Roger Federer je sedmým nejlépe placeným sportovcem roku 2021 se ziskem 90 milionů dolarů, v top 10 se neobjevuje žádný jiný tenista

Roger FedererRoger Federer stojí na sedmém místě mezi nejlépe placenými sportovci světa v letech 2020-21, podle Nedávno aktualizované žebříčky Forbes . Švýcar se ziskem zhruba 90 milionů dolarů na sponzorství a prize money je jediným tenistou v první desítce žebříčku, který sleduje výdělky sportovců v období od května 2020 do května 2021.

Minulý rok Roger Federer poprvé v kariéře překonal Forbesův seznam nejlépe placených sportovců na světě s výdělkem před zdaněním 106,3 milionu dolarů. Tehdy vedl několik elitních sportovců jako Lionel Messi, Cristiano Ronaldo a Connor McGregor, ale tentokrát je v pořadí klování o něco nižší.Téměř všechny výdělky Rogera Federera v letech 2020–21 pocházely z doporučení značky

Roger Federer od své operace téměř nehrál

protisměrná loketní ortéza

Roger Federer za posledních 12 měsíců téměř nehrál tenis. V loňském roce podstoupil dvojitou artroskopickou operaci kolene, která ho vyřadila z provozu téměř na celou sezónu 2020.

V roce 2021 hrál Federer zatím jen jeden turnaj - Katar Open v Dauhá - kde prohrál ve čtvrtfinále. Nepřítomnost dvacetinásobného majstra šampiona na kurtu znamená, že měl velmi malou příležitost akumulovat výdělky z prize money.Roger Federer si ze svého čtvrtfinálového vystoupení na turnaji Qatar Open odnesl mizerných 35 060 dolarů. Vydělal však spoustu peněz díky sponzorským smlouvám se značkami jako Rolex, Credit Suisse, ON a Uniqlo.

velké tenisky

Švýcar využil své prostoje k dobrému komerčnímu využití a objevil se na reklamních koncertech s Lindt , Barilla , Mercedes Benz a Švýcarský turismus v roce 2020.

Roger Federer vydělal na prize money necelé 1% svého ročního součtu 90 milionů dolarů. Je to sportovec v seznamu top 10, který má takové extrémní zkreslení v rozdělení příjmů.Hvězda UFC Connor McGregor se mezitím dostala na první příčku žebříčku se ziskem 180 milionů dolarů za posledních 12 měsíců. 22 milionů dolarů z této částky pocházelo z McGregorovy práce uvnitř Octagonu.

Lionel Messi a Cristiano Ronaldo obsadili další dvě místa na seznamu s celkovým ziskem 130 milionů dolarů, respektive 120 milionů dolarů.

Zde je 10 nejlepších žebříčků nejlépe placených sportovců na světě Forbes v letech 2020–21 s jejich profesionálním sportem a výdělky:

1. Connor McGregor, smíšená bojová umění, 180 milionů dolarů

většina grandslamových titulů žen

2. Lionel Messi, Fotbal, 130 milionů dolarů

3. Cristian Ronaldo, fotbal, 120 milionů dolarů

4. Dak Prescott, americký fotbal, 107,5 milionu dolarů

5. LeBron James, Basketball, 96,5 milionu dolarů

6. Neymar, Football, 95 milionů dolarů

7. Roger Federer, Tennis, 90 milionů dolarů

pravidla pro podávání stolního tenisu

8. Lewis Hamilton, Formule 1, 82 milionů dolarů

9. Tom Brady, americký fotbal, 76 milionů dolarů

10. Kevin Durant, Basketball, 75 milionů dolarů

Populární Problémy

Stát Arizona se ve čtvrtek v pozdním nočním školním fotbale ujímá jižního Utahu. Pokud nemáte kabel, můžete hru sledovat online naživo.

„The Bachelor: The Greatest Seasons Ever“ má premiéru v pondělí večer na ABC. Pokud nemáte kabel, podívejte se, jak sledovat speciální online.

Předpremiéra zápasu čtvrtého kola mezi Rogerem Federerem a Leonardem Mayerem na letošním French Open.

Jak se naučit základy formy V. Forma V, známá také jako Cesta draka Krayt nebo Forma vytrvalosti, je jedním ze sedmi hlavních stylů boje se světelným mečem. Má dvě varianty: Shien se zaměřuje na průhyb výbuchu, zatímco Djem So ...