírovací výšku. U každého druhu podání házejte míč do úderové ruky a mířte do spodní části míče. Pro přesnější podání zkuste trefit míč ne dlaní, ale podkovovou částí ruky. Ujistěte se, že jste se umístili a správně mířili, jinak se míč zničí.
  • Experimentujte silou. Co je moc? Co je příliš málo? Vaše svaly si brzy zapamatují, co funguje, a budete moci mířit jako kulka z pistole.
  reklama

Nezapomeňte, že pokud to byl špatný hod, můžete jej jednou odhodit. 1. 1 Naučte se přihrávat s přesností. Jedna z prvních věcí, které se budete muset naučit poté, co se rozvine vaše podání, je, jak efektivně přihrát míč hráči v pozici nastavení a dát svému týmu nejlepší šanci získat bod. Nejlepší přihrávky a přihrávky mohou míč uklidnit, odstranit rotaci a dostat míč dostatečně vysoko do vzduchu, aby měl setter čas dostat se pod něj.
  • Vytvořte správnou formu pro předání. Držte ruce rovně před sebou a vložte jednu dlaň do druhé, přičemž mezeru mezi lokty a zápěstí použijte k vedení míče. Položte jednu ruku a druhou ruku položte na dlaň. Spojte palce dohromady tak, aby směřovaly ven a od vás, ale nepřekračujte palce.
  • Když narazíte, chcete, aby míč zasáhl vnitřní část předloktí. To bude zpočátku citlivější, ale umožní vám to mít rovný a rovný povrch, aby se míč mohl odrazit. Procvičujte si přihrávku tam a zpět s partnerem a snažte se dát míč na stejné místo pokaždé, když přihrajete. Nepotřebujete ani síť.
 2. 2 Naučte se efektivně nastavovat. Dobrá sada má v úmyslu umožnit ostatním hráčům skórovat za tým. Sada, jako asistence v basketbalu nebo fotbalu, je nejlepší způsob, jak přispět k průběhu hry a dát vašemu týmu šanci dostat se dopředu. V závislosti na tom, s kým hrajete, musí být sety Setter by měl být hlasitý a jasný, pokud volá pomoc, a pokud ne, pak by měla zavolat svého stopéra.
  • Položte ruce nad hlavu tak, aby při pohledu vzhůru ukazováky a palce vytvářely trojúhelníkový tvar (aniž byste se rukama dotýkali). Když se pokoušíte o set, měli byste se pokoušet vycentrovat míč v tomto trojúhelníku a použít pouze polštářky prstů, abyste míč tlačili zpět nahoru.
  • Pokuste se pokrčit rameny a přitom při sadách a nárazech ohýbat ruce šikmo. Pokud se pohybujete z loktů, je pravděpodobné, že nedostanete maximální výkon. Když nastavíte, také pomůže, když vytvoříte ruce do kosočtverce a díváte se skrz, jak trefujete míč.
 3. 3 Naučte se mocně zasáhnout. Úder, někdy nazývaný „zabít“, by měl být v ideálním případě třetím dotykem míče. Správně provedený, měl by končit bodem pro váš tým. Ačkoli se to nejlépe cvičí se sítí, hráči mohou efektivně cvičit, aby si mohli lusknout zápěstím.
  • Trénujte zásahy s jedním spoluhráčem, nechte jednoho hráče projít, partner jej nastaví zpět, takže první jej může zasáhnout až k partnerovi, který jej vykope. Tento postup opakujte v opačném směru otáčení. Po několika kolech budete rozvíjet základní dovednosti a výrazně se zlepšovat.
 4. 4 Naučte se blokovat. Volejbal je mnohem víc než jen přestupek. Naučit se koordinovat své bloky jako tým a zabránit tomu, aby druhý tým skóroval, vás oddělí a zlepší vaše postavení na hřišti. Je to jednoduchá dovednost, ale naučit se reagovat a rychle skočit na dráhu míče vyžaduje cvik.
  • Nejlepší blokovací cvičení zahrnuje tři lidi a síť, takže ostatní hráči mohou cvičit střelbu současně. Nechte jednoho spoluhráče nastavit, jeden zásah a jeden blok. Nechte dva ofenzivní hráče procvičit nastavení a střelbu a druhý hráč se pokusí vyskočit co nejvýše a zablokovat.
  • Pokud nemáte síť, procvičte si blokování prací na váš vertikální skok . Procvičujte si efektivně skákání a zlepšujte svoji sílu a výšku ve výskoku.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 KvízJaký je dobrý způsob, jak procvičovat blokování ve volejbale, pokud nemáte síť?

Zaměřte se na umístění nohou.

Ne tak docela! Umístění je důležitou součástí blokování volejbalu, ale pokud cvičíte bez sítě, je zde další prvek vaší hry, kterému byste měli dávat větší prioritu. Zkuste jinou odpověď ...Vrtání se spoluhráči pomocí imaginární koule.

Zkus to znovu! Pokud máte k dispozici síť, je spolupráce se spoluhráči dobrým způsobem, jak si procvičit blokování. V době, kdy jste mimo síť, se však můžete více soustředit na svůj osobní výkon. Zkus to znovu...Práce na vertikálním skoku.

Ano! Pokud nemáte síť, se kterou byste mohli cvičit, pilování vertikálního skoku je cvičení, které můžete dělat bez ohledu na to, k jakému vybavení máte přístup. Zlepšení síly a výšky skoků z vás udělá efektivnějšího blokaře, i když jste mimo síť. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?Část 2 ze 3: Rozvoj vaší týmové práce

 1. Obrázek s názvem Buď lepším volejbalovým hráčem Krok 6

  1 Cvičte z různých pozic. Abyste se stali lepšími hráči, musíte se naučit hrát ze všech pozic. Od sítě k zadní linii musíte získat zkušenosti na celém hřišti, bez ohledu na vaši výšku a vaše dovednosti. I když jste obzvlášť dobří na jedné pozici, hrajte ze všech stran. Mít dobré sportovní chování.
 2. Obrázek s názvem Buď lepším volejbalovým hráčem Krok 7

  2 Ruch. Jděte za každým míčem, i když si nemyslíte, že ho můžete získat. Vydejte se na každý míč, jako by to byl váš poslední zásah, a vydejte ze sebe vše, kdykoli jste na hřišti. Pokud jste v tom na 110%, všichni ostatní také pocítí tlak. Brzy bude celý váš tým střílet na všechny válce.
 3. Obrázek s názvem Buď lepším volejbalovým hráčem Krok 8

  3 Komunikujte se svými spoluhráči. Hra volejbalu závisí na dobré komunikaci a nejlepším týmem na hřišti je obvykle tým, který mluví nejvíce. Zavolejte „got“ nebo „moje“ opravdu nahlas, aby nedošlo k záměně mezi vámi a vašimi spoluhráči. Křičte, zda je míč dovnitř nebo ven. Pokud uvidíte tip, dejte vědět svému týmu. Celá vaše skupina bude těžit z toho, že bude mluvit jen jeden člověk.
 4. Obrázek s názvem Buď lepším volejbalovým hráčem Krok 9

  4 Buďte koučovatelní. Dobří volejbalisté vědí, že se vždy potřebují zlepšit. Naučit se přijímat konstruktivní kritiku a návrhy na zlepšení je důležitou součástí zlepšování vaší hry, ať už jste ve volejbalovém týmu nebo neformálně hrajete s přáteli. Pokud někdo, trenér nebo spoluhráč, podá návrh, poslouchejte otevřeně a pokuste se integrovat nové nápady do své praxe. Dejte si za cíl se zlepšit.
 5. Obrázek s názvem Buď lepším volejbalovým hráčem Krok 10

  5 Staňte se mentálně houževnatým hráčem. Pokud odpálíte míč nebo se pokusíte o přihrávku, snažte se zůstat pozitivní. Jen pokračujte a soustřeďte se na další podání. Volejbal je duševní sport a tím, že se dostanete dolů, výrazně ovlivníte svoji hru negativním způsobem. Soustřeďte se a snažte se vyhrát. Najděte zónu a zůstaňte tam. Když vás vaši spoluhráči uvidí hrát s intenzitou a rozvahou, otře se to se všemi a vylepší tým jako skupinu.
  • Buďte ostražití, i když vyhráváte s 10bodovým náskokem, hra se může snadno obrátit s dobrým serverem. Soustřeďte se na to, abyste hru dohráli až do konce, a neměňte své zaměření, dokud práci nebudete mít hotovou.
  • Buďte dobrým sportovcem. Vězte, že i když nevyhrajete, vždy můžete hrát jinou hru a příště zasáhnout míč dvakrát tak tvrdě. Vaši spoluhráči ocení váš dobrý přístup, bez ohledu na váš výkon.
 6. Obrázek s názvem Buď lepším volejbalovým hráčem Krok 11

  6 Povzbuďte své spoluhráče. Od dobrých hráčů by vždy měly pocházet pětky, vokální povzbuzení a pozitivní vibrace. Ať už jste na hřišti nebo na lavičce, vždy povzbuzujte svůj tým a soustřeďte se na hru. reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvízstreamování války světů

Proč je důležité ukázat dobré sportovní chování?

Může to pomoci inspirovat vaše spoluhráče.

Přesně! Ukázání dobrého sportovního ducha bude motivovat vaše spoluhráče, aby do toho dali všechno. I když váš tým prohraje, ukázat, že jste dobrý sport, může ze ztráty vynést trochu bodnutí a inspirovat vaše spoluhráče, aby se během příští hry o to více snažili. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Možná budete muset znovu hrát nepřátelský tým.

Ne tak docela! I když je vždy možné hrát stejný tým vícekrát, měli byste prokázat dobré sportovní chování, i když víte, že budete hrát soupeřský tým pouze jednou. Hádej znovu!

Chcete vypadat dobře pro potenciální náboráře.

Zkus to znovu! Dobré sportovní chování by mělo být něco, co předvádíte, protože chcete, ne proto, že si myslíte, že to bude vypadat dobře v očích hledačů talentů. Bude to také vypadat jako falešné, pokud prokážete dobré sportovní chování pouze tehdy, když si myslíte, že vás sledují důležití lidé. Hádej znovu!

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 3: Zlepšení vaší kondice

 1. 1 Rozvíjejte svoji rychlost . Je běžnou mylnou představou, že volejbal je sport, který vyžaduje sílu paží. Ve skutečnosti se dobří volejbalisté naučili být ve správný čas na správném místě a používat správné techniky. I když je síla důležitá, nejlepší hráči nejsou vždy nejsilnější, ale dokáží se efektivně a plynule pohybovat po hřišti.
  • Procvičte si sprinty větru a náhodné běhy ze strany na stranu, abyste zlepšili svou schopnost rychle a efektivně se pohybovat po hřišti. Naučte se být ve správný čas na správném místě.
 2. 2 Začleňte do svého tréninku plyometrii . Plyometrics zahrnuje použití vašeho těla jako odporu, což znamená, že to můžete udělat kdekoli a kdykoli, úplně sami. Práce na skákání a používání váhy k odporu vám pomůže dostat se do formy volejbalu.
 3. 3 Vylepšete svůj vertikální skok . Vysoký svislý skok dává odpalovači nebo blokaři na volejbalovém hřišti četné výhody. Tvrdě trénujte skákáním přes švihadlo, dřepy a cvičnými skoky a vaše vertikála se dramaticky zvýší. Klíčem je držet krok s tím.
  • Cvičte se švihadlem. Jedná se o jeden z nejúžasnějších nástrojů pro celkovou kondici, protože zvyšuje vytrvalost a pomáhá vašim skákajícím svalům. Podívejte se na dobré rutiny švihadla.
 4. 4 Trénujte s agility tréninky . Musíte být dostatečně rychlí, abyste reagovali a přihrávali míč ve volejbale, což znamená, že trénink by se měl zaměřit na zlepšení vaší všestranné agility a rychlých reakčních časů ve svalech.
 5. 5 Posilujte spodní část těla a svaly jádra . Volejbalisté tráví spoustu času v připravené pozici, částečném dřepu, který umožňuje hráčům rychle a energicky reagovat na blížící se míč. Pro začínající hráče může být dlouhodobé setrvání v této pozici rychle vyčerpávající, takže rozvoj spodní části těla a síly jádra vám pomůže být nejlepším hráčem, jakým můžete během celé hry být. Zlepšete svou vytrvalost zlepšením své hlavní síly.
  • Zkuste si sednout na zeď. Pokud „sedíte na zdi“, vaše svaly na stehnech zesílí. Ve volejbalu potřebujete silná stehna, protože musíte trochu dřepnout, abyste ukázali, že jste dole a připraveni.
  • Zkuste a režim kruhového tréninku Pokud hledáte dobré všestranné fitness cvičení, které prospěje vašim volejbalovým dovednostem. To může být dobrý způsob, jak začlenit aerobní cvičení, silový trénink a tréninkové dovednosti budování vytrvalosti, což vás zlepší jako hráče.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Jakou základní vlastnost by měli mít všichni volejbalisté?

Schopnost zasáhnout míč tak tvrdě, jak jen mohou.

Nepřesně! Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není schopnost odpalovat míč opravdu tvrdě tak důležitá jako být ve správný čas na správném místě. Zkuste jinou odpověď ...

Schopnost efektivně se pohybovat po hřišti.

Opravit! Pokud se můžete efektivně pohybovat po hřišti, budete se moci snadno přesunout do správných oblastí a v případě potřeby manipulovat s míčem správnými způsoby. Nácvik cvičení, které zlepšují vaši rychlost a manévrovatelnost, může být neocenitelnou součástí vašeho volejbalového tréninku. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Schopnost hrát v týmu více pozic.

Ne tak docela! I když je dobré alespoň trénovat na různých pozicích volejbalového týmu, budete také chtít mít určené speciální místo, které můžete hrát během skutečných zápasů. Hádej znovu!

tenisová sukně dlouhá
Schopnost vidět slabiny u ostatních hráčů.

Zkus to znovu! Odhalování nedostatků ve hře soupeřů může vašemu týmu pomoci získat náskok, ale neměli byste se aktivně soustředit na odhalování těchto nedostatků, protože to pravděpodobně způsobí utrpení vašeho vlastního výkonu. Místo toho byste se měli zaměřit na to, jak můžete podpořit svůj tým pomocí vlastních dovedností. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu snížit svůj strach v kouli Prostě se musíte zbavit strachu. Míč ti neublíží, pokud ho nenecháš zranit. Pokud vám míček míří přímo do tváře, posuňte se o kousek zpět, ale nevyhýbejte se míči, když můžete hrát - jděte do toho.
 • Otázka Jak se mohu zlepšit ve volejbalu, když už vím, jak dělat věci v tomto článku? PRAXE. Neexistuje nic takového, jako vědět, jak dělat všechno perfektně! Jděte ven s kamarádem a procvičte si něco nového! Vyzkoušejte špičkové otočné podání nebo si procvičte blokování a skákání výše. Pokud víte, jak tady všechno dělat, pouhé procvičování znovu a znovu z vás udělá lepšího hráče. O tom není pochyb!
 • Otázka Nemohu vůbec sloužit. Jaké jsou tipy? Začněte tím, že budete u polovičního kurtu rozvíjet sílu. Jakmile to uděláte a budete spokojeni s pohyby při podávání, udělejte pár kroků zpět a podávejte znovu. Udělejte to, dokud nedosáhnete koncové čáry.
 • Otázka Co si sbalím do volejbalové tašky? Voda, chrániče kolen, šortky, nejlépe spandex, pohodlné tričko a volejbal pro případ potřeby dalšího.
 • Otázka Jak získám pozitivní myšlení, pokud chci hrát volejbal? Vyzkoušejte fyzické pohyby, například úsměv, nebo můžete svému týmu fandit. Tyto malé akce vám pomohou získat pozitivní myšlení o volejbalu. Po každé hře si zajděte na shluk nebo na pětku!
 • Otázka Jak mohu přihrát míč nebo nastavit výš? Chcete -li nastavit míč výše, zkuste natáhnout ruce v procesu tlačení míče nahoru. Zatlačte nohama nahoru nebo můžete dokonce vyskočit a protlačit se s dostatečnou silou z prstů.
 • Otázka Jak mohu dobře podávat míč? Trefte spodní část míče podkovovou částí ruky, zatímco ukazujete svou dominantní nohu, pokud chcete, aby míč šel.
 • Otázka Jak mohu být lepším nárazníkem? Ujistěte se, že míč zasáhne vaše předloktí. Udělejte přihrávku rovnou a jednoduchou. Ujistěte se, že se při přihrávce nepohybujete: tím se změní směr míče (odkud chcete, aby šel).
 • Otázka Jak vysoká je volejbalová síť? Donagan Nejlepší odpovídač Standardní výška - měřená ve středu sítě - je u mužů o něco méně než 8 stop a u žen o něco méně než 7½ stop. Tyto výšky mohou být upraveny pro velmi mladé hráče.
 • Otázka Jak mohu účinně sloužit? Pokud je to pod rukama, udělejte při podání krok a nechte zápěstí zasáhnout míč. Nevyhazujte to. Pokud je to přetah, pak trochu promíchejte a udeřte do něj dlaní zápěstí. Chcete -li cvičit s přetaženým míčem, plácněte míč o podlahu, ale buďte opatrní, protože někdy se může objevit a zasáhnout vás do obličeje.

Populární Problémy

Maria Sharapova - královna návratu

Jak léčit patelární tendinitidu. Patela šlacha spojuje holenní kost (holenní kost) a kolenní kloub (patella). Rozpad kolagenu v tkáni v důsledku opakujícího se stresu, chronické křeče ochromení nebo špatného hojení v průběhu času může vést k ...

Jak se dostat na ostrov Nami ze Soulu. Nami Island, také známý jako Namiseom nebo Namiseom Island, je turistickým místem severovýchodně od Soulu, hlavního města Jižní Koreje. Malý ostrov ve tvaru půlměsíce se nachází v řece North Han a je jen ...

Zde je návod, jak sledovat každý zápas Borussie Dortmund v letech 2020-21, pokud žijete ve Spojených státech.

Spánková paralýza je, když se při usínání nebo probouzení nemůžete pohnout, ale jste duševně vzhůru. Spánková paralýza je často spojena s dalšími příznaky, jako je pocit dušení, snížená srdeční frekvence, halucinace, ...

Pohled zpět na vítězství, kterých Stefanos Tsitsipas dosáhl na cestě k zisku největšího titulu své kariéry.