Jak vylepšit odpalování v kriketu

Odpalování je jedním z hlavních aspektů kriketu. Může to vypadat jednoduše, ale stát se kompetentním pálkařem vyžaduje hodně tvrdé práce. Udělejte si čas na to, abyste skutečně vytočili svůj postoj, úchop a švih, spolu s dalšími základními narážkami. Když přijde čas vyrazit na hřiště, pozorně sledujte nadhazovače, abyste se pokusili předpovědět jeho úhel podání a sledujte míč, dokud nenavážete kontakt. S dostatkem tréninku můžete získat více běhů a posunout svou hru na další úroveň.

Metoda 1 ze 4: Dostat se do pozice

 1. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 1

  1 Pevně ​​uchopte pálku oběma rukama. Omotejte obě ruce kolem rukojeti netopýra dominantní rukou nejblíže k čepeli. Pro maximální kontrolu a přesnost položte ruce někam mezi střed a horní část držadla a držte je dostatečně blízko u sebe, aby prostor mezi palcem vaší horní ruky a ukazováčkem vaší dolní ruky vytvořil tvar písmene „V“.
  • Čím dál položíte ruce na držadlo, tím bude pálkař nepříjemnějším manévrováním.


 2. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 2

  2 Zaujměte pohodlný postoj. Většina pálkařů preferuje postranní postoj. Pokud jste pravák, otočte levou stranu směrem k nadhazovači s pálkou doleva. Pokud jste levák, jednoduše otočte tuto polohu. Postavte si chodidla zhruba na šířku ramen a trochu pokrčte kolena. Udržujte svou váhu rozloženou rovnoměrně na chodidlech.
  • Jakmile jste v základním postranním postoji, nakloňte nohy nebo horní část těla, abyste se dostali do přirozenější polohy.
  • Pro kriket neexistuje jediný nejlepší způsob pálkování. Důležité je, že si vyberete postoj, který nabízí maximální stabilitu a pákový efekt, abyste mohli zasáhnout větší silou.
  • Buďte připraveni vylepšit svůj postoj během her a přizpůsobit se různým střelám. Pokud vám nadhazovač například dodá vyhazovač přímo před nohy, budete muset být připraveni přesunout váhu a uříznout zadní nohu.
 3. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 3

  3 Umístěte netopýra ve výšce pasu, dokud nebude čas houpat se. Držte pálku stranou tak, aby byla rovnoběžná se zemí, nebo ji držte namířenou nahoru nebo dolů v mírném úhlu. Na přesné poloze pálky nezáleží, pokud ji dokážete rychle a snadno přesunout, abyste zahájili svůj švih.
  • Ujistěte se, že držíte pálku plochou stranou směrem k nadhazovači.
  • Vzhledem k tomu, že většina misek bývá dodávána blíže k zemi, kriketová pálka by neměla být držena tak vysoko jako baseballová pálka.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Doručení správného švihu

 1. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 4

  1 Začněte zvedat pálku, zatímco nadhazovač doručí míč. Vytáhněte netopýra nahoru a zpět, dokud se nebude vznášet těsně pod výškou ramen. Odtud se budete moci pohybovat vpřed nebo vzad a přitom se ujistit, že pálka zůstane v připravené poloze. Lokty mějte pokrčené a ramena uvolněná, ale připravená k úderu.
  • Pokud počkáte, až nadhazovač uvolní míč, aby začal táhnout zpět, nebudete schopni včas obrátit pohyb netopýra a navázat kontakt v optimální vzdálenosti.
  • Vyhněte se zvedání pálky v příliš velkém úhlu, protože to může nahodit přesnost vašeho švihu.
 2. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 5

  2 Otočte pálkou přímo nahoru, abyste se setkali s míčem. Rychle přiveďte pálku zpět přes tělo pomocí čepele kolmo k zemi nebo ve vodorovném úhlu. Snažte se zasáhnout míč co nejblíže ke středu pálky. Toto je základní technika používaná pro většinu základních střel, včetně pohonů a obranných zásahů.
  • Pozorně sledujte míč, který prochází hřištěm, abyste zjistili, jaký typ střely budete muset zahrát.
  • Odpalovací akce v kriketu má více společného s těsným, kontrolovaným golfovým švihem než se širokým horizontálním obloukem baseballové pálky.
 3. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 6

  3 Proveďte postup, abyste získali větší vzdálenost od střely. Při kontaktu zkroutte boky a otevřete hrudník ve směru švihu. Pokračujte v jízdě pálkou vzhůru, aniž byste sundali nedominantní ruku z kliky. Plynulé, dobře načasované otáčení bude generovat větší hybnost a poslat míč dále.
  • Přehnané sledování je nejužitečnější pro trefování pohonů a nemusí být nutné, když se snažíte zabránit tomu, aby se míč dostal do branky.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Bít s větším úspěchem

 1. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 7

  1 Prostudujte si nadhazovač nad vyprávěním. Věnujte velkou pozornost nadhazovači a prostudujte si způsob jeho rozběhu, umístění nohou a uvolnění, když dodávají různé typy střel. Vyzvednutí jemných narážek vás může někdy upozornit na typ střely, který mají na mysli.
  • Například nadhazovač může upravit svůj úchop, když plánuje doručit Yorkera, nebo se mírně naklonit, když má bowling široký na straně nohou.
  • Elitní pálkař věnuje hře nadhazovače stejnou pozornost jako jeho vlastní.
 2. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 8

  2 Dávejte pozor na míč, který přichází po hřišti. Jakmile míč opustí nadhazovačovu ruku, snažte se předvídat, kde skončí, když se blíží brankoviště. Když budete pohyb míče pozorně sledovat, budete schopni předvídat jeho dráhu a odpovídajícím způsobem reagovat.
  • Většina mís má tendenci se pohybovat velmi rychle, takže se snažte nespouštět oči z míče ani na vteřinu.
 3. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 9

  3 Pohybujte se dopředu nebo dozadu podle potřeby, abyste zůstali za míčem. Jakmile se míč přiblíží, buďte připraveni upravit práci nohou, abyste se mohli dostat do správné polohy, abyste měli dobrý švih. To často vyžaduje, abyste se na zlomek sekundy rozhodli, zda budete hrát dopředu nebo zpět. Obecně platí, že je dobré držet se v rozsahu, který vám nejvíce vyhovuje.
  • Zůstat za míčem také snižuje vaše šance na zastavení tělem, nikoli pálkou (faul nohou před brankou).
 4. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 10

  4 Počkejte na perfektní okamžik k houpání. Hlavním cílem odpalování je sbíhat běhy, ne trefit každý míč, který vám přijde do cesty. Z tohoto důvodu je vědět, jak strávit čas, stejně důležité jako vědět, jak se houpat. Pokus o zodpovězení každé dodávky bude plýtvat pouze cennou energií a způsobí, že budete frustrovaní.
  • Pokud odpalování míče vyžaduje, abyste se dostali do nepříjemné polohy nebo dramaticky změnili postoj nebo techniku, je obvykle nejlepší nechat to jít.
 5. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 11

  5 Zdvojnásobte zpět po zásahu za volantem, abyste získali více běhů. Jakmile dosáhnete vzdáleného záhybu, otočte se a běžte zpět do výchozí polohy, než hráč v poli může doručit míč do branky. Pokud budete úspěšní, budete odměněni pokaždé, když dosáhnete opačné branky. Tato strategie funguje nejlépe, když se vám podařilo odpálit míč dostatečně daleko, abyste si na hřišti získali více času.
  • Opakovaným spěchem tam a zpět po hřišti (strategie, která se někdy označuje jako „běh mezi brankami“), dokážete vstřelit až 4 výběhy z jednoho míče.
  • Než se pokusíte o více běhů, vždy se ujistěte, že jste se svým kolegou pálkařem na volném prostranství. Pokud se hráč v poli chytí míče, když jste stále v pohybu, existuje šance, že by trefili branku a dosáhli vyčerpání.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Posílení hry

 1. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 12

  1 Pravidelně cvičte, abyste zlepšili své dovednosti. Praxi nelze ničím nahradit. Navštěvujte týmové tréninky tak často, jak můžete, a snažte se alespoň párkrát týdně vystoupit a trénovat sami. Tyto sezení vám poskytnou příležitost zdokonalit vaši techniku, vyhladit vaše slabá místa a získat zkušenosti s odpalováním různých druhů střel.
  • Lépe využijte svůj cvičný čas výběrem 1 nebo 2 konkrétních dovedností, na kterých budete pracovat. Jednu relaci můžete vypnout a poté se zaměřit na háčky nebo zamést další.
  • Opakované házení těžkou kriketovou pálkou může vaše ramena hodně zatěžovat, takže si určitě dejte den volna na odpočinek sem a tam, až vás začne bolet nebo bolet.
 2. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 13

  2 Zkuste vzpírání nebo silový trénink, abyste zvýšili celkovou sílu svého těla. Začněte zvedat činky nebo cvičte nějaký odporový trénink 3-4krát týdně, abyste si doplnili odpalování. Zaměřte se na pohyby jako bench press , ramenní lisy, řádky , a bicepsové kadeře které se zaměřují na hlavní svalové skupiny používané při odpalování. Čím silnější jste, tím větší sílu budete moci směrovat do svého švihu.
  • Pokud nemáte přístup k volným váhám, můžete stále efektivně cvičit cvičením s vlastní váhou, jako je kliky , kliky , klesá , a drtí .
  • Odpalování se nedělá jen horní částí těla. Abyste mohli do švihu vložit svoji plnou sílu, potřebujete také stabilní základnu a silné jádro, nezapomeňte proto zapojit několik cviků na spodní část těla a břicha, jako jsou dřepy, výpady , posaďte se , a prkna.
 3. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 14

  3 Zdokonalte svůj preferovaný styl pálkování. Pokud se například nevyrovnáváte těstem na přední části chodidla, nemá smysl nutit se hrát ze zadních nohou, pokud to není nezbytně nutné. Podobně, pokud máte potíže s úderem, držte se střel, které si můžete čas od času zvýšit, abyste zvýšili své šance na úspěch.
  • Pravidelné cvičení pomůže odhalit slabé stránky vaší hry, ale stejně důležité je použít to, v čem jste dobří. Pokračujte v posilování svých nejsilnějších dovedností, dokud je nebudete moci důsledně provádět pod tlakem.
  • Nejschopnější pálkaři jsou obvykle ti, kteří vědí, jak využít schopností, které jim přijdou nejpřirozenější.
 4. Obrázek s názvem Vylepšete si odpalování v kriketu Krok 15

  4 Naučte se soustředit v krátkých, intenzivních dávkách. Odpalování vyžaduje neuvěřitelné soustředění. Abyste dosáhli svého maxima, musíte být schopni potlačit řev davu, posměšky soupeřova týmu a pocit zklamání, které pochází z chybějícího výstřelu. Udržujte svou mysl fixovanou na vaší technice a sledování míče, jak se pohybuje do úderného dosahu.
  • Zkuste nenechat 1 nebo 2 špatné směny otřást vaší důvěrou. Když odcházíte ze hry, která vás zklamala, párkrát se zhluboka nadechněte, abyste se uklidnili a oživili.
  • Nezapomeňte se pobavit! Přeci jen byste nehráli kriket, kdyby vás to nebavilo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Nemohu hrát přímé disky. Co bych měl dělat? Rishabh Mehan
  Kriketový trenér Rishabhn Mehan je provozovatel kriketových systémů ve Velké Británii. V kriketu trénuje v Londýně od roku 2016, kdy získal certifikát úrovně 2 v koučování kriketu pro mládež a dospělé (QCF). Rishabh Mehan Odpověď odborníka na kriketový trenér Umístěte míč na zem a procvičte odpal, nebo jej položte na odpaliště. Čím více budete trénovat jízdu, tím lépe budete
 • Otázka Jak mohu hrát míč Yorker? Rishabh Mehan
  Kriketový trenér Rishabhn Mehan je provozovatel kriketových systémů ve Velké Británii. V kriketu trénuje v Londýně od roku 2016, kdy získal certifikát úrovně 2 v koučování kriketu pro mládež a dospělé (QCF). Rishabh Mehan Kriketový trenér Expertní odpověď Chcete -li hrát Yorkera, můžete upravit svůj postoj a proměnit míč v plné hody
 • Otázka Jaký je nejúčinnější způsob blokování? Rishabh Mehan
  Kriketový trenér Rishabhn Mehan je provozovatel kriketových systémů ve Velké Británii. V kriketu trénuje v Londýně od roku 2016, kdy získal certifikát úrovně 2 v koučování kriketu pro mládež a dospělé (QCF). Rishabh Mehan Odpověď odborníka na kriketový trenér Při obranné střele mějte pálku blízko podložky a hrajte měkkými rukama.
 • Otázka Jak zlepšujete načasování kriketového pálkování? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit načasování, je použití správné formy, která vám poskytne větší sílu a rozsah pohybu. Nakloňte se do střely, použijte vysoký backlift a otáčejte rameny s nataženýma rukama, abyste vytvořili větší sílu. Procvičte si také správné používání rukou - zpětnou kyvku ovládejte vrchní rukou, spodní část pak nechte převzít kontrolu v okamžiku nárazu a při sledování.
 • Otázka Jaké jsou dobré vrtací vrtačky? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Vylepšete si práci rukou procvičováním pádů jednou rukou. Trefte 20 míčků pouze horní rukou, poté dalších 20 pouze spodní rukou. Nakonec odpalte oběma rukama pálkou 20. To pomůže vybudovat vaši sílu a koordinaci. Můžete také jednoduše nastavit bowlingový stroj na vámi zvolenou délku a procvičovat odpalování hromady míčků!
 • Otázka Jak zlepšíte odpalování proti rychlým hráčům? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci redakce wikiHow Zaměstnanci Odpověď Udržujte svůj postoj v rovnováze, abyste mohli snadno přesunout váhu na přední nebo zadní nohu. Pečlivě sledujte zápěstí nadhazovače, abyste získali představu, jak budou házet míč. Když stojíte tváří v tvář rychlému nadhazovači, použijte kratší backlift. Můžete také cvičit tak, že budete házet kratší časy než obvykle, což pomůže zlepšit vaši reakční dobu.
 • Otázka Jak se mohu dostat do dobrého myšlení pro velké tahy? Zůstaňte v pohodě a sledujte míč, kam přichází. Načasujte to na sladkém místě a je to těžké. Pokud je to yorker, jeďte s míčem nebo jej bráňte, a pokud je to krátké hřiště, vyzkoušejte tahovou ránu a cvičte tahovou ránu, protože někdy to bude zasažená branka.
 • Otázka Proč se vždy dostanu na první míč? Je možné, že nemáte správný postoj, nebo se vždy snažíte zasáhnout velké rány na první míč. Věnujte více času brankování při singlu a čtyřhře. Když si myslíte, že jste připraveni zasáhnout velké rány, jděte do toho.
 • Otázka Jak mohu vybrat, který výstřel se má hrát? Musíte velmi pečlivě sledovat bod uvolnění nadhazovače. To vám poskytne spoušť a automaticky vás přivede k rozhodnutí, zda jít vpřed nebo vzad, hrát útočný nebo obranný úder.
 • Otázka Jak mohu načasovat kriketový úder? Sledujte míč až do konce, dokud se k vám nedostane. Poté v závislosti na délce míče vyberte svůj úder a zkontrolujte, zda je vaše práce nohou dobrá. Konečně si buďte jisti, že budete mít šanci.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru 76ers vs Celtics online bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Thunder vs Lakers online bez kabelu, ať už jste v Los Angeles, Oklahoma City nebo mimo trh.

Jak namlít zrnkovou kávu bez mlýnku. Když si ráno dáte šálek kávy, lidé po celém světě začínají své dny. Způsob, jak připravit co nejčerstvější kávu, je rozemlít si vlastní zrna každý den a nejjednodušší způsob ...

Nové právní drama ABC „For Life“ má premiéru 11. února ve 22 hodin. Zde je návod, jak streamovat epizodu online.

Florida a Ole Miss zahájily v sobotu fotbalovou sezónu SEC 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Během své tiskové konference poté, co porazil Jeremyho Chardyho ve čtvrtfinále v Dubaji, Denis Shapovalov dlouze hovořil o snížení peněžních odměn v tenise kvůli pandemii COVID-19.