Čtyři věci, které je třeba letos na podzim sledovat: Návrat do Číny; bojuje o č. 1; Poháry přetékající; Americká hybnost

Slamy jsou za námi, ale sezóna ještě zdaleka nekončí.Když hráči prohrají na US Open a přijdou do místnosti pro rozhovory na závěrečnou tiskovou konferenci, často musí místním reportérům připomenout, že jejich sezóna ještě neskončila. Pokud nejste ponořeni do tohoto sportu, existuje tendence si myslet, že Open, závěrečný grandslamový turnaj, v podstatě zavírá dveře roku. A je pravda, že miliony lidí, kteří se na dva týdny naladili z Flushing Meadows, se znovu naladí.

Ve skutečnosti je New York jen o něco větší a delší než obvykle zastávkou na 11měsíčním globálním gallivantu, který nikdy nezpomalí, ani na týden. Od Open už hráli muži kolo Davis Cupu a začal připravte se na Laver Cup a ženy mají dokončil 500 v San Diegu a zahájil 1000 v Guadalajaře . Letos ženská sezóna potrvá do 12. listopadu, zatímco muži se nezastaví, dokud 2. prosince neskončí Next Gen Finals. A s oběma turné opět v Číně se na podzim může vyhrát více peněz než kdykoli předtím. .Co dalšího kromě hotovosti bude v příštích dvou a půl měsících na řadě? Zde je to, na co se dívat, když tenisová sezóna 2023 začíná v domácím prostředí.

tenisová hra ping pong

Caroline Garciaová, loňská šampionka WTA Finals, bude potřebovat velký tlak, aby se kvalifikovala do sezony 2023 v Cancúnu.1. WTA se vrátí do Číny a dále do Cancúnu

V roce 2021 odtáhl šéf WTA Steve Simon turné z Číny na protest proti zmizení bývalého hráče Peng Shuai a byl oslavován jako vzácný hrdina výkonné sady. O dva roky později nevypadá tak hrdinsky, a to z několika důvodů.

Nejprve se rozhodl vrátit do Číny, navzdory tomu, že s Peng Shuai neměl jasné řešení. Simon měl pocit, jako by obětoval lukrativní události za to, co se ukázalo jako ztracený případ. Rozhodnutí není šok. Je to jen depresivně beznadějný konec příběhu.

Přesto, i když Simon vedl turné zpět k penězům Číny, odváděl je pryč od peněz Saúdské Arábie. Začátkem tohoto měsíce se šířily zvěsti, že finále WTA míří do Rijádu. Ale po značném množství otřesů o rekordech země v oblasti ženských práv skončil turnaj místo toho ve slunečném a méně kontroverzním Cancúnu.můžete dát tenisky do sušičky

To bylo pravděpodobně dobré místo pro přistání. Oba zájezdy přilákaly nadšené publikum v mexických letoviscích jako Acapulco a Guadalajara. Tentokrát kritizovala Simona, jak dlouho jemu a WTA trvalo, než se rozhodli. Sedm týdnů není moc času na zřízení a prodej premiérového tenisového turnaje určeného pouze pro ženy, jak dokázalo loňské málo navštěvované finále ve Fort Worth v Texasu.

Pro fanoušky, kteří se chtějí jen dívat na tenis – i když se odehrává uprostřed noci na Západě – je zde zpráva, že WTA se 30. září vrátí do Pekingu na China Open s osmi miliony dolarů. Od této chvíle je naplánováno, že každý v Top 30 bude hrát tento 1000-úrovňový turnaj.

Aryna Sabalenková se na Slamech snaží udržet Igu Swiateka a zakončit rok na jedničce.

2. Pro č. 1 budou živé závody

Mnohdy je v tuto chvíli v sezóně boj o koncoroční číslo 1 rozhodnutý. Ne tak v roce 2023. Na straně mužů vede Novak Djokovič před Carlosem Alcarazem o zhruba 3200 bodů; na ženách má Aryna Sabalenková náskok 1100 bodů před Igou Swiatekovou.

Pokud jde o čísla, Djokovič očividně velí závodu ATP, ale tato mezera by se mohla zacelit. Nebude obhajovat svůj titul v Astaně a nebude hrát v Pekingu ani na Masters 1000 v Šanghaji, zatímco Alcaraz ano. Španěl, který nebude mít co obhajovat až do Basila na konci října, by mohl v Číně potenciálně nasbírat 1500 bodů a dostat se na dostřel, když se oba muži mají v listopadu vrátit do Evropy na Paris Masters a finále ATP. .

Swiatek je již na dostřel Sabalenky, která se minulý týden poprvé umístila na prvním místě. Swiateková nikdy nebyla v Číně a v Asii hrála pouze jednu akci, na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021. Do japonského hlavního města by se měla vrátit příští týden na Pan Pacific Open, zatímco Sabalenková se příští týden vrátí do Pekingu. Mohlo by se o jejich rase rozhodnout přímo v Cancúnu?

Vicekapitán Patrick McEnroe má konečně v rukou Laver Cup a není připraven to nechat být.

badmintonové pálky

3. Poháry budou přetékat

Na podzim se dostává do popředí týmový tenis. Davisův pohár se bude konat osmitýmové finále od 21. do 26. listopadu ve španělské Malaze. Remízy v prvním kole budou:

  • Kanada vs. Finsko
  • Česká republika vs. Austrálie
  • Itálie vs. Nizozemsko
  • Srbsko vs. Velká Británie

To znamená, že s největší pravděpodobností uvidíme Djokoviče v akci za Srbsko. Uvidíme také Felixe Augera-Aliassime a Denise Shapovalova obhajovat svůj titul z roku 2022 pro Kanadu? Oba byli v této sezóně zranění a ani jeden za tým minulý týden nehrál. Co udělá Velká Británie pro přídavek po svém thrilleru o výhře nad Francií? A mohli bychom vidět, jak se Nick Kyrgios vrátí a udělá svůj opožděný debut v roce 2023 pro Austrálii?

Za prvé, tento víkend nás čeká Laver Cup. Otázka bude znít: Jak přežije dítě Rogera Federera bez něj – a Rafaela Nadala, Novaka Djokoviče a Andyho Murrayho?

držení tenisového podání

Zdá se, že Momentum je konečně s týmem World, který loni vyhrál svůj první pohár, a nastoupí americký těžký tým Hrají Taylor Fritz, Frances Tiafoe, Tommy Paul, Ben Shelton, Felix Auger-Aliassime a jako náhradník Chris Eubanks. Shelton a Eubanks se zdají jako dokonalé doplnění atmosféry Laver Cupu, zatímco Tiafoe a Auger-Aliassime se pokusí využít víkend k otočení sezón, které odešly na jih. FAA, která loni na Laver Cupu porazila Djokoviče, má letos na podzim k obhajobě tři tituly.

Konečně je tu Billie Jean King Cup, který slaví 60. výročí. Finále 12 týmů se bude konat 7.-12. listopadu ve španělské Seville a zúčastní se ho Austrálie, Slovinsko, Francie, Itálie, Kazachstán, Německo, Švýcarsko, Česká republika, Španělsko, USA, Kanada a Polsko.

4. Americká vlna se bude snažit nespadnout

US Open bylo oslavováno jako a renesanční čtrnáctidenní pro americký tenis a z dobrého důvodu. Coco Gauff, 19, vyhrála svůj první velký titul. Ben Shelton, 20, udělal své první velké semifinále. Madison Keysová se vrátila do semifinále na straně žen, zatímco Taylor Fritz a Frances Tiafoe prošli čtvrtku na straně mužů. Toto byl typ slamového vystoupení, na které země čekala mnoho let, dokonce desetiletí. A přišlo to v patách překvapivého postupu Chrise Eubankse do čtvrtfinále Wimbledonu a tisíciúrovňového titulu Jessicy Pegulové v Montrealu.

Může dynamika USA vydržet za hlasitě přátelskými hranicemi New Yorku? V minulosti měli Američané tendenci na podzim opět mizet, ale to neplatí o Fritzi, Tiafoeovi a Paulovi, kteří všichni vyhráli tituly a dostali se do finále koncem sezóny. Nyní uvidíme, co Shelton dokáže mimo záři reflektorů. Poté, co se na lednovém Australian Open dostal do čtvrtfinále, se trápil.

Pro Gauffa a Pegulu se věci mohou zlepšit – doufejme – v Cancúnu. Na loňském WTA Finals vedly ve dvouhře i čtyřhře dohromady 0:9. Půjdu ven a řeknu, že tentokrát od nich uvidíme něco lepšího.

Populární Problémy

Jak léčit tendinitidu bicepsu. Vaše šlacha bicepsu je tlustá šňůra, která spojuje váš bicepsový sval s ramenem a loktem. Zranění této šlachy, známé jako tendinitida bicepsu, může způsobit bolest v oblasti ramen nebo loktů a roztrhané ...

ATP tour tento týden putuje do Washingtonu, což bude devátý turnaj roku ATP 500, který bude počátkem severoamerického hardcourtového švihu.

Zjistěte, v kolik hodin je Talking Dead dnes večer a jak jej můžete sledovat online.

Na Federera čeká mnoho výzev, aby se stal nejúspěšnějším hráčem všech dob v Indian Wells.

Existuje tolik cvičení a tréninkových filozofií, že může být těžké přijít na to, co byste vlastně měli dělat, abyste svůj trénink optimalizovali. Naštěstí je to pravděpodobně mnohem jednodušší, než si představujete. Aby se věci vyjasnily, ...